ازدواج نزدیک به ۳۰ هزار دختر ایرانی زیر ۱۴ سال در یک سال.

+23
رأی دهید
-74

darih - کالیفرنیا - امریکا
. روزی روزگاری الاغ های ده ی از پالان دوزشان ناراضی بودند و شاکی. زیرا پالانی که برایشان میدوخت پشت شان را زخمی میکرد... در نهایت تصمیم گرفتند که جایی جمع شوند و دعایی بکنند تا شاید پالان دوز دیگری به ده شان بیاید. از آنجا که این نیز حکایتی ست و حکایت هم آمد و نیامد دارد دعاهایشان قبول درگاه آمد و پالان دوزی جدید وارد دهشان گشت. اما چه فایده که این پالان دوز هم لنگه همان پالان دوز سابق... پالان راحتی بر تن خر ها نمیدوخت. بازهم تصمیم گرفتند که جمع شوند و برای آمدن پالان دوز جدید دعایی بکنند. شکر حق که این بار نیز چون حکایتی بیش نیست، دعایشان مقبول گردید و پالان دوز جدید هم آمد اما افسوس که باز هم پالان شان راحت نبود و پشتشان همچنان زخمی... هی جمع شدند و هی دعا کردند و این پالاندوز آمد و آن پالاندوز رفت. اما زخم پشتشان خوب نشد که هیچ بدتر هم شد. تا اینکه تصمیم گرفتند جمع شوند واین بار نه برای رهایی از پالان دوز بلکه برای رهایی از خریت خود دعایی بکنند .....,متاسفم از خریت این جماعت و حکومت.
جمعه 19 مهر 1392 - 10:40
نیایش - تهران - ایران
وقتی یه مادرو با بچه هاش میارن تو تلویزیون میگه من 13 سالگی شوهر کردم خوشبخت شدم دخترام هم 14-15 سالگی دادم خوشبخت شدن اینو می کنند الگو برای خانواده های نادان ! نتیجه اش این میشه همه که خوشبخت نمیشن زودتر از موعد بدبخت میشن !
جمعه 19 مهر 1392 - 10:47
hamid shojaei - تهران - ایران
فاجعه ... لعنت به این پدر مادر‌ها .....
جمعه 19 مهر 1392 - 11:40
princesse - تهران - پرژن
اردبیل بالاترین آمار ازدواج دختران زیر ۱۰ سال را در سال ۱۳۹۰ دارد??? فقط من موندم اردبیلی‌ها به چی‌ فکر کردند که چنین کار ....رو انجام دادند.!!! تاسف ..
جمعه 19 مهر 1392 - 11:47
shahab46 - هانوفر - المان
فاجعه، به تمام معنا
جمعه 19 مهر 1392 - 11:57
Shahin.Orel - تهران - ایران
قوانین یا تغییر اون به هیچ عنوان کمکی به متمدن شدن یک جامعه نمیکنه،این آموزش هست که کمک به توقف چنین رفتارهایی میکنه نه قانون،حالا گیریم دادگاه هم اجازه ازدواج نداد،آیا اون پدری که چنین باور هایی داره صلاحیت ادامه سرپرستی رو داره؟حضور در خانه پدری با چنین باورهایی چقدر از نظر شما بهتر از شوهر کردنه؟پیوستن به هیچ کنوانسیونی کمک به بهبود شرایط زن مسلمان نمیکنه،چون باورهایی وجود داره،که بنیانگزار این باورها خود چنین رفتارهای بزهکارانه ای رو داشته،و امروز همه اون بزهکاری رو در قالب تقدس این افراد باور دارن،ده ها ایه و باورهایی که زن مسلمان رو در قالب کالائی سرویس دهنده معرفی میکنه،پس یا این کالا رو تبدیل به انسان مدنی کنید یا از نتایج اون تعجب نکنید،ازدواج توی ٦ ماهگی،٩ یا ١٨ سالگی،یا٣٠ سالگی هیچ فرقی برای این دختر نداره،چون در هیچ سنی این دختر تصمیم گیرنده نخواهد بود،مگر قانونی تصویب بشه که بعد از مرگ پدرتون ازدواج کنید.تنها یک راه وجود داره،آموزشی که این کالای مسلمان رو به انسانی مدنی و محترم تبدیل کنه،اون وقت قوانین هم به ناچار از شکل آسمانی خارج شده و شکل متمدنانه تری به خودخواهندگرفت
جمعه 19 مهر 1392 - 12:32
birmingham - شیراز - ایران
خوب که چی‌ ؟ در کشورهای اروپایی هم همین دختر‌ها رو که بچه میفرمائید در سنّ ۱۲ یا ۱۳ عملیات والفجر رو آغاز می‌کنن بعد هم بچه تو قداق هستش و در ایران دختر از سنّ ۲۰ به بالا به ترشی معروف می‌شه یعنی‌ ازدواج بی‌ ازدواج
جمعه 19 مهر 1392 - 12:38
Freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
-shiraz-Birmngham. اولا اروپا انقدر بی‌ در و پیکر نیست که بچها از سنّ ۱۲ سالگی سکس داشته باشن!! دوما اگر هم سکس رو از سنّ پایین شروع می‌کنن با هم سنّ و سال‌های خودشون این کار انجام میدن نه اینکه بچه ۱۰ ساله رو با یکی‌ سنّ بابابزرگش بفرستن تو حجله! البته حق دارن سنت پیغمبر دیگه! جالب اینجاست محمد اگر این کار رو تو این زمان و تو استرالیا میکرد ۱۵ سال میرفت زندان!!
