پنج عضو سپاه پاسداران در درگیری در کردستان کشته شدند

پنج عضو سپاه پاسداران در درگیری مسلحانه در کردستان کشته شده‌اند.

پایگاه اطلاع‌رسانی "سپاه بیت المقدس استان کردستان" با صدور بیانیه‌ای، از کشته شدن پنج نفر و زخمی شدن دو تن از اعضای واحد سپاه بانه در درگیری با "چته‌های ضد انقلاب" خبر داده است.

براساس این اطلاعیه، این درگیری ظهر روز پنجشنبه، ١٨ مهر (١٠ اکتبر) در منطقه ساوان از توابع شهرستان بانه روی داد و زخمی‌های این درگیری به بیمارستان منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

از وضعیت زخمی‌ها اطلاعاتی انتشار نیافته است.

اطلاعیه سپاه پاسداران کردستان شامل جزئیات بیشتری از جمله هویت و تلفات احتمالی طرف مقابل و دلیل بروز درگیری هم نیست اما خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - گفته است که تمامی نفرات کشته و زخمی شده سپاه پاسداران از اهالی بومی استان کردستان بوده‌اند.

این خبرگزاری به نقل از فرماندار شهرستان بانه افزوده است که تشییع جنازه کشته‌شدگان این درگیری روز جمعه در استان کردستان برگزار می‌شود.


سابقه درگیری

وقوع درگیری مسلحانه در استان کردستان بدون سابقه نیست و به خصوص حدود دو سال پیش، گزارش‌های متعددی از اقدامات خشونت‌آمیز و برخورد نیروهای دولتی و افراد مسلح در این منطقه انتشار می‌یافت.
برخی منابع داخلی ایران دومین سالگرد عملیات سنگین علیه پژاک را یادآور شده بودندمنابع دولتی ایران معمولا گروه‌های "ضدانقلاب" را عامل این حملات معرفی می‌کنند.

در هفته های اخیر، برخی پایگاه‌های اینترنتی در جمهوری اسلامی یادآور شدند که در اواخر بهار دو سال پیش، سپاه پاسداران عملیات گسترده‌ای را علیه نفرات گروه موسوم به حزب حیات آزاد کردستان - پژاک در غرب ایران به اجرا گذاشت که در شهریورماه آن سال، شدت گرفت.

به گفته این پایگاه‌ها، این عملیات تلفات سنگینی را بر نیروها و امکانات این گروه وارد کرد.

اشاره این سایت‌ها به یک رشته عملیات سنگین سپاه پاسداران در مناطق مرزی غرب ایران در دو سال پیش است که با هدف خارج کردن نیروهای پژاک از ارتفاعات منطقه به اجرا گذاشته شد. مشخص نیست که آیا درگیری اخیر با سالگرد این عملیات ارتباطی داشته است یا نه.

همچنین، از اوایل سال ١٣٩٠، مقامات دولتی و نظامی استان کردستان از یک رشته درگیری خونین با افراد و گروه‌هایی در این استان خبر دادند که از آنان با عنوان "سلفی" نام می‌بردند.

ظاهرا منظور مقامات جمهوری اسلامی از به کارگیری این عنوان، اشاره به گروه‌های تندرو سنی است. در مقابل،برخی از مخالفان جمهوری اسلامی، با متهم کردن حکومت روحانیون شیعه به روا داشتن تبعیض فرقه‌ای، گفته‌اند که منابع رسمی دولتی ایران این عنوان را برای توجیه فشار بر فعالان سنی مورد استفاده قرار می‌دهند.

