پارلمان اروپا از ایران خواست کشیش ایرانی-آمریکایی را 'فورا' آزاد کند

وزارت خارجه آمریکا از ایران خواسته بود "حقوق انسانی آقای عابدینی را رعایت و او را آزاد کنند."

پارلمان امروز (پنج شنبه ۱۸ مهر) در پایان جلسه رسمی خود در استراسبورگ با صدور قطعنامه‌ای از دولت ایران خواست سعید عابدینی، کشیش ایرانی-آمریکایی را که به اتهام راه‌اندازی کلیساهای خانگی به هشت سال زندان محکوم شده فورا آزاد کند.

نمایندگان این پارلمان همچنین حمله نیروهای عراقی به اردوگاه اشرف را بشدت محکوم کردند و خواستار آزادی هفت نفری شدند که در این حمله ربوده شده‌اند.

نمایندگان پارلمان اروپا در این قطعنامه اظهار نگرانی کردند سعید عابدینی که به تابعیت آمریکا درآمده و از اسلام به مسیحیت گرویده ممکن است زیر فشارهای "جسمی و خشونت روانی" باشد و از دولت ایران خواستند او و کسانی را که به جرم باورهای مذهبی زندانی هستند "فورا" آزاد کند.

آقای عابدینی اوایل مهرماه ۱۳۹۱ در منزل پدری‌اش دستگیر شد و به اتهام تشکیل کلیسای‌های خانگی به قصد برهم زدن امنیت ملی به هشت سال حبس تعزیری محکوم شد.

حدود دو ماه پیش دادگاه تجدید نظر استان تهران حکم بدوی را عینا تایید کرد.

جان کری وزیر خارجه امریکا دوم فروردین ماه امسال در بیانیه‌ای از آزار و اذیت‌های جسمی و روحی آقای عابدینی در زندان ابراز نگرانی کرده بود.

پارلمان اروپا علاوه بر این در قطعنامه‌ای "حمله نیروهای عراقی به اردوگاه اشرف در تاریخ اول سپتامبر (۱۰ شهریور) ۲۰۱۳ را که باعث کشته شدن ۵۲ پناهجوی ایرانی و ربوده شدن ۷ نفر از ساکنان اردوگاه از جمله شش زن شد" بشدت محکوم کرد و "خواستار آزادی سریع و بی قید و شرط " این هفت نفر شد.

کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از گفته بود احتمال می رود این هفت نفر در بغداد زندانی باشند و هشدار داده بود احتمال استرداد این افراد به تهران وجود دارد.

استروان استیونسون، رییس کمیته روابط پارلمان اروپا با عراق با اظهار رضایت از صدور این قطعنامه گفت "این قطعنامه هشداری به دولت عراق بود که که اگر این هفت گروگان آزاد نشوند این اتحادیه روابط عادی خود را با دولت نوری مالکی ادامه نخواهد داد و تمام اقدامات را برای محدود کردن روابط با بغداد بکار خواهد گرفت."

+72
رأی دهید
-7

فدای آقا - اودنسه - دانمارک
حالا شاید قوه قضائیه به این موجود بخاطر جهل و نادانی تخفیفی بدهد. ولی ترویج خرافات و شریک گرفتن برای خداوند در کشور عزیز شیعه اسلامی ما جرم محسوب می‌شود.
جمعه 19 مهر 1392 - 00:28
Marde shab - لندن - انگلستان
قربونى اقا-دانمارک شما که به این راحتى برا این اقا حکم مى برى، یک حکم هم برا این دو سه هزارتا امامزاده هاى تو ایران ببر که دارن یواش یواش مى شن خودِ خدا
جمعه 19 مهر 1392 - 01:43
ايران دوان - لندن - انگلستان
فداى اقا- اودنسه- دانمارک . قربون اون مغز متفکر تو برم فکر کنم تازه رسیدى دانمارک صبر کن عرقت خشک بشه بعد إظهار نظر کن
جمعه 19 مهر 1392 - 02:46
ايران دوان - لندن - انگلستان
نداى اقا اسم از این مسخره تر نبود براى خودت انتخاب کنى اقا به اندازه کافى تو ایران دستمال به دست داره
جمعه 19 مهر 1392 - 02:54
davood63 - تهران - ایران
مذهب برای ما ایرانیان به جز بدبختی فقر فحشا به پسگرأی وابستگی و بی‌ تفاوتی و هزاران ضرر دیگه نداشت فقط خدا و بس
جمعه 19 مهر 1392 - 07:48
iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند
فدای آقا - اودنسه - دانمارک:به حرف شما موافقم داداش...
جمعه 19 مهر 1392 - 08:10
zavareh - رودسر - ایران
فدای آقا - اودنسه - دانمارک - از خواندن کامنتت حال تهوع بهم دست داد، ولی‌ مجبورم ازت در مورد اینکه ماهیت واقعی دین پلید و ناپاک تازی را چنین روشن و کوتاه بیان کردی، تشکر کنم.
جمعه 19 مهر 1392 - 09:06
REZA404 - آلست - بلژیک
آخه فدای آقا هر کی‌ گفت ابوالحسن تو بگو من هم هستم یکی‌ نیست بتو بگه تو دانمارک چه کار می‌‌کنی‌ بقول خودت اونجا سرزمین کفر هست بس خواهشاً برگرد بیش خود آقا این دستمال یزدی رو پهن کن برو بشین دم چاه جمکران ببین موعود تان کی‌ میاد نامه هرو جمع کنه
جمعه 19 مهر 1392 - 11:30
دایی جان - والنسیا - اسپانیا
ایران قدرتمند ،فدای آقا شما خون خود را کثیف نکنید عزیزان دل برادر
جمعه 19 مهر 1392 - 18:23
parasto68 - شیراز - ایران
فدلی آقا. دانمارک تو توی دانمارک چه غلطی میکنی، پاشو بیا ولایت آقا منتظرته که فداش بشی. وای میدونی الان چه قدر به گناهات اضافه شده بین این همه فسق و فجور و جهالت، میری جهنما...............
شنبه 20 مهر 1392 - 10:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.