پاسخ لاریجانی به چرایی ممنوع الخروجی خاتمی: این یکی از عادت های بد دولت احمدی نژاد بود

روزنامه لوموند در ژنو سوئیس گفت وگوئی انجام داده است با علی لاریجانی- رئیس مجلس شورای اسلامی.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب» ؛ علی لاریجانی، به تغیرسیاست‌های ایران اشاره می کند ودر مقابل این پرسش که آیا احمدی نژاد نمی خواست پرونده اتمی ایران حل شود و اکنون حسن روحانی می‌خواهد؟ پاسخ می دهد: آنها هم می‌خواستند ولی تاکیتک‌ها فرق می‌کند، آقای روحانی پرونده را خوب می شناسد. علی لاریجانی می پذیرد که تحریم ها تا این اندازه نبوده است و می گوید: در آن دوره این همه تحریم به ما تحمیل نکرده بودند.

به نوشته لوموند، علی لاریجانی، به هیچ یک از پرسش های خبرنگارلوموند، درمورد آزادی احتمالی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، آینده برنامه‌های هسته ای، چگونه ایران مذاکرات را پیش خواهد برد پاسخ روشن و قابل توجه برای غربی ها ارائه نمی کند.

در مورد چرائی ممنوعیت سید محمد خاتمی از خروج می گوید: من فکر می کنم که دولت احمدی نژاد در برخی موارد عادات بدی داشت که این هم یکی ازآنها بود و فکر می کنم که این مسئله به آسانی قابل حل است.

علی لاریجانی، درمورد سپاه پاسداران می گوید: در مورد نقش سپاه در اقتصاد ایران اغراق شده است، سپاه پاسداران دارای فن آوری‌ هست که می تواند تونل بکند و در آن لوله نفت و لوله گاز کار گذارد ولی ما پتروشیمی داریم، ذوب آهن داریم که آنها با آن رابطه‌ای ندارند.

علی لاریجانی می افزاید: ما ازسپاهیان می‌خواهیم که به اقتصاد رقابتی لطمه وارد نکنند.

درباره نقش و نفوذ سپاه پاسداران در سیاست در جمهوری اسلامی، علی لاریجانی می‌گوید: آنها در سیاست دخالت نمی‌کنند، آنها تنها به دادن مشورت به ما بسنده می کنند.

خبرنگار از لاریجانی می پرسد: پس چگونه بود که فرمانده سپاه پاسداران تماس تلفنی روحانی با اوباما را مورد انتقاد قرارداد؟ لاریجانی می گوید که سخنان فرمانده سپاه، نشان دهنده حسن نیت وی بوده است. درمورد اقدامات رئیس جمهوری، لاریجانی می افزاید: درسنت ما هرگاه پدری درامور فرزند خود دخالت کند آنرا به تحقیر فرزند تعبیر نمی کنیم بلکه آنرا به پای نیت خوش برای فرزند می‌گذاریم.

+10
رأی دهید
-121

dara20 - تهران - ايران
هرچند حق خاتمی کثافت بود اما احمق نژاد هم بدون اذن چلاق علی‌ آب هم نمی خورد. برو ...
شنبه 20 مهر 1392 - 09:41
omidvaran - نورکل - امریکا
اخ که هروقت شما ها حرف میزنین هم خودتونو خراب میکنین هم بمملکت خسارت !!!. اخه بابا سیستمداری کار هرکسی نیست - نمیشه بفرموده سیاست مدارشد نمیشه با دستور وانتصاب دیپلمات از کار دراومد - به لوموند عملا گفتی اینکه ماداریم عقب نشینی میکنیم بخاطر تحریمهای کشنده وکمرشکن است ! خوب اگه اینه که چرا اینقدر کش میدین اعلام کنید که خرماازکرگی دم نداشت وفعالیتهای مخفیانه رو تعطیل ومردم به اسارت گرفته شده رو ازاد کنید - این بهترین کاریست که میتونین بکنین
شنبه 20 مهر 1392 - 06:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.