+182
رأی دهید
-37

رضاخان - تاسمانی - استرالیا
میدونید چرا هیچوقت کردها نتونستند در طول تاریخ یک کشور مستقل باوجود این همه مبارزات داشته باشند چون ما هیچوقت اول نمیگییم کرد هستیم میگییم ایرانی بعد کرد وهیچوقت خیانتکار نبودیم به ملت وجایی که در أنجا زندگی کرده اییم به امید کردستان خودمختار درقلمرو ایران عزیز
جمعه 19 مهر 1392 - 09:22
zavareh - رودسر - ایران
دستشان درد نکنه، هرچه اهریمنان کمتر، بهتر...
جمعه 19 مهر 1392 - 10:04
baharmazaheri - عجمان - دبي
امیدوارا همه سپاه بزودی به درک کککککککککککککککککک واصل شند امین
جمعه 19 مهر 1392 - 10:37
shahab46 - هانوفر - المان
دستشان درد نکند
جمعه 19 مهر 1392 - 09:37
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا
درود بر رزمندهگان زن ومرد کردستان که این پاسداران جهل وجانی ولایت فقه قاتل دزد وتریاکی را به هلاکت رساندند درود بر کردهای قهرمان که انتغام خلق مظلوم ایران را از ولایت فقه می گیرند درود بر انها
جمعه 19 مهر 1392 - 08:54
maysam_golpesar2007 - کرمانشاه - ایران
اولا یک انسان فهمیده و متمدن از کشته شدن هر موجود زنده ای ناراحت میشه.دوما کی میگه کردها هیچ وقت خیانت نکردن؟!در هر قشری هم خوب هست هم بد.سوما دلیلی نداره هر قومی که زبان جداگانه ای داره کشور جدایی هم تشکیل بده.ضمنا من کرد هستم و به کرد بونم افتخار می کنم.
جمعه 19 مهر 1392 - 12:34
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
روحتان شاد که با ایثار جان خود از این آب و خاک شرافتمندانه دفاع کردید. کسانی که در راه خدا جهاد کردند از بهشتیان هستند.
جمعه 19 مهر 1392 - 12:42
بچه هاي پايين - مسکو - روسیه
قابل احترام ترین افراد کسانی هستند که برای ناموس و خاکشان میمیرند. روحشون شاد باشه تا أبد
جمعه 19 مهر 1392 - 14:17
yahya3212000 - برگن - نروژ
مردم قهرمان کرد مثل همیشه نشان دادند که قهرمانند!! درود به شرفشان که از هر چه بیشرف هست تابعیت نمیکنند! جمهوری آزاد مردم نزدیک است!
جمعه 19 مهر 1392 - 15:29
mahdi_n130 - منچستر - بریتانیا
واقعا متاسفم برای بعضی ها که اسم خودشون رو گذاشتن ایرانی. من هم مثل خیلی از ایرانی ها از هرچی سپاهی است حالم به هم میخوره ولی یادتون نره که اینبار اینها برای دفاع از ایران کشته شدن. شرم بر خیلی ها که نون به نرخ روز خورن
جمعه 19 مهر 1392 - 16:15
persian_aria75 - شفیلد - انگلستان
روحشان شاد و یادشان گرامی‌ ، درود به شرف این مردان که از مرز و بوم ایران در برابر متجاوزن و بی‌ شرفان مواظبت میکنند مرگ بر تجزیه طلب بی‌ شرف .
جمعه 19 مهر 1392 - 16:53
Afshin London - لندن - انگلستان
