۸۸۰ هزار "برده مدرن" در اروپا کار می‌کنند.

+39
رأی دهید
-18

farzad power - لوس انجلس - امریکا
مردم آمریکا هم همین طور زندگی‌ می‌کنند. باز اونجا یه بیمه دارن.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 02:33
Dara va sara - پرت - استرالیا
75 میلیون هم تو ایران مثل غلام حبشه زندگی میکنند.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 02:47
paksan - آمریکا - آمریکا
ناراحت هستند برگردن کشور خودشون ؟ وقتی کسی پناهنده میشه و می خواد مستمری هم از دولت بگیره خوب سیاه کار میکنه و کار سیاه هم مشخصه دیگه چطوریه ؟! این گزارش خوبیه حداقل دولتها با بدست آوردن این مراکز می تونه برخورد کنه و 99درصد از کارفرماها هم خارجی هستند که رفتنددر اروپا بیزینس زدن و همه می دونن اگر واسه مثلاً انگلیسی یا آلمانی یا .. کار کنی قطعاً همه چیز رو درست بهت پرداخت میکنه ولی وای اگر واسه ایرانی و پاکستانی یا هندی و عرب و...کار کنی طرف همه جوره میخواد از سروته حقوق و مزایات بزنه واسه اینه که می خوان یکشبه پولدار بشن و هیچ چیزی براشون مهم نیست .یه کافه ایرانی بود به کارگرای ایرانیش ساعتی 4 پوند می داد به کارگرهای اروپایی لهستانی و. 5.50 و می گفت چون غذا می خورید اینجا اینطوری می دم ولی نمی دونم چرا غذا واسه ایرانی ها گرون تر بود و انگلیسی هم اصلاً نمی گرفت چون می ترسید بقل اون یک میوه فروشی انگلیسی بود به کارگرش از هرکجا باشه عین قانون ساعت 7پوند می داد
دوشنبه 22 مهر 1392 - 07:24
hossein+87 - ایران - ایران
Dara va sara - پرت - استرالیا - دو زار اگه شعور داشتی میفهمیدی غلام حبشه تو و امثال تو هستین که رفتین دارین توالت طی میکشین و دلتونم خوشه خارج هستین! مردک اگه اجداد تو غلام و غلامزاده هستی، این رو به همه مردم بسط نده. البته مثل تو زیاد دیدم که تا پاشون به یه کوره دهاتی رسیده یهو احساس آدم بودن بهشون دست داده. نه داداش اینجوری نیست. اینم بدون که خیلیا تو ایران موندن و هستن که واقعا دلشون میخواد یه کاری واسه کشورشون انجام بدن.اسم این کار از خود گذشتگیه. ولی یه عده که بویی از فهم و شعور نبردن این مسائل رو نمیتونن درک کنن.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 10:14
cyrus parsian - اصفهان - ایران
DARA VA SARA - غلام تویی بدبخت که رفتی غلامی جشم رنگیها رو میکنی و دلت خوش به سوسیال گرفتن بخور و نمیر !!
دوشنبه 22 مهر 1392 - 13:35
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
مافیان بزرگ در کشور‌هایی‌ که دم از دموکراسی میزنند وجود دارد که با آذار و اذیت دختران خارجی‌ را به روسپی گری میکشانند بایستی حقیقت را بگویم
دوشنبه 22 مهر 1392 - 15:39
Shahin.Orel - تهران - ایران
با استاندارد هایی که این افراد تحت عنوان برده شناخته شدن ، بیشتر مردم خاور میانه برده هستن ، ٥٠ درصد زنان این منطقه که قوانین بدور از تمدن و باور های مذهبی متضاد با انسانیت از اونها کالایی تمکین کننده ، برده جنسی و سرویس دهنده آشپزخونه درست میکنه ، باور هایی که هم خوابگی با شوهر رو وظیفه زن میدونه ، باز کارگران اروپا حقوق و آزادی های مدنی به ارزش بیشتر از ٥٠ شتر دارن
دوشنبه 22 مهر 1392 - 15:29
setayeshz565 - وین - اتریش
hossein+87 - ایران - ایران:این چه طرز حرف زدنه،اونم نظرشو گفته, چرا فکر میکنی‌ هرکس تو خارج زندگی‌ می‌کنه توالت طی‌ میکشه و شما تو ایران آپولو هوا می‌کنین مهندس ...
