کی‌روش: پیشنهاد ایرلند خوشحالم کرد، اما ایران را ترک نمی‌کنم

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: از شنیدن پیشنهاد ایرلند خوشحال شدم، این به این معنی نیست که بخواهم فوتبال ایران را ترک کنم.

به گزارش خبرگزاری فارس، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال درباره اردو تیم ملی گفت: اردویی که شروع شده برای دیدار مقابل تایلند در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا است. این دیدار برای ما اهمیت دارد چرا که با کسب این سه امتیاز، مسیر صعودمان برای حضور در استرالیا هموارتر‌ می‌شود. تمام مسابقات از دید ما از اهمیت ویژه‌ای برخودار هستند.

وی در خصوص کارهایی که در مدت عدم حضورش در ایران انجام داده است، گفت: هماهنگی این مسائل کار پیچیده‌ای است. در زمانی که در ایران نبودم کارهای بسیاری اعم از بازدید از زمین‌های مختلف و هماهنگی هتل‌ها انجام شد. متاسفانه برخی افراد بیش از حد صحبت می‌کنند، اما اهمیت ندارد، مهم این است که کارها انجام شود و ما به هماهنگی برسیم و من هم تجارب خودم را به فوتبال ایران برای رسیدن به هدفمان منتقل کنم.

کی‌روش در خصوص اینکه در ماه‌های اخیر کمتر صحبت کرده است، گفت: ارتباط خوب با هواداران مهم است تا مسائل را به آنها انتقال دهیم. برخی اوقات چون افراد زیادی صحبت می‌کنند بهتر است من ساکت باشم و از این حواشی دوری کنیم تا روی کارمان تمرکز بیشتری داشته باشیم.

وی در خصوص اعتراض برخی بازیکنان به نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی و اینکه مربیان آنها را ندیدند گفت: این مباحث نیاز به ورود ندارد؛ بیش از 95 درصد مسابقات را زیر نظر داریم و اگر نتوانیم بازی‌ها را از نزدیک مشاهده کنیم، فیلم تک تک بازیکنان و مسابقات را آنالیز می‌کنیم. هر دفعه تنها تعداد محدودی را می‌توانیم به اردو دعوت کنیم، اگر بخواهیم تعادل حفظ شود نمی‌توانیم به عنوان مثال 10 مدافع یا 10 مهاجم را دعوت کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال با بیان اینکه اردوهای آگوست و سپتامبر را از دست دادیم گفت: این موضوع به هیچ وجه خوب نبود و باید در این اردو دو کار را در یک زمان انجام دهیم. اردوی تایلند اولین اردوی ما بعد از بازی‌ با کره جنوبی است و باید پایه‌های تیم را در بازی آخر حفظ می‌کردیم و در کنار آن فرصتی به بازیکنان جوان برای توسعه فوتبال دادیم و بازیکنان جوان هم محک بخورند.

کی‌روش با اشاره به اینکه وقتی بازیکنان را برای مراقبت پزشکی به اردو دعوت کرده‌است گفت: بازیکنانی مانند خسرو حیدری و مهرداد پولادی را به اردو دعوت کردیم و آنها را از نظر پزشکی تحت نظر داشته باشیم. تمام تصمیماتی که می‌گیریم با دلیل است.

سرمربی تیم ملی فوتبال خاطر نشان کرد: فرصت‌های زیادی قبل از جام جهانی نداریم و باید از تمام آنها استفاده کنیم تا برای رسیدن به اهدافمان بازیکنان را از نزدیک تحت نظر داشته باشیم.

کی‌روش درباره برنامه‌های تیم ملی گفت: باید سخت کار کنیم، در نظر داریم چند دیدار خوب با تیم‌های بین المللی داشته باشیم و در کمپ تیم ملی برای جام جهانی در سال 93 چند دیدار مهم را پیش بینی کرده‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: درخواست من از هواداران تیم ملی این است که در دیدار مقابل تایلند به ورزشگاه بیاید و ما را تنها نگذارد. هنوز خاطره خوب صعود به جام جهانی را داریم و امیدواریم با همراهی هواداران با کسب 3 امتیاز خوشحالی را به آنها هدیه کنیم. به آنها می‌گویم به شما در ورزشگاه احتیاج داریم.

سرمربی تیم ملی ایران درباره اینکه برای دعوت بازیکنان به تیم ملی توجه ویژه‌ای به بازیکنان استقلال و پرسپولیس می‌شود گفت: اینطور نیست؛ دغدغه‌ای در این زمینه ندارم و بهترین بازیکنان را دعوت می‌کنم تا به تیم ملی کمک کنند. اگر هم آنها درخواست بیشتری داشته باشند به این خاطر است که این دو تیم هواداران زیادی دارند. برای بازی آنها یکصد هزار نفر به ورزشگاه آزادی می‌آید. بنابراین اگر توجه بیشتر باشد دور از ذهن نیست. اما از لحاظ حرفه ای هیچ تفاوتی بین تیم ها قائل نیستیم.

کی‌روش در مورد پیشنهاد تیم ملی ایرلند به وی گفت: وقتی در رسانه ها شنیدم که مورد توجه تیم ایرلند هستم و متوجه این خبرها شدم باعث خوشحالی می‌شود که نشان می‌دهد آنها هم به کار من اعتقاد دارند. اما این به این معنی نیست که من با آنها مذاکره ای داشته ام و یا می خواهم تیم ملی فوتبال ایران را ترک بکنم.

+52
رأی دهید
-1

samuk66 - لندن - انگلستان
زنده باد کروش
جمعه 19 مهر 1392 - 11:40
eddy59 - مونیخ - آلمان
خدایش خیلی با مرامه
جمعه 19 مهر 1392 - 12:59
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
درود بر جناب کی‌ روش مثلم است که کشور‌های اروپا حقوق بیشتری میدهند بایستی بعضی‌ از مربیان ایرانی‌ وجدان و عدالت مهربانی ملیت گرایی خودشان را نشان دهند به امید آن روز
جمعه 19 مهر 1392 - 13:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.