امتیازات عجیب و غریب برای «آقازاده های فرهنگی» + سند

انتخاب : در حالیکه جریان افراطیون در حال تخریب دولت اعتدال به دلیل عزل روسای متخلف دانشگاهها علامه می باشند اطلاعات ومدارک انتخاب نشان می دهد که دادن رانتها وامتیازات ویژه به آقازاده ها ونورچشمی ها از سوی مدیران منصوب دولت قبل علت این حمایتها بوده است.

به گزارش خبرنگار «انتخاب» ، در حالیکه صدها هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی و فارغ التحصیل از دانشگاهها در انتظار عضویت در هیات علمی به سر می برند،  مدارک و مستندات نشان می دهد طی دولتهای نهم و دهم چندین هزار نفر از افراد بدون عبور از رقابت کنکور بعنوان بورسیه دکترا پذیرفته شده و پس از آن بعنوان عضو هیات علمی پذیرفته می گردند.

در این میان تغییر دولت و حاکم شدن رویکرد شایسته سالاری و بها دادن به کنکور و میزان توانمندی های علمی در گزینش اساتید موجب شده است تا موج شدیدی از نگرانی در میان رانتخواران علمی پدید آید که راه دور زدن رقابت علمی و وارد شدن به دانشگاه از درپشتی در حال بسته شدن است و این نگرانی به تعابیری همچون «استفاده از بولدزر » برای تغییرات تبدیل می شود.

این در حالیست که دکتر توفیقی در طول دو ماه سرپرستی خود تنها دو رییس دانشگاه را عزل کرده است و از سوی بسیاری از اساتید دانشگاه به جهت کندی در تغییرات مورد انتقاد قرار گرفته است.

در میان دو رییس عزل شده صدرالدین شریعتی رییس معزول دانشگاه علامه طباطبایی بیشترین خبرسازی را برای تخریب دولت انجام داده است و تعداد زیادی زا اساتید محترم دانشگاه علامه را متهم به مفاسد اخلاقی نموده است. این در حالی است که مستندات نشان می دهد که صدرالدین شریعتی تنها ظرف حدود دوماه دو فرزند خود نفیسه و حسام را بعنوان بورسیه وزارت علوم درآورده است و اقدامات لازم برای عضویت آقازاده وی در دانشگاه علم وصنعت نیز انجام شده است.
شریعتی اما پس از عزل ، با «بولدوزری» خواندن تغییرات در دولت، در اظهارنظری جالب توجه گفته که «من روی منبر از ماجرای عزلم مطلع شدم»

از سوی دیگر، با وجود سپری شدن بیش از یکماه از عزل شریعتی از ریاست دانشگاه علامه وی از تحویل خودروی رییس دانشگاه و راننده آن و همچنین دفتر کار وسیع در دانشکده که از اتاق رییس دانشکده نیز وسیعتر است خودداری کرده است.

گفتنی است، تعبیر «آقازاده های فرهنگی» در دیدار سال گذشته ی در دیدار دانشجویان با رهبر معظم انقلاب، خطاب به آقازاده هایی به کار برده شد که مناصب علمی و فرهنگی را با رانت به دست می آورند.

+36
رأی دهید
-51

علی چپ دس - رشت - ایران
لعنت بر آخوند
شنبه 20 مهر 1392 - 15:07
gerard - تهران - ایران
مفت خورها حق وحقوق فرزندان ما را ضایع میکنند، چه فرزندان لایقی در این سرزمین داریم که امکان تحصیلات دبیرستانی هم برای آنها فراهم نیست
شنبه 20 مهر 1392 - 18:30
ehsanusa - تهران - ایران
دزدی و حرامزادگی و پدرسوخته بازی تو این هشت سال رونقی تازه گرفت...!!!
شنبه 20 مهر 1392 - 16:05
paksan - آمریکا - آمریکا
اینها طرفداران سرسخت ولایت فقیه هستند ...توجه کنید کلاً ولایت فقیه یعنی دزدی و کلک زدن و مال مردم رو خوردن و یک کلام حرام خواری ولی از طرفی دفاع سرسخت از حجاب و دین و از طرفی مدافع سرسخت شخص ولایت و رفتارهای خشن و سخت برضد مردم و سردادن شعارهای انقلابی برضد آمریکا و اسرائیل .. با این کارها شما می توانید هرکاری دلتون خواست انجام بدید یعنی همه دیگه فهمیدن کسانی که بیشتر این رفتارها رو انجام می دن و اتوماتیک مورد تایید سپاه و دفتر آقا قرار میگیرند پشت صحنه باجهای سنگینی می گیرن و یکی از کوچکترین ها همین رانت بورسیه و سوء استفاده از قدرت هست . اخراج اساتید و جنجال اسلامی کردن دانشگاهها فرصت خوبی است برای خلاف کردن چون همه حواسشون به این مسائل پرت هستش و کسی هم جرات حرف زدن نداره و باید دید سر بودجه ها دانشگاه چه بلاهایی درآوردن . من شخصاً این حرام خواری ها رو به شخص دیکتاتور مربوط می بینم و ما نباید از این افراد مجهول الهویه بنالیم چون شخصی که اینها رو می آره متهم اصلی است
شنبه 20 مهر 1392 - 19:47
MR.BLACK - جاکارتا - اندونزی
دزدان پست فطرت، به امید منقرض شدن نسلتون
یکشنبه 21 مهر 1392 - 03:38
احسان 2182 - شهرضا - ایران
خدا ریشه این خانواده منحوس از ایران کوتاه کنه مخصوصا اون حسین شریعتمداری روزنامه کیهان
یکشنبه 21 مهر 1392 - 13:06
taghebostan - فرانکفورت - آلمان
هر آخوند را دو بار بایست اعدام کرد ۱- برای زندگی‌ باطل و بی‌ حاصل و بی‌ ثمره و بی‌ خاصیت خودش ۲ - برای فریب مردم و بلعیدن دسترنج و حاصل تلاش و کار آنها ( نادرشاه افشار )
یکشنبه 21 مهر 1392 - 15:49
behzad.ng.2006 - مشهد - ایران
بنده خودم از دانشگاه فردوسی مشهد که به مافیایی ترین و فاسدترین دانشگاه ایران تبدیل گشته بدلیل اعتراض به همین موضوعات اخراج شدم و بعد بستن تهمت و افترا و بدون اینکه دلیل اخراج بنده را اعلام کنند فقط با ذکر اینکه اگر دلیلش را بگوییم میفهمید چه کسی گفته و درگیری ایجاد میشود , برایم نامه پایان کار صادر نموده و بدون بستن قراد و تعیین حقوق به اجبار بنده را تا پایان نیمسال و اتمام کلاسها معطل و پس از آن اخراج نمودند و فقط به این دلیل که اعتراض کرده بودم چرا دانشجوی دکترا بدون کنکور پذیرش میکنید و چرا از بین همانها فقط جذب نیرو در هییت علمی مینمایید و.... تمام نامه ها و مکاتبات را مستند داشته و با ریاست کل گزینش دانشگاه فردوسی که همزمان ریاست کل کارگزینی و مدرس دروس آمار و احتمالات نیز هست بر سر این موضوع درگیر شدم و ایشان به همین دلیل و نیز کدورتخ شخصی که از سال 86 با بنده داشت , بلافاصله حکم اخراج بنده را صادر نمود.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 00:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.