سخنگوی دولت: احتمال قطع کامل پرداخت یارانه‌ها وجود دارد

محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهوری و سخنگوی دولت

محمد باقر نوبخت،سخنگوی دولت ایران، می گوید که دولت حسن روحانی برای پرداخت یارانه‌های نقدی با هزار میلیارد تومان کسری بودجه روبروست و این کسری بودجه تنها با «افزایش قیمت‌ها» تامین خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدباقر نوبخت، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و سخنگوی دولت، شنبه ۲۰ مهر در تلویزیون دولتی ایران گفت که دولت از طرف مجلس «موظف» به افزایش قیمت‌ها شده اما این موضوع تاکنون اتفاق نیفتاده است.
 
آقای نوبخت تاکید کرد که «چند دهک ثروتمند باید از قانون هدفمند کردن یارانه‌ها حذف شوند» و خواستار «برخورد عادلانه و منطقی» با این مسئله شد.
 
سخنگوی دولت درباره قطع کامل یارانه‌ها هشدار داده و گفته است: «اگر مطالبات به طور کافی صورت نگیرد، امکان روی دادن این اتفاق وجود دارد.»
 
او مجددا تاکید کرده که «از نظر دولت یازدهم باید کسانی که نیاز به یارانه دارند دهک‌هایشان مشخص شود.»
 
یارانه نقدی مهر ماه، سومین نوبت از پرداخت نقدی یارانه‌ها در دولت یازدهم به ریاست حسن روحانی است.

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرده است که یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی مهر ۱۳۹۲، از ساعت ۲۴ سه‌شنبه ۲۳ مهر، به حساب خانواده‌های ایرانی واریز می‌شود.
 
سخنگوی دولت، قبلا درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی، گفته بود که اگرچه قیمت سوخت گران نمی‌شود، اما قیمت آب، برق و گاز احتمالا افزایش خواهد یافت.
 
پیش از این اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی و محمدباقر نوبخت،‌ معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری،کسری بودجه دولت را بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان ارزیابی کرده بودند.
 
دولت ایران در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، یارانه‌ای که به مابه‌التفاوت قیمت حامل‌های انرژی، مواد غذایی و ... اختصاص داده بود را حذف کرد و در مقابل مبلغی را به صورت ماهانه به حساب خانوارهای ایرانی پرداخت می‌کند.
 
آقای نوبخت در تلویزیون دولتی ایران تاکید کرده که «حذف سه دهک بالا از یارانه‌ها از نظر عدالت مقبول است» ولی این موضوع «به راحتی قابل اجرا نیست.»
 
سخنگوی دولت تاکید کرده است: «طبق قانون هدفمند کردن یارانه‌ها نباید مبلغ پرداختی به صورت مساوی در بین مردم توزیع شود، لذا باید دهک‌هایی که نیازمند دریافت یارانه هستند شناسایی شده و یارانه به آن‌ها پرداخت شود.»

+37
رأی دهید
-32

pars_iran - دوسلدرف - آلمان
احتمالا مردم یک کم احساس گرانی خواهند کرد . ( روحانی مچکرند )
یکشنبه 21 مهر 1392 - 15:01
Negah* - فرانکفورت - المان
سخنگوی دولت تاکید کرده است طبق قانون هدفمند کردن یارانه‌ها نباید مبلغ پرداختی به صورت مساوی در بین مردم توزیع شود. احمدی‌نژاد گفت این پول امام زمانه پس باید به همه تعلق بگیره چون احمدی با ایشان رابطه داشت.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 15:02
بی خیال - کرمان - ایران
بودجه خامنه-ای رو قطع کنید همه چیز درست میشه!
یکشنبه 21 مهر 1392 - 16:42
sadaf.tehran - تهران - ایران
یعنی میخواین باز هم قیمت ها رو بالا ببرین؟؟یعنی واقعا روتون میشه؟سه دهک بالای جامعه؟؟؟؟؟؟؟؟ اینو دیگه بچه های دبستانی هم میدونن که ایران دیگه طبقات اقتصادی نداره و کلا 2 طبقه بیشتر نداره.طبقه متوسط خیلی وقته دیگه وجود نداره اقایوووون.2 طبقه داریم.طبقه شما و اطرافیانتون.بقیه مردم که به سختی روزگار میگذرونن.بسمووووووووووونه اقایووووون
یکشنبه 21 مهر 1392 - 16:08
بی غم - تهران - ایران
از همون اول هم مثل روز روشن بود که این پرداخت یارانه بهانه ای بیش نیست برای افزایش قیمت کالاها و سرکیسه کردن مردم. حالا که قیمت ها حسابی سر به فلک کشیدن می خوان یارانه ها رو قطع کنن. خواهشا هر چه زودتر این کار رو انجام بدید که دیگه منتی سر مردم نداشته باشید. این 45 هزار تومن هم ارزونی خودتون باشه.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 19:26
داماهی - بندرعباس - ایران
از قدیم گفتند ازآخوندوحکومت آخوندی هیچ امید مجوی......
یکشنبه 21 مهر 1392 - 20:46
cocod - تهران - ایران
یواش یواش دروغی روحانی هم رو میشه صبر کنید
یکشنبه 21 مهر 1392 - 21:23
kami_81 - مالمو - سوئد
افرین همینه اصلش اینه یارانه قطع بشه قیمت انرژی بشه مثل هشت سال پیش چه اشکالی داره
یکشنبه 21 مهر 1392 - 22:06
دایی جان - والنسیا - اسپانیا
این نونی بود که اون میمون گذاشت تو دامن مردم
یکشنبه 21 مهر 1392 - 22:43
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
یارانه وقتی معنا داره که مبلغ اوون متناسب با درآمد خانوار باشه. دارن به همه (کارمند، مدیر، بقال، دکتر، املاکی، نمایشگاهی، دستفروش و غیره) به اندازه مساوی یارانه میدن. یه بچه کلاس راهنمائی (نه دکترای اقتصاد) هم میفهمه که اولا این طرح هیچ پشتوانه کارشناسی نداره و ثانیا به شکل غلط تری اجرا شد که به قول دوستمون نتیجه ای جز گرانی نداشت. مردم بیچاره ایم که گیر یه مشت حمّال افتادیم.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 00:06
چوكلك - هوستون - امریکا
دمت گرم داماهى بتدرعباس گل گفتى از آخوندجماعت چیزى به ملت ایران نمى ماسه
دوشنبه 22 مهر 1392 - 07:41
amonbede - تهران - ایران
اول همه ی اجناس رو به قیمت قبل یارانه برگردونید بعد زر زر کنید
دوشنبه 22 مهر 1392 - 09:12
shahramareia - تهران - ایران
دعوا سر لحاف ملانصرالدین است و بس
دوشنبه 22 مهر 1392 - 10:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.