علی دایی: احمدی نژاد شخصاً دستور برکناری مرا داد

انتخاب : درحالیکه «انتخاب» در نوروز از «برکناری دایی با دستور مستقیم احمدی نژاد» خبر داده بود، دایی پس از سال ها این خبر را تایید کرد.

به گزارش «انتخاب» ؛  فروردین 1388 ، علی دایی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی «انتخاب»، ضمن تایید تلویحی این خبر گفت که فعلاً قصدی برای صحبت کردن در مورد برکناری اش ندارد.

دایی با اشاره به دخالت عمده ی برخی دولتمردان و چهره های غیرورزشی در مسائل مربوط به تیم ملی بر "افشای عوامل عجیب و غریب در برکناری اش پس از انتخابات ریاست جمهوری " تاکید کرد.

دایی البته زمان این افشاگری را پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 عنوان کرد و گفت: با توجه به عواملی که در برکناری ام دخیل بوده ترجیح می دهم پس از انتخابات ریاست جمهوری در این مورد صحبت کنم.

به گزارش «انتخاب»؛ دایی به تصور آنکه فردی جز احمدی نژاد رییس دولت دهم خواهد شد، چنین ادعایی مطرح کرده بود و به همین دلیل، او تا به امروز در مورد «برکناری» از تیم ملی، سخنی نگفته است، اما او روز گذشته بار دیگر تاکید کرد: جدایی من از تیم ملی سیاسی بود و متاسفانه کسی که در فوتبال نبود من را برکنار کرد.

گفتنی است، علی دایی پس از شکست غیرمنتظره مقابل عربستان در مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال، از سرمربیگری تیم ملی برکنار شد.

اظهارات جدید دایی
سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در مورد برکناری‌اش از این تیم گفت: همه می‌دانستند که احمدی‌نژاد من را از تیم ملی کنار گذاشت.

علی دایی در گفت‌وگو با تسنیم، در واکنش به صحبت‌های محمد علی‌آبادی، رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی وقت در خصوص چگونگی حضور او در تیم ملی به عنوان سرمربی و چگونگی برکناری‌اش، آخرین وضعیت پرونده تبانی در فوتبال، کشیده شدن این بحث به کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، وضعیت تیم ملی فوتبال ایران پیش از دیدار با تایلند، حضور بازیکنان دورگه و اروپایی در تیم ملی و ... صحبت‌های زیر را انجام داد.

علی‌آبادی در مصاحبه ای اعلام کرده که برکناری علی دایی از تیم ملی فوتبال ایران به عنوان سرمربی با نظر احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق بوده است.
همه دیدید بعد از چند سال حرف‌های من درست از آب درآمد. من در برنامه 90 هم گفتم که علی‌آبادی من را به تیم ملی آورد و فدراسیون در این خصوص کاره‌ای نبود. با یک جلسه که در ورزشگاه آزادی برگزار شد من سرمربی تیم ملی شدم و غیر از آن هیچ جا نرفتم. یادم نمی‌رود، در تمرین سایپا بودم که کفاشیان بارها به من زنگ زد و من نمی‌توانستم پاسخگو باشم. پس از آن مدیرعامل وقت سایپا به من گفت کفاشیان تماس گرفته است. با او که تماس گرفتم گفت علی آبادی با تو کار دارد. بعد از صحبت با علی آبادی در دفتر آذری مدیریت ورزشگاه آزادی با هم قرار گذاشتیم و در این مورد صحبت کردیم.

خیلی‌ها در آن زمان هم معتقد بودند برکناری دایی ورزشی نبوده است.
احمدی‌نژاد من را از تیم ملی برکنار کرد و حالا بعد از چند سال، گذشت زمان همه چیز را نشان داد. البته شاید قسمت و صلاح من این بوده و خدا می‌خواسته که از تیم ملی بیرون بیایم. حالا معلوم می‌شود که چه کسی در تلویزیون حرف راست زد و چه کسانی به مردم دروغ گفتند. تمام برنامه‌های زنده موجود است که علی دایی حقایق را اعلام کرد اما همان زمان آنقدر خرده گرفتند و فدراسیون جلسه تشکیل داد اما در نهایت مشخص شد که همه این کارها «کشک» بوده است.

فکر می‌کنید پرونده ناپاکی فوتبال ایران هم چنین سرانجامی پیدا کند؟
بله، آقایان نمی‌توانند کاری‌ انجام دهند و بگویند امثال دایی دروغ می‌گوید. خدا را شکر سالم زندگی کرده‌ام و هیچ احدی نمی‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد. در این پرونده هم همه چیز مشخص است.