فعالیت سپاه چهارپایان در ایران : زندانی و شکنجه کردن دانشجو- روزنامه نگار- خبرنگار- عکاس- فعال حقوق بشر- وکیل- وکیل فعال حقوق بشر- نویسنده - کارگردان - هنرمند- فعال کارگری- بهایی- کشیش- درویش- و دهها صنف و گروه دیگر- اعدامهای خیابانی و اعدامهای پنهانی- شلاق و سنگسار و شکنجه و حجاب اجباری- کشتن و تجاوز و تحقیر جوانانی که دنبال رایشون بودند- به هدر دادن سرمایه کشور برای یک تکنولوژی قدیمی و نا امن - دوستی با روسیه دشمن همیشگی مردم و خاک ایران - ایران در میان ۱۸۸ کشور جهان رکورددار تورم می‌شود - و دهها اقدام ضد بشری و ضد زن و ضد محیط زیست ( البته که بچه های خانه های عفاف اسلامی بهشون بر میخوره )
جمعه 19 مهر 1392 - 17:12
zavareh - رودسر - ایران
فدای آقا - اودنسه - دانمارک - تو چرا نمیری جهاد کنی‌ و بهشتی‌ شی‌‌ وطن فروش؟؟
جمعه 19 مهر 1392 - 17:55
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
فدای آقا - اودنسه - دانمارک/ پس چرا توی دانمارک نشستی بیا برو کردستان شاید انشالله به امید حق شهید شدی , نمیخواهی دست از حوره های دانمارکی بکشی و دسترسی به یک حوری بهشتی پیدا کنی؟
جمعه 19 مهر 1392 - 17:47
caroline - تهران - ایران
Afshin London - لندن - انگلستان. باهات موافقم. متاسفانه ملت ما این چیزارو زود یادشون میره....
جمعه 19 مهر 1392 - 19:28
رضاخان - تاسمانی - استرالیا
کرمانشاه ایران تو برو خودتو بچسبون به فارسا که هیچ کردی کرمانشاه رو به عنوان کرد قبول نداره
شنبه 20 مهر 1392 - 00:10
kami_81 - مالمو - سوئد
چه اجب کردهای ایران یک کم بخار ازشون در امد زنده باد کوردهای عراق انها کرد واقعی هستند فدای سلیمانیه اربیل دهوک بشم من کردهای ایران الکی ادعاتون نشه اینجا ما خوب همدیگرو میشناسیم شماها همتون جاش ایرانید
جمعه 19 مهر 1392 - 22:02
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
هیچ قسمت از خاک ایران جدا شدنی نیست و هرگز چنین فکری را نکنید مردم ایران چه مخالف و چه موافق این رژیم باشند ولی حاضر نیستند ذره ای از خاک وطن کم شود یکیش خود بنده و هرگسی که صحبت از جدا شدن ایران حرف می زند یا بی اطلاع است و یا خیانت کار و یا ایرانی نیست.
شنبه 20 مهر 1392 - 01:57
دنياي بي ارزش - مریوان - ایران
اولا این کارها خیلی کم هستند برای ملت کردعزیزم تا بخواهیم مستقل بشیم دوما من اصلا دلم به این کرا رضایت نمیده اخه فقط جوونای کرد رو از دست میدم وبعد مطمئنا یکی بدتر از این پشوها میشه رئیسمون حالا چه پشمالو باشه چه نباشه
شنبه 20 مهر 1392 - 08:02
eshgeman iran - ایران - ایران
بعضی ها نونشان در خودفروشی ووطن فروشی وجاسوسی است.کردستان مال ایران است وبس ویکی ازاستانهای جداناشدنی ایران بوده وخواهدبود. عزیزان پیشمرگ سپاهی کردستان می دانندکه اگر ازشرف وناموسشان دفاع نکنند همان بلایی که قاسملو وکومله ورزگاری وامثالهم که جیره خوار آلمان وکشورهای اروپایی بودندودراول انقلاب به صغیروکبیررحم نکردند همانها دوباره مسلط خواهندشد وبه مراتب بدترازگذشته دست به جنایتهایی از قبیل پوست کندن و یربریدن وطن پدستان خواهند نمود . پس تنها راه استقلال از شرف وناموس کرد(ایران) دفاع جانانه وقدرتمند بااین جرثومه های پلیداجنبی صفن وطرفدارن آنها دراین سایت می باشد که بعنوان مزدور وجاسوس حرفهای انها را می زنند. زنده باد ملت غیورایران، زنده وجاوید با قوم کرد،لر، بلوچ، و... تمامی اقوام ایرانی
