سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران: کسی نمی‌تواند بوی گند اتاق‌هایمان را تحمل کند

 سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران به انتقاد از وضعیت و امکانات اردوی این تیم پرداخت و گفت مسئولان دولتی ایران به طور کلی ورزش را فراموش کرده‌اند.
 
محمد بنا پس از برگزاری چهارمین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی به خبرگزاری ایسنا گفت: "هر اردویی که پشت سر می‌گذاریم شرایط کشتی‌گیران بهتر می‌شود اما برگزاری تعداد زیاد مسابقات کشتی برنامه‌های ما را به هم‌ می‌ریزد. متاسفانه شرایط به هیچ وجه المپیکی نیست و اصلا نگاه المپیکی وجود ندارد. یکی می‌گوید وزارت ورزش باید کمک کند یکی می‌گوید کمیته ملی المپیک. من نمی‌دانم چه کسی باید به داد این وضعیت ما و کمبود امکانات و بی توجهی‌ها برسد. البته سعی و تلاش می‌کنند اما متاسفانه کمبودهای زیادی داریم."
 
تیم ملی کشتی فرنگی ایران با هدایت محمد بنا، موفق‌ترین کارنامه را در میان کاروان ورزشی ایران در المپیک ۲۰۱۲ لندن داشت. کشتی فرنگی ایران در آن مسابقات بهترین نمایش خود در رقابت‌های المپیک را داشت و توسط حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی سه مدال طلا گرفت.
 
با این حال آقای بنا معتقد است که در حال حاضر مسئولان ورزش ایران به اندازه کافی به کشتی و سایر رشته‌های مدال‌آور در المپیک توجه نمی‌کنند: "متاسفانه دولت نه تنها ورزش اول ایران بلکه کل ورزش را فراموش کرده است. مگر اوضاع کدام رشته مدال آور ایران خوب است که وضع کشتی خوب باشد؟ تکواندو، وزنه برداری یا دوومیدانی؟ همه این رشته ها که امید این مردم برای کسب مدال در المپیک هستند اصلا حال و روز خوبی ندارند و کسی هم نیست که به داد آنها برسد."
 
محمد بنا که پس از ۱۱ ماه دوری از تیم ملی کشتی فرنگی حدود دو ماه پیش بار دیگر هدایت این تیم را به عهده گرفت، در مورد وضعیت اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نیز گفت: "صبح تا شب باید در اتاق‌هایی زندگی کنیم که بوی گند آن اجازه نمی‌دهد آقایان یک ساعت هم در آن طاقت بیاورند. به والله این شرایط در شان این قهرمانان نیست که بارها باعث افتخار این سرزمین شده‌اند."
 
محمد بنا که پیش‌تر به عنوان بهترین مربی کشتی فرنگی جهان نیز انتخاب شده، بدست آوردن موفقیت در المپیک با این شرایط را بسیار دشوار دانست و گفت: "متاسفانه از پایه و اساس هیچ چیز درست نیست و اگر هم در المپیک به موفقیتی برسیم فقط و فقط با غیرت همین بچه‌ها بدست می‌آید و نه چیز دیگری. نمی‌دانم مسئول این وضعیت چه کسی است. من فقط با یک نفر و آن هم رییس فدراسیون طرفم و فدراسیون باید امکانات مناسب را در اختیار ما بگذارد و از ما نتیجه بخواهد. آخر یک نفر بیاید و به من بگوید استاندارد امکانات مناسب برای یک تیم در حد قهرمان المپیک چیست. اگر به داشتن تشک باشد که آن را در خانه خودمان هم داریم با این تفاوت که در خانه بر روی آن می‌خوابیم و در اینجا بر روی آن کشتی می‌گیریم".
+19
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Liberte - تهران، ایران
  خب بهداشت و نظافت را بیشتر رعایت کنید.
  10
  2
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.