احمد خاتمی: الان هم می‌گوییم اسرائیل باید از صحنه روزگار برداشته شود

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران، با انتقاد از کسانی که به گفته وی، تلاش دارند «کم کم نفرت» از آمریکا را از بین ببرند، گفته است: «مسئله نامشروع شناختن اسرائیل از اصول انقلاب است و الان هم ما می‌گوییم اسرائیل باید از صحنه روزگار برداشته شود.»

به گزارش خبرگزاری «تسنیم»، احمد خاتمی که شنبه ۲۰ مهرماه در مسجد بیاق‌خان بازار قدیم یزد صحبت می‌کرد، اضافه کرده است: «این سخن که باید شعار مرگ بر اسرائیل تمام شود، سخنی ضد ولایت فقیه است.»

امام جمعه موقت تهران همچنین گفته است: «اگر هم یک روزی مذاکره و رابطه با آمریکا برقرار شود، نفرت ما از کفر و استکبار از بین نمی‌رود، مردم بیدار باشند. کسانی می‌خواهند این نفرت را کم‌کم از بین ببرند.»

وی تصریح کرده است: «شعار مقدس مرگ بر آمریکا چه ضرری برای این افراد دارد که می‌خواهند آن را حذف کنند، باید توجه داشت که تحول‌ها از جاهای کوچک شروع می‌شود، مسئله سقوط انقلاب‌ها هم آرام آرام انجام می‌گیرد.»

هر چند احمد خاتمی به روشنی در خصوص کسانی که می‌خواهند شعار «مرگ بر آمریکا» را کنار بگذارند سخنی نگفته است، اما  اشاره او می‌تواند به اظهارات هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت در مورد نظر آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی برای حذف شعار مرگ بر آمریکا باشد.

آقای رفسنجانی در بخشی از کتاب «صراحت‌نامه» خود گفته است که آیت‌الله خمینی با حذف شعار مرگ بر آمریکا موافق بود.

انتشار این بخش از کتاب اکبر هاشمی واکنش تند گروه‌های تندور و محافظه‌کار را در پی داشته است.

دولت اعتدال و سیاهی لشگر «فتنه ۸۸»

به گزارش خبرگزاری فارس، احمد خاتمی در بخش دیگری از اظهارات خود تصریح کرده است: «برخی افراد که اکنون در اطراف دولتمردان جمع شده‌اند، در فتنه ۸۸ دست داشته‌اند و به هر طریق حال یا سیاهی لشکر یا معرکه گردان، حضور داشتند و اکنون دولت نباید از آنها استفاده کنند زیرا معتقدیم این افراد به درد اداره کشور نمی‌خورند.»

اصولگرایان و طرفداران آیت‌الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، از اعتراضات به نتایج انتخابات سال ۱۳۸۸ به عنوان «فتنه» یاد می‌کنند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد اصلاح طلب انتخابات ریاست جمهوری  در سال ۱۳۸۸، نتیجه این انتخابات را ناشی از «تقلب گسترده » دانستند. به دنبال اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد و حمایت رهبر جمهوری اسلامی از نتیجه انتخابات، تهران و تعدادی دیگر از شهرهای ایران برای ماه‌ها شاهد تظاهرات اعتراضی بود. در این اعتراضات ده‌ها تن کشته شدند.

سیاست نرمش قهرمانه

احمد خاتمی همچنن به اظهارات رهبر جمهوری اسلامی در خصوص «نرمش قهرمانه» نیز اشاره کرده و گفته است: «در عرصه خارجی هم خط رهبری نرمش قهرمانانه است، یکی از الگوهای نرمش قهرمانانه، صلح حدیبیه است.»

 آیت‌الله علی خامنه ای در  ۲۶ شهریور ماه سال جاری گفته بود، با «حرکت‌های صحیح دیپلماسی» مخالفتی ندارد و به «نرمش قهرمانه» اعتقاد دارد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به این که «صلح باید از موضع قدرت تبدیل به نرمش قهرمانانه شود نه‌اینکه صلح از موضع ضعف انجام شود،» گفته است: «نباید به‌گونه‌ای عمل کنیم که بگویند تحریم‌ها تأثیر گذاشته که آمدند صلح کنند.»

دولت حسن روحانی اعلام کرده است که خواهد کوشید تا مناقشه هسته ای ایران را هرچه سریعتر حل کند و در همین زمینه در جریان سفر  رییس جمهوری ایران و  هیات همراه  وی به نیویورک برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای نخستین بار حسن روحانی و باراک اوباما روز جمعه ۵ مهرماه با یکدیگر به صورت تلفنی صحبت کردند. این نخستین تماس روسای جمهوری ایران و آمریکا بعد از انقلاب در ایران در سال ۱۳۵۷ است.

