رازگشایی از 2میلیون تومانی که سند کشف فساد فوتبال است/ پولی به حساب یک خانم ناشناس!

بحث تبانی در فوتبال همچنان داغ است و همه چیز در هم گره خورده. حالا ابهام ها دامن حتی علی دایی را گرفته است و فعلا همه دعوا ها سر دو میلیون تومانی است که در زمان حضور کادرفنی علی دایی در راه آهن دو یار نزدیک سرمربی احتمالا به حساب یک خانم ناشناس ریخته اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ ماجرای تبانی در فوتبال و اتهام علی دایی به محسن قهرمانی برای غش کردنش در بازی سپاهان و پرسپولیس به جایی رسید که هم قهرمانی و دو داور دیگر معلق شدند و هم دو دستیار سرمربی پرسپولیس یعنی مربی بدنساز تیم محمدرضا مولایی و کمک سرپرست تیم یعنی علی حاتم. اتهام این دو که در ابتدا به عنوان شهود علی دایی در این پرونده ورود کردند و ادعای شان این بود که محسن قهرمانی از آنها خواسته هایی داشته است ، این است که 30 دی ماه سال قبل مبلغی دو میلیون تومانی را به واسطه شخصی سوم برای یک واسطه به نمایندگی از محسن قهرمانی ریخته اند. علیرضا علیپور روز گذشته می گفت این کلید در دستان ستاد تخلفات حرفه ای فدراسیون فوتبال است و ریخته شدن این مبلغ 2 میلیون تومانی برای اعضای ستاد مشخص شده است. او اما اصرار داشت افشای جزئیات این اتفاق برایش مقدور نیست اما آنچه کمیته تخلفات به آن رسیده چیست؟
همه چیز از گفته های مولایی آغاز می شود. او دو هفته قبل از تقابل تیم دایی با قهرمانی حامل پیامی از این داور برای سرمربی می شود. کمک او برای انتقال تیم فوتبال حفاری به شهر مشهد این خواسته داور سرشناس از سرمربی پرسپولیس بوده است و نام او می توانسته گره گشا باشد اما دایی علاقه ای برای دخالت نشان نمی دهد و قهرمانی که خود در این انتقال نقش یک پیام دهنده را داشته است ، حالا از سوی دایی به کسی می ماند که از پرسپولیسی ها کینه به دل دارد.
دایی این ذهنیت را بر اساس القای دستیارانش از سال قبل دارند. از حقیقتی که او به روایت همین دستیاران و اعترافات شان تازه در جریانش قرار گرفته. این که سال قبل قهرمانی قبل از بازی راه آهن و آلومینیوم از تیم تهرانی طلب 5 میلیونی اش را می کند. پولی که ناشی از یک طلب قبلی است. البته دایی در آن روز به اصرار دستیارانش هم زیر بار پرداخت این پول نمی شود. او فکر می کند این پول پرداخت نشده . مولایی و حاتم هم همین ادعا را دارند اما قصه وجه دیگری هم داشته است. یکی از نزدیکان به دایی که سال قبل به همراه علی حاتم در تیم سرپرستی راه آهن بوده است ، چند ساعت قبل از بازی 2 میلیون تومان را به اصرار مولایی و حاتم به حساب یک خانم واریز کرده است. خانمی که شماره حسابش از سوی گروه داوری به مولایی داده شده بود. این ادعایی است که مولایی و حاتم در اعترافات شان گفتند و نفر سوم این قصه یعنی شاهد فعلی ستاد تخلفات هم تائید کرده این پول به آن حساب واریز شده است. آن هم دو ساعت قبل از بازی با آلومینیوم تا داور بازی بدون کینه بازی را قضاوت کند و به طرفی غش نداشته باشد!
قهرمانی اما هیچ یک از این اعترافات را حتی در مواجه حضوری نپذیرفته است و می گوید این خانم را معرفی کنید اما همان طور که دایی بعد از بازی با سپاهان گفته بود ، دوستانش دیگر شماره حساب دوستان داور بازی را ندارند! علیپور در مصاحبه اش با خبرآنلاین گفته بود:« می گویند شماره حساب را گرفتیم و انداختیم دور . البته دو میلیون به این حساب از سوی شان واریز شده اما معلوم نیست به حساب چه کسی بوده و او چه کسی است.»
اما چه اتفاقی افتاده که به رغم اطمینان علیپور و همکارانش از واریز این پول از سوی دوستان دایی ، آنها می گویند این پول بدون اطلاع دایی و حتی راه آهنی ها واریز شده است؟ دایی در تیم هایش یک رسم ویژه دارد. او و بازیکنانش بعد از هر برد 5 تا 10 درصد از پاداش های شان را در صندوقی ذخیره می کنند تا خرج امور خیریه شود و این پول دست کادر سرپرستی تیم است برای هزینه در امور خیریه. دو میلیون پرداخت شده البته به گفته مسئولان ستاد تخلفات از این منبع تامین شده و برای همین است که نه دایی و نه راه آهنی ها اطلاعی از پرداختش نداشتند و حالا نام شان در میان تعلیق شدگان نیست. البته هیچ حلقه ارتباطی هم هنوز میان محل واریز پول و داور یادشده به دست نیامده است تا همچنان این پرونده مفتوح باشد و شاید به عکس خواست محمد رویانیان که انگار ترجیح می دهد هر چه سریعتر این حواشی از دامن تیمش بر چیده شود ، دستگاه های امنیتی باید وارد قصه فساد فوتبال شوند و این مسئله را به دقت بررسی کنند.