جمعه 19 مهر 1392 - 15:58
Afshin London - لندن - انگلستان
حکومت بچه بازان اسلامی
جمعه 19 مهر 1392 - 17:10
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
birmingham - شیراز - ایران/ چرا مثبت های اروپا را فراموش میکند و فقط تا میتوانید از منفی های آن الگو برداری می کنید, دختر بچه 12 و 13 ساله اروپائی عملیات بقول شما والفجر را با یک پسر بچه همس خودش آغاز میکند نه با یک مرد 30 ساله واگر یک مرد بالای سن قانونی به دختر بچه چپ نگاه کند با قانون طرف است . در آمریکا اگر یک پسر یا یک دختر تنها یک روز از سن قانونی اش گذشته باشد و بایک دختر یا پسر که زیر سن قانونی است رابطه برقرار کند محکوم است و تا آخر عمرش در رکوردش باقی میماند/princesse - تهران - پرژن / اصلا فکر نکردنند اگر میکردنند امروز این مقاله را نمیخواندی.
جمعه 19 مهر 1392 - 17:43
marg bar doshman - لندن - انگلستان
تو این لندن دختر ١٢ سال می بینی ٢ تا بچه داره از اینا هم بگید
شنبه 20 مهر 1392 - 02:02
prince of darkness - دبی - امارات
بعضی وقتها حس میکنم تمام این کاربرهایی که با اسامی مختلف میان اینجا به خدا و رسول و دین توهین میکنند همه یک نفر هستش ولی با نامهای مختلف میاد...هر موقع یاد گرفتید یک مورد اشتباه را به کل دین و مذهب تعمیم نکنید اونوقت میشه باهاتون بحث کرد..اگر حضرت رسول با دختر نه ساله ازدواج کرده با خدیجه که ١٥ سال ازش بزرگتر بوده هم ازدواج کرده و تمام زنهای حضرت رسول زن بودند و دختر نبودند الا عایشه (رض) ...چرا اینها رو نمیگید؟؟متاسفم که حقد و کینه تمام وجودتان را گرفته و تمامی این حقدو کینه را با خود به گور خواهید برد...اگر اندازه جلبک فهم و شعور داشتید بهتر از این فکر میکردید و منصفتر بودید ..
شنبه 20 مهر 1392 - 10:19
Shahin.Orel - تهران - ایران
prince of darkness - دبی - امارات ممنون که توضیح دادید که چون خدیجه ١٥ سال از محمد بزرگتر بوده واسه جبرانش با عایشه ازدواج کرده ، مشکل پس ریاضیات ما بود که باید اون ١٥ سال رو به سن عایشه اضافه میکردیم ، درضمن اینجا کسی توهین نکرده ، پدیده ای نقد شده که حقیقت داشته ، اگه واسه شما خوشایند نیست ، اسمش توهین نیست ، این نقد هم در مورد خدا نیست ، که فرمودید توهین به خدا! نقد در مورد پدیده ای بزهکار با نام الله هست ، که با خدا متفاوته و با سوء استفاده از ساختار باورهای مردم اون منطقه متولد شد ، و به حقوق انسانی من تجاوز کرد ، اگه شما وکیل یا نون خور دکان ایشون هستید ، خسارت من رو حساب کنید ، بدید ، من شاید باورم دگرگون شد .
شنبه 20 مهر 1392 - 23:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.