علاوه بر مذاکره  تلفنی روسای جمهور ایران و آمریکا،  محمدجواد ظریف، وزیرامور خارجه ایران نیز  روز پنجشنبه در حاشیه مذاکرات با وزرای خارجه گروه ۵+۱،  با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا  مذاکره کرد.

با این حال احمد خاتمی  موضوع هسته‌ای را فقط یک بهانه برای «دشمنی» با جمهوری اسلامی ایران دانسته و گفته است: «امروز مشکل آنها موضوع هسته‌ای است، این موضوع که حل شود، آنها مسئله حقوق بشر را مطرح می‌کنند و می‌گویند هر اختیاری که مرد دارد باید زن هم داشته باشد.»

+36
رأی دهید
-182

delmorde - یوتوبوری - سوئد
خدا شماها رو لعنت کنه آخه شما پوفیوزها به محص اینکه اسراییل حمله کنه همه تان الفرار هستید فقط مشتی مردم بیگناه هستند که کشته میشن ترسوهای چرا الکی عرعر می کنید شماها که باکیتان نیست، پولها رو قبلا در کانادا و بعضی کشورهای اروپایی آماده کرده اید یا خرید سهام برخی کارخانه های بیگانه را برای چنین روزی خریدید. شماها که عرو گوز میدادید روی منابر و از رژیم شاه ایراد می گرفتید حالا دست شاه رو از پشت در دزدی و چپاول محکم بسته اید حرام لقمه های بیشرافت. گردن مانند گاو کلفت کردید زرزر می کنید ترسوهای بزدل خائن.روزی برسه که همه شما خفقون بگیرید و ملتی از دست تان راحت شه.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 18:44
birmingham - شیراز - ایران
چه قادر شبه قصاب میمونه ،هنوز من عکس این یارو رو با دهان بسته ندیدم
یکشنبه 21 مهر 1392 - 18:46
ali001 - اتاوا - کانادا
.. خفه شو تو از سیاست چی میفهمی . تو نگران خودتی
یکشنبه 21 مهر 1392 - 18:37
Dara va sara - پرت - استرالیا
ای ابو چلاق..یادت هست که ابله بزرگ به گورباچوف نامه نوشت؟ و چند روز بعد شوروی از هم پاشیده شد ؟. یادت هست که چاشسکو به مهمانی ابو کوسه امد و چند روز بعد اعدام شد.؟.یادت هست که چاوز با ابو ابله نشست و برخواست کرد و چند روز بعد به درک واصل شد ؟ و دست اخر دیدی که ابو کلید به اباما تلفن کرد و چه بر سر اقتصاد بزرگش امد..؟؟ پاشو ابو چلاق،، که راهکاری بس بزرگ برای نابودی اسرائیل را پیدا کرده ام...
یکشنبه 21 مهر 1392 - 18:46
perser68 - فلوریدا - امریکا
آرزوتون رو به گور خواهید برد(:)حتما و هر چه زودتر بهتر،تا دنیا روی آرامش به خود ببینه و در درجه اول ایران و ایرانی‌!ننگ به آخوند قاتل
یکشنبه 21 مهر 1392 - 18:52
dara20 - تهران - ايران
این آخوند گوساله‌ای بوده که بعد از رشد تبدیل به گاو شده.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 19:32
آزادی برای ایران - اشتوتگارت - آلمان
این مملکت انگار ۱۰۰ تا رئیس داره.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 20:18
Negah* - فرانکفورت - المان
خاطرت جمع اسرائیل از بین نمی‌ره بلکه شماهای مال مفتخور و دین فروش از صحنه روزگار برداشته میشویدو بدرک واصل میشید.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 20:24
Negah* - فرانکفورت - المان
خاطرت جمع اسرائیل از بین نمی‌ره بلکه شماهای مال مفتخور و دین فروش از صحنه روزگار برداشته میشویدو بدرک واصل میشید.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 20:25
marg bar doshman - لندن - انگلستان
دمت گرم این غده سرطانی باید زودتر ریشه کن شه مرگ بر اسراییل
یکشنبه 21 مهر 1392 - 20:27
آزاد10 - آلمان - المان
شما که زورتون نمیرسه. حتی تا بحال کسی از جمهوری اسلامی جرات نکرده که ادعای حمله نظامی به اسرائیل بکنه درحالیکه برعکس اسرائیل هر روز شما رو تهدید می کنه. حداقل حرفتون رو تصحیح کنید به اسرائیل از بین خواهد رفت که مردم چوب تهمت نظامی گری و جنگ طلبی رو نخورند.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 19:22