+45
رأی دهید
-3

abdolmalek - رامسر - ایران
آخه این مردک آخوند علیپور ... تو فدراسیون فوتبال چه میکنه..علیپور بیشرف توی منبری بیخاصیت رو چه به فوتبال؟!!!این .. از همه فاسدتره..بالانشینان فدراسیون هم یکی از یکی دزدتر..طرف میره شهادت بده متهمش میکنن.ای تف تو ذات پلیدتون..آبرومون نداشته مون رو مرخص کردین رفت..
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 14:10
sheys - توکیو - ژابن
این لنگیها همیشه خاله زنک بازی در میارن.....یه کم به سرورتون استقلال نگاه کنید و یاد بگیرید
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 14:29
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
sheys - توکیو - ژابن / البته وضعیت استقلال هم بهتر از پرسپولیس نیست. حرف و حدیث در خصوص قلعه نوعی هم کم نیست! اگه حتی موضوع فساد اخیر موشکافی بشه و یکی جدی پی قضیه را بگیره متوجه خواهید شد که فساد خیلی عمیق تر از اینهاست و یکی از دلایل عدم موفقیت فوتبال ایران با اینهمه هزینه ها و نیروی انسانی و استعدادها همین فساد است که هم در جذب بازیکنان تیمهای باشگاهی و هم در بحث داوری و هم در قضیه دعوت از بازیکنان به تیم ملی وجود دارد. متقلبهای فوتبالی اینقدر خبره شدند حتی سر سرمربیان خارجی که وارد فوتبال ایران میشن هم کلاه میذارن!سرمربیان هم فکر می کنند که این آدمها دارند واقعا توصیه های ملی می کنند در حالیکه آنها دارند کاسبی شان را می کنند و ملی کیلوئی چنده !؟ دوست عزیز در بسکتبال و والیبال چون پول نیست موفقیت است! اما در فوتبال برعکس است ؟! مثلا در پرسپولیس شما چه رابطه ای بین رویانیان و فوتبال پیدا می کنید ؟! یا در استقلال شما چه رابطه ای بین شوالیه فتح الله .. و فوتبال پیدا می کنید !!؟؟
جمعه 19 مهر 1392 - 05:24
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.