داستان سه آمریکایی و سه ایرانی مسافر قطار

سه نفر آمریکایی و سه نفر ایرانی با همدیگر برای شرکت در یک کنفرانس می رفتند. در ایستگاه قطار سه آمریکایی هر کدام یک بلیط خریدند، اما در کمال تعجب دیدند که ایرانی ها سه نفرشان یک بلیط خریده اند. یکی از آمریکایی ها گفت: چطور است که شما سه نفری با یک بلیط مسافرت می کنید؟ یکی از ایرانی ها گفت: صبر کن تا نشانت بدهیم.
 
همه سوار قطار شدند. آمریکایی ها روی صندلی های تعیین شده نشستند، اما ایرانی ها سه نفری رفتند توی یک توالت و در را روی خودشان قفل کردند. بعد، مامور کنترل قطار آمد و بلیط ها را کنترل کرد. بعد، در توالت را زد و گفت: بلیط، لطفا! بعد، در توالت باز شد و از لای در یک بلیط آمد بیرون، مامور قطار آن بلیط را نگاه کرد و به راهش ادامه داد. آمریکایی ها که این را دیدند، به این نتیجه رسیدند که چقدر ابتکار هوشمندانه ای بوده است.
 
بعد از کنفرانس آمریکایی ها تصمیم گرفتند در بازگشت همان کار ایرانی ها را انجام دهند تا از این طریق مقداری پول هم برای خودشان پس انداز کنند. وقتی به ایستگاه رسیدند، سه نفر آمریکایی یک بلیط خریدند، اما در کمال تعجب دیدند که آن سه ایرانی هیچ بلیطی نخریدند. یکی از آمریکایی ها پرسید: چطور می خواهید بدون بلیط سفر کنید؟ یکی از ایرانی ها گفت: صبر کن تا نشانت بدهم.
 
سه آمریکایی و سه ایرانی سوار قطار شدند، سه آمریکایی رفتند.
توی یک توالت و سه ایرانی هم رفتند توی توالت بغلی آمریکایی ها و قطار حرکت کرد. چند لحظه بعد از حرکت قطار یکی از ایرانی ها از توالت بیرون آمد و رفت جلوی توالت آمریکایی ها و  گفت: بلیط ، لطفا

+158
رأی دهید
-20

Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
تکراری بود
جمعه 19 مهر 1392 - 14:09
آرش رادمهر - ژنو - سوییس
عمرا ایرانی‌‌ها از این عرضه‌ ها داشته باشند سر خارجی‌ کلاه بگذارند، ایرانی‌‌ ها فقط بلدند تو پاچه هم بکنند و زمانی‌ که به خارجی‌ می‌ رسند عین ابله‌ ها فقط لبخند بزنند و قسم که ایران سگدونی نیست!
جمعه 19 مهر 1392 - 16:07
کبالت3 - کرج - ایران
خوب فکر کن میبینی که ایرانیها در حقیقت سر خودشون کلاه گذاشتن و با این زرنگیها یه مملکت هردمبیل بی قانون دزد زده و دزد پرور و منزوی و نا امن برای خودشون ساختن و صفا هم میکنن که زرنگن اما حکایت حکایت کشمشه کبلائی.
شنبه 20 مهر 1392 - 05:12
davood63 - تهران - ایران
ما وقتی‌ به خارجیها میرسییم از فرهنگ ۲۵۴۹ سال و۶ماه خودمونو به رخ میکشییم و خیلی‌ هم با هوشییم ولی‌ وقتی‌ از ما می‌‌پرسند مثلا مساله حجاب تو آفریقا حل شد شما هنوز تو فرمولش موندید مثل خ... تو گًل میمونییم
شنبه 20 مهر 1392 - 04:53
kolah-ghermezi - ونکوور - کانادا
آرش رادمهر - ژنو - سوییس,,,,دوست عزیز احتمالا شما در پیاز تشریف داشتین وقتی‌ یه ایرانی‌ بزرگترین کلاه برداری قرن رو با فروختن کاخ دادگستری به ۲ سرمایدار آمریکایی به عنوان هتل، به مبلغ ۱۰،۰۰۰ دلار آمریکا،،بر سر زبانها اوفتاد. و بعد از انقلاب هم به دست خلخالی ملعون ،،،رامزاده اعدام شد،،البته اون موقع در حبس بود که انقلاب شد،،و به احتمال قوی اون تو هستی‌ که به یه خارجی‌ میرسی‌ چیزی برای گفتن نداری مثل ابلهان نیشت باز میشه.
شنبه 20 مهر 1392 - 08:10
kolah-ghermezi - ونکوور - کانادا
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن,,,,Omidjaber سان،،،دوست عزیز از ایباراکیکن چه خبر؟؟ هارا جوکو؟؟؟ هاجیمی ماشته؟؟؟ او گنکی دسکا؟؟؟ واتاشیوا ایرانجیدس. سایو نارا دوست عزیز.
شنبه 20 مهر 1392 - 08:29
eshgeman iran - ایران - ایران
خدایی خوشم اومد ازاین ضرب والمثل. دستتون دردنکنه خیلی بامزه بود. زنده بادایران،زنده بادایرانیان با فهیم، زنده باد ملت سلحشورایران
شنبه 20 مهر 1392 - 09:21
hossein-stockholm - استکهلم - سوئد
دمشون گرم
شنبه 20 مهر 1392 - 11:04
kolah-ghermezi - ونکوور - کانادا
2---تازه داستان فرش فروشان تبریزی در آمریکا بماند،،،که فرشای پوسیده رو با قیمت‌های هنگفت میکردند تو پاچهٔ ملت،،،یکی از برادرها فرشارو نشون میداده به مشتری،،وقت مشتری قیمترو میپرسیده اینم برمیگشته از برادرش قیمت رو میپرسیده،،برادر میگفته ۱۲،۰۰۰ هزار،، این بر میگشته به مشتری می‌گفته ۱۰،۰۰۰ دلار، مشتری فکر می‌کرده که این اشتباه شنیده همون موقع برادری که گفت بود ۱۲۰۰۰ دلار به یه بهانه از اینا فاصله می‌گرفته مشغول به کاری میشده طوری که این فرصت رو به اون یکی‌ برادر با مشتری بده که معامله انجام بشه،،این وسط مشتری فکر می‌کرده ۲۰۰۰ کرد تو پاچهٔ فروشنده، بعد از دریافت فرش به قول خودش فیلینگو میبسته،،،حاجی هنوز خیلی‌ مونده ایرانیهای مارمولک رو بشناسی،،تو یه سفر لازمه بری ژاپن اونجا ایرانی‌ها رو بهتر می‌شناسی
شنبه 20 مهر 1392 - 08:23
danial nabi - استكهلم - سوئد
چه بی‌ مزه....
شنبه 20 مهر 1392 - 12:58
فیضیه - پکن - چین
آرش رادمهر - ژنو - سوییس. دمت گرم کاملا با هات موافقم
یکشنبه 21 مهر 1392 - 22:25
farzad power - لوس انجلس - امریکا
دم همه بچه زرنگ‌های تهرون گرم ، اون پچول مچولام نخودین.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 08:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.