abdolmalek - رامسر - ایران
حرفهای این خاتمی حـ... رو ول کنید..هر کدوم از دوستان درباره ((نرمش قهرمانانه))طنز یا جوکی داره بفرسته کمی بخندیم
یکشنبه 21 مهر 1392 - 19:43
raha1984 - هامبورگ - المان
شما کفتارها باید از صحنه روزگاز محو و نابود بشید
یکشنبه 21 مهر 1392 - 20:14
mina minavand - هانور - آلمان
چقدر اینها پست هستن.کارشون فقط اینه که نفرت رو بین مردم و کشورها زیاد کنن.کسکی نفهمی هم مرزی داشت.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 21:19
Rezanl - امستردام - هلند
بگو تا جونت در بره, واسه اونا که فرقی‌ نداره
یکشنبه 21 مهر 1392 - 21:26
ir2013 - کرج - ایران
آقا درست میگه دیگه این نتانیاهو میاد سازمان ملل هارت پورت می کند تا رابطه ایران آمریکا تنگ تر بشه این ملای تند رو هم می خواد سر ببره
یکشنبه 21 مهر 1392 - 21:36
ghazgholang - لندن - انگلستان
آقا یکی‌ این گراز وحشیو آروم کنه
یکشنبه 21 مهر 1392 - 22:24
compatriot - تورنتو - کانادا
اینقدر بگید تا جونتون در بیاد! ۳۴ سال ثروت ایران را که فرستادید لبنان‌, فلسطین، سوریه. چی‌ عایدتون شد جز فقر و بدبختی برای ملت ایران و وقیح تر شدن شما، گنده‌تر شدن شکم شما کاسه لیسان و پوک و خرفت شدن مختون. ما هم میگیم آخوند باید از صفحه روزگار برداشته شود.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 21:56
kami_81 - مالمو - سوئد
اقای روحانی زورتون حتی به امام جمعه ها نمیرسه احمدی نژاد بیشتر جرات داشت یعنی شما نمیتونید به اینها بگید خفه
یکشنبه 21 مهر 1392 - 22:35
farzad145 - شیراز - ایران
دیوانه
یکشنبه 21 مهر 1392 - 22:44
samira joon - مشهد - ایران
آخه مردک وقتی از سیاست چیزی نمیدونی نمیشه اون غارو ببندی والا کسی از حرف نزدن شما ناراحت نمیشه
یکشنبه 21 مهر 1392 - 22:53
سردار سپهبد - آمستردام - هلند
اینها یادشون رفته که هشت سال شعار مرگ بر صدام یزید کافر سر میدادند بعد در عرض دو روز همه این شعارها عرعر زیادی شد حالا این هم داره زور میزنه اما زور اضافی.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 23:34
arirang - سئول - کره جنوبی
آره خوب . اگر شعار مقدس مرگ بر آمریکا حذف بشه اینا از کجا میارن نون بخورن ؟؟؟ از قدیم گفتن یک نفر فدای همه بهتر از همه فدای یک نفر هستش ،، چقدر آدم می‌تونه کوته فکر باشه که بگه شعار مقدس مرگ بر آمریکا
یکشنبه 21 مهر 1392 - 18:56
azadi-iran - وین - لااتریش
این ملایان ضد بشر 34 سال است که با مذهب و اسلحه های برادران روسی وچینی (نه شر قی و نه غربی جمهوری دیکتاتوری اسلامی ) . با کمال وقاحت تمام می گویند که غربی ها می خواهند که بعد از تفاهم در مورد مسعله هسته ای , مسعله حقوق بشر در ایران را به میان بیاورند و می گوید که مردم باید آگاه باشند که این اتفاق نیافتد. در این کشور 70 میلیونی کسی نیست تو دهن این یاوه گویان مذهبی بزند . البته همه دیکتاتورها ی دنیا همیشه این حرف ها را می زنند و لی غافل ازاینکه یک روزی هم نوبت مردم می رسد.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 01:03
farzad power - لوس انجلس - امریکا
ز‌ر نزن بابا انگل جامعه. قیافرو تو رو قران. تو ایرانی‌ هستی‌ واقعا؟
دوشنبه 22 مهر 1392 - 05:23
siavash2a - تهران - ایران
سگی که زیادپارس کنه جرات حمله نداره
دوشنبه 22 مهر 1392 - 07:41
omidvaran - نورکل - امریکا
بقول خارجکی ها روزهایت بشماره افتاده - هر چی بیشتر فریاد کنی بیشتر معلوم میشه که کجات واز چی میسوزه !! این اتش خشم مردم است که به انبار کاهت تو وامثال تو افتاده هر چه بیشتر ناسزابگی معلوم میشه حلقومت رو سخت تر دارن میفشارن وبا این فریاد ها وناسزا گوئی های تو وکیهان و ودیگرادمخوران داره تاریخ این روزها نوشته میشه