اتفاقات چند وقت اخیر فوتبال ایران باعث شده تا کمیسیون اصل 90 مجلس هم به این مسائل ورود کند.
امیدوارم درست و حسابی وارد این مسئله شوند و درست پیگیری کنند وگرنه هر کمیسیونی می‌تواند وارد شود. به عقیده من باید به سالم‌سازی فوتبال کمک کنند. حرف و بحث ما این نیست که فقط در داوری فوتبال مشکل وجود دارد، مطمئناً در جامعه مربیان هم این مسائل موجود است و آدم متخلف داریم. در فدراسیون فوتبال تا دل‌تان بخواهد اینگونه موارد وجود دارد، در سازمان لیگ و مسئولان برگزاری مسابقات هم به این صورت. باید اینها پاک‌سازی شود.

اگر از شما دعوت شود برای بررسی پرونده به مجلس بروید این کار را انجام می‌دهید؟
ابتدا باید ببینم آقایان دنبال چه چیزی هستند، بعد از آن تصمیم می‌گیرم.

تیم ملی فوتبال ایران در آستانه دیدار با تایلند قرار دارد. وضعیت ملی‌پوشان را چطور ارزیابی می‌کنید؟
متاسفانه بعد از صعود به جام جهانی نه اردویی برگزار شد و نه بازی تدارکاتی داشتیم که همین موضوع می‌تواند نقطه ضعف تیم ملی باشد اما تیم ما آنقدر بازیکن خوب دارد که نه تنها مقابل تایلند در تهران به مشکلی بر نمی‌خورند که حتی می‌توانند با اختلاف گل خوب این تیم را شکست دهند. تیم ملی آنقدر بازیکن بزرگ و کادر فنی حرفه‌ای دارد که بتواند پیروز این دیدار شود. قطعاً مسابقه با تایلند می‌تواند برای ما هم جنبه تدارکاتی داشته باشد و هم جنبه رسمی.

در اردوی جدید تیم ملی دانیال داوری و استیون بیت آشور حضور دارند، آنهم در شرایطی که خیلی از کارشناسان منتقد حضور بازیکنان دورگه و اروپایی در تیم ملی هستند. به نظر شما تاثیر این بازیکنان در صعود به جام جهانی چقدر بوده است؟
مطمئناً اینطور است. هم قوچان‌نژاد و هم دژاگه در کنار دیگر بازیکنان از ارکان صعود تیم ملی به جام جهانی بودند و همه با هم تلاش کردند. من مخالف این نیستم که چرا بازیکنان دورگه در تیم ملی بازی می‌کند مگر تیم‌هایی مانند آلمان و ایتالیا اینگونه بازیکنان را ندارند؟ باید کمی در مورد این مسائل حرفه‌ای فکر و از این بازیکنان استفاده کنیم. البته این دلیل نمی‌شود که لیگ خودمان را فراموش کنیم. به نظر من اگر بازیکنی در لیگ ایران هم‌سطح چنین بازیکنانی است باید او در اولویت باشد و از توانایی‌های‌اش استفاده کنیم.

بعد از گذشت 4،5 ماه از صعود تیم ملی به جام جهانی خیلی‌ها هنوز اعتقاد دارند شانس عامل صعود ما به برزیل بوده است.
هر طوری بوده ما به جام جهانی صعود کرده‌ایم و این مسئله باعث خوشحالی مردم شده است. شاید در این قضیه شانس دخیل بوده باشد اما مطمئن باشید شما اگر سعی و تلاش نکنید و زحمت نکشید شانس هم به شما روی نمی‌آورد. ما پیش از بازی با کره جنوبی 2 بازی حساس را با پیروزی پشت سرگذاشتیم. اگر در صعود به جام جهانی شانس دخیل باشد که بوده است شانس زمانی به آدم رو می‌کند که سعی و تلاشش را انجام داده باشد.

به عنوان کاپیتان و سرمربی پیشین تیم ملی دوست دارید تیم کشورمان در جام جهانی با چه قرعه‌ای روبه‌رو شود؟
شرایط خیلی سخت است. اصلاً ایران به هر تیمی بخورد شرایط بازی فرق می‌کند. راه حل این مسئله یک برنامه‌ریزی بلند مدت است که البته با توجه به زمان اندکی که تا شروع مسابقات جام جهانی باقی مانده به نظرم به هیچ جایی نمی‌رسیم.