شنبه 20 مهر 1392 - 08:59
عقل وهوش - اصفهان - ایران
روح همه محافظان خاک پاک وطن شاد حالا هرکی باشه شما کردها هم بدونید هیچ کجای منطقه بهتر از ایران باشما مدارا نمیکنن با تمام خیانتهائی که در حق ایران کردید صدام را که دیدید ترکها را هم دیدید درگیری عربهای النصره سوریه هم با همزبان هاتون را میبینید پس لطفا زیاد خواهی نکنید که صبر ما ایرانیها هم حدی دارد
شنبه 20 مهر 1392 - 09:29
shady_sho - تهران - ایران
به درک و جهنم یه دزد وطن فروش کمتر
شنبه 20 مهر 1392 - 15:52
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
mahdi_n130 - منچستر - بریتانیا. شتر سواری دولا دولا نمیشه.تکلیف خودتو روشن کن بعد نظر بده در مورد دیگران.یا ازشون حالت بهم میخوره یا طرفدارشونی.یه جا طرفداری یه جا انزجار بی معنیه.آره.
شنبه 20 مهر 1392 - 18:59
a.p.o - بوکان - ایران
ایول درو د بر کسانی که نمی خوان ناموسشونو بدن دست چند سپاهی بی شرف هه ر بژی کوردو کوردوستان.
شنبه 20 مهر 1392 - 21:08
universe123 - لندن - بریتانیا
به عنوان یک کرد مخالف جنگ و خونریزس هستم ولی جای تعجب است که شما موقعی که خون کردهای بیگناه توسط این رژیم ریخته میشه همتون ساکتین. شما ها دارین از این سپا هیها حمایت میکنین حالا فرقی نمیکنه اینها کرد هستن یا نه از نظر بیشتر کردها اینها خا ئنهائی هستند که با دشمن همکاری میکنند...این خوشحا لی شما بزودی به گریه تبدیل خواهد شد!! حالا چه شما راضی باشید یا نه خودتونو واسه یک کشور کردی باید اماده کنین والا ایران هم مثل عراق خواهد شد...
شنبه 20 مهر 1392 - 22:27
XMAN2 - کارا کاس - ونزوئلا
جون آقا جون خدا رحمت کنه این عزیزان و دیگر عزیزان رو که برای پاسداری از یک عرز از خاک مقدّس جمهوری اسلامی ایران به شهادت رسیدند . روحشون شاد . خیلی‌ها میگن حتی یک وجب !! من میگم یه وجب نه، یک بند انگشت هم به هیچ چلغوزی اجازه تجزیه ایران اسلامیم رو نمیدم ، حالا می‌خواد کرد باشه ، می‌خواد عرب خوزستانی باشه ، می‌خواد بلوچ باشه ، می‌خواد آذری باشه . به فکر تجزیه ایران کسی‌ بیفته سزاش مرگه . حالا برید داییتونو دیوونه کنید و تو‌ ابر‌های خیال برا خودتون ایران تجزیه شده رو ببینید .
شنبه 20 مهر 1392 - 22:56
a.p.o - بوکان - ایران
. من کُردم …. صاحب یک ملت، صاحب یک تمدن. ملت من اصالت دارد. تمدن ام اصالت دارد…. دوستی می گفت :. هر ملت ، برای خود اصالتی دارد. چه مهاجم یک سرزمین باشد. و چه مدافع آن…. و تو می دانی. ملت من مهاجم نیست. که مدافع است. لباس از دیگران نمی گیرد. که لباس بر تن دیگران می کند . کرد هویت می بخشد. با لباسش و با مو سیقی اش …. تا دیگران برای خود اصالتی دست و پا کنند. من کُردم …. پهلوان شاهنامه ی فردوسی. صاحب سرزمین آریا. آریا همان ئاریا است. و ئار یعنی آتش. من صاحب سرزمین آتشم. آری من ئاریایی ام. و چه زیباست ایران. و چه زیباست ئیران. ئیر یعنی آتش. و ئیران یعنی سرزمین آتش. من از آتش زرتشت جان می گیرم. من در آتش اسکندر جان می دهم. عجب حکایتی است…. بین من و سر زمین من!. حکایت آتش و آرش. حکایت سرزمین آرش. آرش همان ئارش است. ئار است و رش. آتش است و سیاهی. که تیرش آتش سیاه است. بر قلب سرزمین توران. تیرش مرزی است برای کورد. آرش ! تو بمان تا کورد بماند. آرش۱ تو بخوان تا کورد بخواند….