دوشنبه 22 مهر 1392 - 08:03
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
تازگی نوعی ویروس امده از نوع ویروس گاوی من فکر می کردم دوروغ است ولی این اقا یا این (گاو) را که دیدم باورم شد البته اینها همه مترسک بازی می باشد اصل کاری ساکت مانده این نخودهای توی جوب اب دارن وُل وُل می خورند.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 09:04
سرلشکر فیروزابادی - تبریز - ایران
غلط میکنی میگی ٫ 34 سال فقط اراجیف تحویل مردم دادن.توی نکبت باید از صفحه روزگار محو شوی نه که اسرائیل.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 09:33
constantino - میلان - ایتالیا
چقدر من از قیافه این بدم میاد
دوشنبه 22 مهر 1392 - 10:39
كمال كميلي - تهران - ایران
این مردیکه مفتخور خرفت کیه که از طرف هفتاد واندی ملیون نفر ایرانی اظهار نظر میکند./ بیگانه مزدور
دوشنبه 22 مهر 1392 - 10:51
دوستدار - استهکلم - سوئد
من هم این مثال را قبول دارم{سگی که زیادپارس کنه جرات حمله نداره. } این بو گاندو خودش هم نمی داند چه .. را میخورد!
دوشنبه 22 مهر 1392 - 10:24
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
این آخوندا باعث شدن نسبت به همه چیز شک کنیم و به درستی هر چیزی که به نام دین و مذهب به خورد ما دادن!ولی اگه هم بخوام خودمو مسلمون حساب کنم اینو باید بگم که منطقه اورشلیم از اول هم به یهودی ها تعلق داشته و شما با شمشیر از دستشون گرفتید حالا اونا اومدن به زور تفنگ از شما پس گرفتند چیزی که عوض داره گله نداره شاید از کارهایی که یهودی های اسراییل کردن بدم بیاد و متنفر باشم ولی اون سرزمین حق اونهاست پس دهنت رو ببند کسی که باید نابود شه گربه نره هایی امثال توست!
دوشنبه 22 مهر 1392 - 12:43
aram. - کردستان - ایران
هر موقع این رو می بینم یاد وزغ می افتم.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 19:16
pupuli - بابلسر - ایران
. احمد خاتمی مهم‌ترین نمونه‌ایه که ثابت می‌کنه. انسان اشرف مخلوقات نیست
دوشنبه 22 مهر 1392 - 22:46
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
pupuli - بابلسر - ایران / مگر او انسان است !؟ وزن شکمش حداقل ده برابر سرش است ! آنوقت او انسان است که حالا اشرف مخلوقات باشد یا نباشد ! بعلاوه تنها اندکی از انسانها اشرف مخلوقات هستند. ما در روز انسانهائی را می بینیم که ظاهرا انسانند اما صد رحمت به حیوان !! ولی انصافا آدمهائی را هم دیدم که واقعا انسانند و ارزشمند. ولی این آدم شکم گنده را شما از دسته انسانها حساب نکنید !! این آدم را بخاطر هم اسم بودن با محمد خاتمی بالا آوردند و حالا موندند که باهاش چیکار کنند !؟ شاید در آینده مراسم شهادتی! برایش ترتیب بدهند !!؟؟ ( البته شوخی کردم ! واقعا اینها جز با مرگ شرشان کم نمی شود ! همش زر می زنند!!) یکی نیست به این مردک بگه تو جز زر زدن حتی برای محو اسرائیل مثلا چه کاری کرده ای تا حالا !؟ یه بیلان بده ببینیم که جز خوردن چیزی دیگه بلدی !؟ تو با زرت فقط به ایران آسیب می زنی !! ای کاش می تونستم اینو حضوری بهش می گفتم که خواهشا تو حرف نزن ! نه بخاطر ملت ایران حداقل برای خودت و اون آخرتی که مدعی هستی بهش اعتقاد داری . بخاطر اون زر نزن!!
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 14:21
pupuli - بابلسر - ایران
احمد خاتمی مهمترین نمونه ایه که ثابت میکنه انسان از نسل میمونه!
جمعه 26 مهر 1392 - 20:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.