«هیچ تغییری» در وضعیت حصر موسوی و رهنورد ایجاد نشده است

زهرا و نرگس موسوی،‌ فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد گفته اند تاکنون  تحول خاصی در وضعیت حصر  پدر و مادرشان رخ نداده است.

به گزارش روز شنبه ۲۰ مهرماه وب سایت «کلمه»، پس از انتشار شایعاتی در روزهای گذشته مبنی بر رفع حصر از میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، زهرا و نرگس موسوی با بیان این که در« این مدت هیچ تحول خاصی در وضعیت پدر و مادرشان رخ نداده»، تاکید کردند، «نشانه ای هم مبنی بر رفع حصر تا کنون دریافت نکردند.»

کلمه در گزارش خود تصریح کرده است: از تابستان سال جاری و پس از ترخیص از بیمارستان تا کنون، ابهامات و نگرانی های جدی در مورد سلامت  میرحسین موسوی و همسرش و چگونگی رسیدگی های پزشکی به آنان وجود دارد که خانواده ی وی را نگران کرده است.

این گزارش اضافه کرده است: در طول دو سال و نیم گذشته برخی اوقات ماه ها بی خبری از وضعیت میرحسین و رهنورد وجود داشت، بعد از ترخیص از بیمارستان، میرحسین و رهنورد توانسته اند تقریبا به صورت منظم و گاه هفتگی با دختران خود ملاقات داشته باشند. هرچند این ملاقات ها همچنان با حضور نیروهای امنیتی و با زمان اندک و محدود بوده و خانواده ی موسوی همچنان از حق تماس تلفنی با پدر و مادر خود محروم و در طول هفته از وضعیت آنان بی خبر هستند.

طی هفته های اخیر گزارش هایی در خصوص محول شدن پرونده حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی به شورای عالی امنیت ملی منتشر شده است.

ابتدا محمدتقی کروبی فرزند مهدی کروبی،گفته بود که  آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در دیدار با اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام،  با ارجاع  پرونده حصر خانگی  زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی  کروبی  به شورای‌عالی امنیت ملی موافقت کرده است.

در همین زمینه، مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری ایران نیز روز شنبه ۲۰ مهرماه  بار دیگر گفته است که شورای عالی امنیت در حال بررسی  پرونده حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی است.

بحث ارسال پرونده میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی به شورای عالی امنیت ملی ایران همزمان با انتصاب علی شمخانی به جایگاه دبیری این شورا مطرح شد.

علی شمخانی که سابقه حضور در کابینه محمد خاتمی در دوران اصلاحات را دارد پیشتر  در یک برنامه تلویزیونی گفته بود که نباید اجازه داد «چهره‌های انقلاب» را با عناوینی مانند «فتنه‌گر» و «ساکتین فتنه» از «قطار انقلاب» پیاده کرد.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ از بهمن ماه سال ۱۳۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می برند.  زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی نیز  از همان زمان تاکنون در کنار همسرش در حصر به سر می برد.

در همین زمینه، شیرین عبادی، حقوقدان و برنده جایزه صلح نوبل  نیز گفته است، ارجاع پرونده حصر خانگی رهبران جنبش سبز به شورای امنیت ملی ادامه رفتارهای فراقانونی نهادها و افراد در کشور است.

 خانم عبادی تاکید کرده است  که شورای امنیت ملی «هرگز نمی‌تواند جایگزینی برای قوه قضاییه و دادگاه‌ها باشد» و این که رسیدگی به پرونده رهبران جنبش سبز در این شورا نوعی «موازی‌کاری و رفتاری بیرون از قانون» است.

+14
رأی دهید
-6

samuk66 - لندن - انگلستان
چه قدر ما ایرانی‌‌ها بی‌ عرضه هستیم!
شنبه 20 مهر 1392 - 23:46
kami_81 - مالمو - سوئد
به جهنم موسوی هم مثل همه لاشخوره لاشخوری در لباس کبوتر
یکشنبه 21 مهر 1392 - 00:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.