دستکم ۶۰ هندی در یک مراسم مذهبی زیر دست و پا کشته شدند

یکی از مراسم مذهبی هند- عکس آرشیوی است.

روز یکشنبه در یک مراسم مذهبی در هند دستکم ۶۰ نفر به علت ماندن در زیر دست و پا بر روی یک پل کشته شدند. پلیس هند اعلام کرده که انتظار می‌رود ده‌ها نفر دیگر نیز بر اثر افتادن به درون آب کشته شده باشند.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، سرهنگ دی. کی. آریا، معاون پلیس محلی گفته که احتمال افزایش تعداد کشته شدگان تا یکصد نفر وجود دارد و بیش از یکصد نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند.
 
این حادثه در منطقه داتیا واقع در استان مادیا پرادش مرکزی و پس از آن رخ داد که شایعه شد یک تراکتور سنگین احتمالا به پل آسیب رسانده و می‌تواند باعث فروریختن آن شود.
 
منابع دیگر پلیس گفته‌اند که در هنگام وقوع حادثه، بیش از ۲۰ هزار نفر روی پل واقع بر رود سند حضور داشتند.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، بیش از ۴۰۰ هزار نفر برای عبادت در این معبد و اطراف آن حضور دارند.
 
شبکه تلویزیونی هندی «ان‌دی‌تی‌وی»، به نقل از شاهدان عینی گزارش داده که وضعیت وقتی بدتر شد که نیروهای پلیس با چوب دستی که به «لاسیس» مشهور است به جمعیت حمله کردند.
 
اما سرهنگ آریا این مسئله را تکذیب کرده است.
 
میلیون‌ها هندو برای جشن گرفتن مراسم ناواتری که مخصوص پرستش خدای «دورگا» است به معابد شمال هندوستان آمده‌اند.
 
کشور هند، سابقه‌ای طولانی در کشته شدن افراد بر اثر ماندن در زیر دست و پا در مراسم مذهبی دارد. از جمله در فوریه گذشته، ۳۶ زائر که از جشنواره مذهبی کومبا ملا به خانه‌های خود باز می‌گشتند، در کنار رودخانه گنگ کشته شدند.
 
حدود ۱۰۲ زائر هندو نیز در ژانویه ۲۰۱۱ بر اثر له شدن زیر دست و پا در ایالت کرالا و ۲۲۴ نفر دیگر در سال ۲۰۰۸ در جودی‌پور کشته شدند.

+24
رأی دهید
-14

lili-Titi - برلین - آلمان
مهم نیست کی یا چی هستی اگر جای درستی از دنیا قرار بگیری هستند کسانی که تورا پرستش کنند....
دوشنبه 22 مهر 1392 - 10:32
Ramin-cph - کپنهاگ - دانمارک
فقط فکرشو بکنید که اونموقع ما ایرانیها به اینا باید باج بدیم,نفت مفت و ...
دوشنبه 22 مهر 1392 - 10:47
دوستدار - استهکلم - سوئد
به 2 علت اشکال ندارد یکی اینکه هند دومین کشور پر جمعیت جهان است دوم اینکه کسانی که به بت پرستی از هر نوعش باشد ختی پرستشگاها مثل معبد و غیره میروند و در این راه جانشان را ازدست میدهند.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 11:29
عشق من کتاب - حیدرآباد - هند
یعنی خدایی ما چی میکشیم از دست این هندی ها.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 12:14
kambizian - تهران - ایران
صدها ابله کمتر
دوشنبه 22 مهر 1392 - 12:40
ايران دوان - لندن - انگلستان
هر که بامش بیش برفش بیشتر. البته در هند در اینگونه مساعل هیچ گونه استانداردى نیست. یه همسایه هندى داریم ١٥ نفر تو یه خونه سه خوابه زندگى میکنن
دوشنبه 22 مهر 1392 - 14:07
آرش رادمهر - ژنو - سوییس
ایران دوان - لندن - انگلستان- من در دوران دانشگاه از ۱۵ تا همکلاس هندیم شماره گرفتم بعد فهمیدم همه شماره‌ ها یکی‌ است و این ۱۵ نفر یک موبایل دارند! نصف انگلیس شده هندی و پاکستانی‌ و آنچنان هم میگن ما بریتیش هستیم که خود انگلیسی‌ ها نمیگن!!!
دوشنبه 22 مهر 1392 - 14:45
کبالت3 - کرج - ایران
تو مراسم حج هم هر ساله عده زیادی از بین میرن یا بر اثر شدت نفرت از شیطان با سنگ میزنن چش و چار همدیگه رو در میارن بگذریم از میلیونها حیوان که همین یکی دو روز دیگه در بزرگترین قصابی جمعی دنیا کشته میشن چون یه شخصیت موهوم در یک افسانه ای موهوم در یک تاریخ نامعلوم میخواسته پسر خودش رو ذبح کنه پس همه ساله ببر به افتخارش(اینش دیگه افسانه نیست) مذهبها اگه از منطق و خرد پیروی میکردن که دیگه مذهب نبودن کبلائی.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 22:48
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.