پادشاهی با یک چشم و یک پا!

پادشاهی بود که فقط یک چشم و یک پا داشت. پادشاه به تمام نقاشان قلمرو خود دستور داد تا یک پرتره زیبا از او نقاشی کنند. اما هیچکدام نتوانستند؛ آنان چگونه می‌توانستند با وجود نقص در یک چشم و یک پای پادشاه، نقاشی زیبایی از او بکشند؟

سرانجام یکی از نقاشان گفت که می‌تواند این کار را انجام دهد و یک تصویر کلاسیک از پادشاه نقاشی کرد. نقاشی او فوق‌العاده بود و همه را غافلگیر کرد. او شاه را در حالتی نقاشی کرد که یک شکار را مورد هدف قرار داده بود؛ نشانه‌گیری با یک چشم بسته و یک پای خم شده.

چرا ما نتوانیم از دیگران چنین تصاویری نقاشی کنیم؛ پنهان کردن نقاط ضعف و برجسته ساختن نقاط قوت آنان.

+98
رأی دهید
-3

واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
این متن و یا این گفته واقعا یک واقعیت زندگی است..ولی انجام ان از عهده هر کسی بر نمیاید. برای رسیدن باین مطلب باید قلبی پر از صفا داشت. باید قلبی بی کینه داشت.باید سر اپای وجود پر از حقانیت باشد.دیدگاه فرد از زندگی و از اطرافیان باید دیدگاهی پر از عشق باشد. و هزاران باید دیگر
دوشنبه 22 مهر 1392 - 12:17
ناچار - شیراز - ایران
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان , خوب تو با اسلام که از اساس با کینه و زورگویی و تروره چکار میکنی با صفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
دوشنبه 22 مهر 1392 - 14:39
tashtar12 - بلینگهام - ایالات متحده آمریکا
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان و ناچار - شیراز - ایران. تمام متن معنایش این است که یک چیزی نا زیبا را چه کنیم که نقاشی آن به ذوق نزند. فقط همین. این به صفای قلب یا به اسلام و اساس کینه ربطی ندارد. ضمنا ناچاز عزیز قبل از انقلاب روشنفکران زیادی چه از روی حسن نیت و چه از روی مکر و دروغ برای پوشاندن چشم بسته و پای ناداشته اسلام یک تیر کمان دستش دادند و نقاشی آن را برای ما کشیدند. و ما ملت هم گول خوشگلی این نقاشی را خوردیم و انقلاب کردیم. الان هم داریم تیرش را می خوریم .
دوشنبه 22 مهر 1392 - 22:07
چابک سوار - شیراز - ایران
- بلینگهام - ایالات متحده آمریکا- ایول با تو موافقم رفیق
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 09:09
ناچار - شیراز - ایران
tashtar12 - بلینگهام - ایالات متحده آمریکا , عزیزم من با شما موافقم و منظور نقاشی رو خوب میدونم ولی این جناب واقع بین ایرانی دفاعهای نابجا و کور کورانه ای از اسلام میکنه که من فقط میخواستم به ایشون بگم که در اسلام اون صفایی که میگید وجود نداره .
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 23:38
دنیای وحشی - تهران - ایران
این داستان درواقع یک جورایی مانند این است که ما سعی کنیم که قسمت پر لیوان خود یا دیگران را ببینیم ولاغیر.از طرفی باید گفت که این نقاش میتوانسته یک سیاستمدار بسیاررررررر زبده ای باشه که برای کشیدن تصویر پادشاه طوری از نقاط قوتش استفاده کرده که توانسته نقاط ضعفش را درپشت آنها پنهان کند .
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 02:19
sepherdad - سیدنی - استرالیا
فرهنگ دروغ گویی و دستمال!
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 07:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.