دوشنبه 22 مهر 1392 - 17:16
Dara va sara - پرت - استرالیا
hossein+87 - ایران - ایران...البته هر چه در رابطه من گفتی . کاملا صحیح و درست بوده و در ان شکی نیست..ولی غلام حبشی در قرن 21 به این معنا نیست که حلقه در گوش و پا کنند..غلام حبشی در قرن 21 یعنی اینکه..یه کارگر با هفت بچه. شش ماه که حقوق نگرفته.غلام حبشی یعنی اینکه یه کارمند بعد از کار اداره باید تا اخر شب مسافرکشی کنه .و بعدش هشتش گروه نوهش باشه.ویعنی اینکه .یه جوون بعد از تحصیل هیچ اینده ای نداشته باشه. یعنی روی در و دیوار شهر تبلیغ فروش کلیه باشه. یعنی دخترا باید برای خرجی خودشون .خودفروشی کنند. یعنی درامد مردم با خرجشون نخونه......اگه اینهارو نمیفهمی . این تقصیر من نیست. تقصیر کمبود شعور شماست.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 18:29
perser68 - فلوریدا - امریکا
چنین چیزی در خیلی‌ از کشور‌های غربی و غیر غربی وجود داره،اما مقدارش و شدت متفاوت!اما چیزی که در اکثر این کشور‌ها وجود نداره ماندن در قدرت به هر قیمتی حتی تجاوز به پسران و مردان یه جامعه که برای گرفتن رای دزدیده خودشون با دست خالی‌ و شاید با شاخه‌های گًل به خیابون‌ها اومدند!تجاوز به دختر باکره زندانی به جای خود! دزدیدن زنده بچه‌های مردم و مرده تحویل دادن به خانواده!زندانی کردن خبر نگار،وکیل،دانشجو!کتک زدن و زندانی کردن کارگری که برای چند ماه حقوق نگرفته اعتراض میکنه!با مشت و لگد دختر مردم رو به داخل ماشین نیروی انتظامی پرت میکنه،بخاطر اینکه یه تار موی اون تمام جور و پلاس دین و مذهب خامنه‌ای آدم خور رو به لرزه در می‌‌یاره!همه اینها زیر نظر رئیس آدم کش جمهوری مرگ اسلامیش و وزیر اطلاعات قاتلش و رهبر تریاکیش صورت میگیره،کاملا دولتی و مجاز!
دوشنبه 22 مهر 1392 - 13:28
a.ahooraei - کلن - آلمان
حالا خوبه این کافران اینقدر انسانند که این معضلات را بیان و در اندیشه برطرف کردن آننند، در ممالک جهان سوم که اغلب خود سیاستمداران و حاکمانند که دست اندرکار این تخلفاتند. البته نه اینکه اینجا همه پاک باشند اما توی ترازو بذاری یک به هزارو و شاید هم کمتر باشه. از اینها گذشته ؛ اینها اغلب خودشون هم میخوان که بردگی کنند و خودفروش باشن و الا توی این مملکت اگه کسی بره شکایت کنه که فلان کس او را از کشوری ثالث به اینجا آورده که چنین و چنان کنم، چپقه قاچاقچی کشیده ست و جزو شدید جرائم ست.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 23:43
perser68 - فلوریدا - امریکا
Hossein+87 - ایران -ایران. اگه یه ایرانی‌ تو خارج توالت میشوره و خبرش رو تو داری دلیلش چیه؟بگو من هم بدونم!
دوشنبه 22 مهر 1392 - 23:37
bluesky2013 - دبی - امارات
متاسفانه واقعیت سخته من خودم زمانی که اروپا یا کانادا بودم بیشتر ایرانی ها وضعیت خوبی نداشتند
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 06:46
hossein+87 - ایران - ایران
setayeshz565 - وین - اتریش - نه ، اینجا آپولویی هوا نشده ولی فیس و افاده ای هم در کار نیست! قبول دارم که باید همه نظرشون رو بگن منتها توهین به 75میلیون آدم ابراز نظر نیست،کمبود سواد وشعوره. کمبود درک اجتماعیه. به اون فرد هم میگن احمق و نه بیشتر.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 13:25
hossein+87 - ایران - ایران
perser68 - فلوریدا - امریکا - بنده جهت زیارت یه سری از این عزیزان یه سری توالت زدم و کاشف به عمل اومد که اونجا مشغولن! عمو جون، اگه من از یه سری حرفا خرده میگیرم ، چون خیلی چیزا رو دیدم. قصدم توهین به کسی نبود ولی آدم اونجاش میسوزه که طرف معلوم نیس کیه،چیه،چندتاست! بعد میاد ژست میگیره و میگه هیچکی نه، فقط خودم! حالا بری تهتوی کار رو در بیاری ، فقط میفهمی اون کشی که باش 2سانت آخر موهاش رو بسته رو خودش خریده و کل هیکلش عاریه س! خوب و بد همه جا هست و مشکل بعضی ایرانیا اینه که زود خودشون رو گم میکنن.یه عده هم که از اول گم بودن!
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 13:52
hossein+87 - ایران - ایران
Dara va sara - پرت - استرالیا - همه اینایی که گفتی درسته و وجود داره و کسی که انکارش کنه ابلهه ، منتها 2تا مساله دیگه هم هست. اولا اینکه تمام این چیزها تو تمام کشورهای دنیا هستش و فقط شدتش کم و زیاده و باز قبول دارم که تو ایران هم تعدادش کم نیست ولی مساله مهمتر اینجاس که تو واسه کشورت چیکار کردی که از بقیه ملت طلبکاری و توهین میکنی؟! تو بیای به بقیه توهین کنی یعنی مشکل رو حل کردی؟ اینایی که ازشون اسم بردی دلشون میخواد سختی بکشن؟!
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 13:45
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.