+154
رأی دهید
-46

babak.ae - ابوظبی - امارات
افتخار فوتبال ایران
یکشنبه 21 مهر 1392 - 15:18
زنده باد یران - برمن - آلمان
آدم نان به نرخ روز خور،تو که زمان احمدی نژاد اومدی پرس پولیس حالا داری زمینه لابی با روحانی و آماده می کنی؟خدایا کی مردم عزیزمون از دست اینا ونوچه های دون پایه نژاد پیدا می کنن.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 15:42
iran-null-ukrain - کی اف - اوکراین
ادم مغروریه واقعا...............
یکشنبه 21 مهر 1392 - 16:15
بی خیال - کرمان - ایران
آنکه مرا آورد، مرا برد!
یکشنبه 21 مهر 1392 - 16:35
iran1963 - منچستر - انگلیس
حقت بود
یکشنبه 21 مهر 1392 - 16:36
alek_wien - وین - اتریش
دایی خودش با پارتی بازی و حمایت های مؤثر سیاسون مربی تیم ملی فوتبال ایران شد و اصلا اسمش تو لیست کاندیداها نبود و یهو یه شبه اعلام کردن دایی سرمربی تیم شده و همه رو شگفت زده کرد و نتایج بدی گرفت چون هنوز تجربه زیادی در حده تیم ملی نداشت و باعث باخت به عربستان شد . در نتیجه همون آقایان سیاسی برکنارش کردن.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 17:25
esfahani90 - اصفهان - ایران
با سلام. واقعاً ورزش کار‌های مثل خدا بیامرز حجازی یا مثلا کریمی‌ که در همه جا و هر زمان حرف ته دل‌ و حرف مردمی می‌زدند و میزند کم است. آقای دای چرا در این ۸ سال گذشته هیچی‌ نگفتی ترسیدی مثلا پولی‌ یا مقامی از دست بدهی ترسو.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 17:52
Saratane 1400 saleh - سانفرانسیسکو - امریکا
افرین و درود برتو علی دایی. بخصوص بر تاکیدت بر حضور ایرانان اروپایی و دو رگه در تیم ملیر ایران. نه تنها بزرگترین فوتیایست ایرانی بلکه فرهنگ و شخصیت و صداقت داری.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 18:05
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
آقای دایی ایرانیان عزیز شاهده مربی‌ بودنه در تیم ملی‌ شما و آقای قلع نویی‌ بودند متاسفانه در گفته‌های شما از مربی پر تجربه آقای کی‌ روش نامی‌ نبوردید.چرا نه‌...بهتر است عادلانه بدونه خسو مات قلبی راستین عمل کنیم با تشکر
یکشنبه 21 مهر 1392 - 16:36
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
آفرین به دایی یکی از معدود افراد با عرضه و با طرز فکر جهانی و امروزی تو فوتبال ایران هست.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 18:51
abdolmalek - رامسر - ایران
اگر کمی لجبازی و یکدندگی خودشو تو اون برهه از زمان کم میکرد عالی میشد. به هر حال پرسپولیسیه و افتخار بزرگ واسه ایران..دمش گررررررررم
یکشنبه 21 مهر 1392 - 19:50
مرداس-دانمارک-آغوس - کپنهاک - دانمارک
خدایا ما کی از دست این ادم عوضی تو فوتبال این مملکت راحت میشیم ؟
یکشنبه 21 مهر 1392 - 23:07
birmingham - شیراز - ایران
کبوتر با کبوتر باز با باز .آخ احمدی نژاد با اون مخ کچکش چه میدون افتخار چی‌ هست هر جا رسید گند زد این هم یکی‌ از اون کارهاش هست .من معتقد هستم جمهوری اسلامی براش هیچ چیز مهم نیست غیر از اسلام که همین عامل بدبختی همی‌ ما شده نخبه‌ها ورزشکار‌ها ،منابع ،و خیلی‌ چیزهایی با ارزش دیگه رو حاضرن بدن به خاطر یه امامزاده قلابی یا سوریه یا فلیسطین
دوشنبه 22 مهر 1392 - 01:12
آبي ترين - تهران - ایران
تو ایران پولدار شدن مثل آب خوردنه فقط کافیه هر روز رنگ عوض کنی و پاچه خواری کنی.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 06:35
cyrus parsian - اصفهان - ایران
خدا رو شکر این یه کار استا محمود خوب بود وگر الان به جای جام جهانی باید میرفتیم بز چرونی !!
دوشنبه 22 مهر 1392 - 13:38
sarang6 - ژنو - سوئیس
همون موقع که مربی تیم ملی بود نه علی کریمی آورد نه مهدوی کیارو. لطف خدا بود که فوتبال ایران رو عقب انداختی؟.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 18:23
mir1976 - واشنگتن - آمریکا
چقدر حسود فراوانه. مهمترین دلیل عقب ماندگی ایران همین حسادته.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 06:23
soheil rad - بابل - ايران
تنها حرکت مثبت احمدی نژاد تو اون 8 سال برکناری الاغی مثل علی لابی از تیم ملی بود
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 09:40
naslesokhte82 - کویت - کویت
آفرین
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 10:38
nader46 - لندن - انگلیس
soheil rad - بابل - ایران:لقب و اصالت شخصی‌ هست،،هیچ کی‌ لقب خودش را به دیگران واگذار نمیکنه (y) مخصوصا علی‌ دایی که افتخار و لقب‌های مثل اسطوره و شهریار و سفیر فوتبال ایران درفیفا و غیره...را داره دیگه احتیاجی به لقب تو که اتفاقا خیلی‌ هم بهت میاد را نداره :)) *3*10*10
جمعه 26 مهر 1392 - 19:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.