شنبه 20 مهر 1392 - 21:23
universe123 - لندن - بریتانیا
persian_aria75 - شفیلد - انگلستان: حالا که تو میگی: مرگ بر تجزیه طلب بی‌ شرف منم میگم مرگ بر بی شرفهائی که از سپاه حمایت میکنند.دولت و یا ملتی که حق کردها را تا به حال پا یمال کرده بزار هزار تیکه بشه. امیدوارم ایران بدتر از عراق و افغا نستان بشه. یه روزی قوم کرد از بند اسلامیهای میکرو بی مثل شما ازاد خواهد شد. زنده باد قوم کرد.
یکشنبه 21 مهر 1392 - 00:30
eshgeman iran - ایران - ایران
این - universe123 - لندن - بریتانیا- اجنبی بصراحت آرزو می کنه که ایران هزارتیکه بشه، . گیریم که ایران هزارتیکه شد ،چیش به تو میرسه، بدبخت جاسوس . بدان وآگاه باشد که : . چو ایران نباشد تن من مباد ............. مافرزندان ایران زمینیم همگی اقوان ایران زمین دارای اصالتند،کرد،لر،ترک،بلوچ، و.... همه ایرانیند . بی جهت دنبال تفرقه وتجزیه نباشید. اگرهمین ارتش وسپاه وپیشمرگان عزیزکرد نبودند همان اوایل انقلاب مزدوران وابسته به خارج کردستان راازایران جدامی کردندولی ملت کرد وتمامی اقوام ایرانی که درلباس ارتش وچه درلباس سپاه وچه خود پیشمرگان دلیرکرداجازه تجزیه این آب وخاک را به دشمنان نداند ونخواهندداد.سرزمین ایران سرزمین آباداجدادی ماست.پیغمبر زرتشت مال ما ایرانیان بوده است که برای تکمیل دین زرتشت حضرت محمد(ص) با دین کامل آمدوایرانیان چون احکام دین جدیدرا بهترازدین نیاکانشان دیدند زودجذب شدند. ایران امروز ایران همه ی اقوام ایرانی است وبس. پس حیره خواران وجاسوسان وطن فروش دراین سرزمین جایی ندارند. زنده باد ایران، زنده باد اقوام دلیرایران
یکشنبه 21 مهر 1392 - 13:43
kamran631 - لیون - فرانسه
این پاسدار‌های نوکر آخوند جز حمله به ملت ایران انگار کار دیگه‌ای ندارند. مردم غیور کردستان کار خوبی‌ کردند و فرستادنشون به درک !!
دوشنبه 22 مهر 1392 - 16:04
khodaye khodayan - استکهلم - سوئد
رضا khaaن تاسمانی- استرالیا، دوست عزیز منم کردم، و هر جای بهم بگن از کجا اومدی اول میگم ایران بعد میگم کرد ایرانم، چون ایران مال کردهاست و به ما تعلق داره. من از طرف خودم حرف میزنم نه از طرف همهٔ کردها، من حاضر نیستم یک وجب از خاک ایران به اسم کرد یا ترک یا هر قوم دیگه‌ای از ایران سوا بشه، حتا اگر صلاح بدونم حاضرم براش اسلحه روی هر کسی‌ که بخواهد این کار رو انجام بده بکشم این کارو می‌کنم، منم مثل شماها از اخوندو این سیستمشون بدم میاد، ولی‌ راضی‌ به جدا شدن یک سانت از خاکم به خاطر تعصبات الکی‌ نیستم. موفق باشید
‌پنجشنبه 25 مهر 1392 - 20:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.