راه های ساده برای توقف سرماخوردگی

با انجام اقدامات و کارهای پیش پا افتاده از سرماخورگی تان جلوگیری کنید.

به گزارش طبنا؛  شما هنوز بیمار نیستید، اما فصل سرما در راه است. با انجام یک سری کارهای ساده در برنامه روزمره ی خود شما بدون شک در زمستان دچار بیماری نشوید.

خوردن سیر

الان وقت آن رسیده که یک غذا درست کنید که به مقدار زیادی داخل آن سیر باشد. سیر دارای مواد ضد باکتری است که می تواند از بیمار شدن فرد به سرماخوردگی و حتی آنفلانزا جلوگیری کند.

عرق کردن

پیشنهاد می شود که حتماً به سونا بروید چون بسیار بسیار مفیدتر از استراحت کردن است، هنگامی که فرد عرق می کند ویروس های حامل بیماری از راه مجاری بدن به همراه عرق خارج می شوند.

خوابیدن

بی شک همه ی ما خوابیدن را دوست داریم، اما امروزه با مشکلات فراوان خوابیدن زیاد کمی دور از دسترس است. استراحت چند دقیقه ای نه به مقدار زیاد می تواند انرژی به شما بدهد، اما یادتان باشد که روی خود پتو بیندازید. استراحت می تواند سیستم ایمنی بدن را فعال کند که بتواند به راحتی با باکتری های آسیب زا بجنگد.

خوردن سوپ

همه ی شما گمان می کنید که زمان خوردن سوب هنگامی ایست که بیمار هستید، اما این غلط است. خوردن یک کاسه سوپ مرغ می تواند باعث جلوگیری شدن شما از سرماخوردگی باشد. این سوپ حاوی باکتری های ضد التحابی است که به سیستم دفاعی بدن کمک شایانی می کند.

خوردن ماست

پروبیوتیک (تشویق و کمک کردن به باکتری هایی که می تواند اثر خوبی بر بدن داشته باشد ) را می توانید در ماست پیدا کنید، این مواد هم می توانند به سیستم ایمنی بدن کمک کند و همچنین باعث افزایش گلبول های قرمز خون می شود.البته شما می تواند از داروخانه قرص های "پروبیوتیک" را بگیرید.

+66
رأی دهید
-0

Royan - کالیفرنیا - آمریکا
هیچی مثل خوردن سوپ مرغ و خواب و نوشیدن چندین لیوان چای کم رنگ و نوشیدن محلول آب لیمو و عسل و آب جوش به سرعت سرما خورده گی را درمان نمیکند.
جمعه 19 مهر 1392 - 17:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.