یک فرمانده سپاه: الان نیازی به تولید موشک قاره‌پیما نداریم

سرتیپ، امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی «هوافضای» سپاه پاسداران جمهوری اسلامی می‌گوید ایران قادر به تولید موشک قاره‌پیماست اما «چون دشمنان به ما نزدیک هستند، نیاز به صرف هزینه‌های بالا در این زمینه نیست».

در مورد موشک‌های قاره‌پیما در ایران گزارش‌های گوناگونی منتشر شده است.

در آذر ماه سال گذشته گزارشی از سوی «مرکز تحقیقاتی کنگره» در اختیار کنگره آمریکا قرار گرفت که در آن آمده است ایران احتمالا نمی‌تواند تا سال ۲۰۱۵ به موشک‌های قاره‌پیما دست پیدا کند.

در همان زمان خبرگزاری رویترز، گفته بود در این گزارش آمده است که به نظر می‌رسد ایران برای رسیدن به «هدف» ساخت موشک تا سال ۲۰۱۵، کمک‌‌های لازم را از سوی کشورهایی چون «چین و روسیه» دریافت نمی‌کند.

ایران همواره گفته است که قصد از تولید انبوه موشک‌های قاره‌پیما، برای فرستادن ماهواره به مدار زمین است.

تهران در بهمن‌ماه ۱۳۸۷ ماهواره امید را که آن‌را «پژوهشی و مخابراتی» توصیف کرده، با استفاده از «فن‌آوری بومی» به فضا پرتاب کرد. از آن زمان تا کنون ایران دو ماهواره نوید و رصد را نیز در مدار زمین قرار داده است.

از وقتی که ایران نخستین ماهواره خود را با استفاده از موشک ایرانی به مدار زمین فرستاد، کشورهای غربی از توسعه برنامه موشکی ایران ابراز نگرانی کردند.

قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت ملل متحد، ایران را از هرگونه فعالیت مرتبط با موشک‌های بالستیک و موشک با توانایی حمل کلاهک هسته‌ای منع کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، سرتیپ حاجی‌زاده، ۱۷ مهرماه در مشهد همچنین گفت ایران پهپادهایی را تولید کرده است که قادرند تا «عمق تل‌آویو» پرواز کنند.

آقای حاجی‌زاده می‌گوید از روی بپهاد پیشرفته آمریکایی که ایران آن را به زمین نشاند «ده‌ها پروژه در دست اقدام است».

این هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی که دو سال پیش به کنترل نیروهای نظامی ایران درآمد، آر کیو ۱۷۰ نام دارد و در فیلمی که ایران در مورد آن سال گذشته منتشر کرد گفته می‌شود از پایگاه نظامی آمریکا در ولایت قندهار افغانستان برخاسته بود. پایگاهی که در ۴۲۰ کیلومتری مرزهای شرقی ایران واقع شده است.

دولت آمریکا خواستار بازگرداندن این پهپاد از سوی ایران شده بود.

پیشتر ایران گفته بود کنترل پهپاد دیگری را نیز در دست گرفته است؛ در این مورد آمریکا چنین موضوعی را رد کرده است. این پهپاد دیگر که ایران می‌گوید آن را در اختیار دارد از نوع «اسکن ایگل» است و جمهوری اسلامی حتی اعلام کرده که خط تولید آن را نیز تهیه کرده است.

+58
رأی دهید
-21

Afshin London - لندن - انگلستان
سپاه اگه تونست یه فشفشه درست کنه این حرفا هم راسته
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 11:51
ای حماسه آفرین - زوریخ - سوئیس
حالا یک مشت گاگول ساده لوح ذوق زده میشن از این همه پیشرفت و صنعت!!! یکی نیست از این سردار سپاه مغول بپرسه شما که این همه علم و دانش و نبوغ دارید پس چرا یک فکری به حال اقتصاد ورشکسته ایران نمیکنید و با نبوغتون جلو تورم رو نمیگیرید؟
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 12:04
mehrdad58 - لندن - انگلیس
لول بخواب بابا !
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 12:51
marg bar doshman - لندن - انگلستان
درود بر جمهوری با اقتدار اسلامی ایران و درود به مردان دلیر سپاه و ارتش
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 13:28
kamran631 - لیون - فرانسه
آلان موقع نرمش قهرمانانه، و بعدش هم رقص بابا کرم هست !!
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 13:44
zavareh - رودسر - ایران
یکی‌ اونجا نبود که به این نکبت بگه؛ آخه بدبخت شما که برای اینکار نه جربزه اش را دارید و نه دانشش را.
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 14:15
eshgeman iran - ایران - ایران
عجب انسانهایی دراین کامنت ها پیدامی شن. ادعای ایرانی بودن دارند ولی دقیقا درخط دشمنان ایران حرکت می کنند. بشما عقب مونده های وطن فروش همین را بگم که وقتی یک کشوری بتواند هواپیمای پهبادی که دارای سیستم پیشرفته بوده ودرصورت خارج شدن ازدید رادار نابود میشود را همین بچه های ایرانی بتوانند کنترل کنند وبنشانند همین بس است. دشمن هم دقیقا به قدرت وتوانانیی همین برو بچه های ایرانی پی برده که جرئت کوچکترین خطایی را نمی کند حالا یک مشت وطن فروش بشینند هی زرت وپرت کنند. زنده بادایران ، زنده باد ارتش وسپاه قدرتمندایران ، زنده وجاویدباد ملت ایران
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 17:37
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
اگر داشتی با پس گردنی به مقام عظمی مجبور به نرمش قهرنانانه نمیشد!!!
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 20:27
marg bar doshman - لندن - انگلستان
Afshin London . ای حماسه آفرین .آب بریز همونجا که میسوزه ,,بدبخت خوبه ارباباتون زانو زدن جلوی قدرته ایران تو میگی فشفشه لول موشک هامون خابو از چشم اربابت گرفتن ,,خائن وطن فروش
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 21:54
sharafYabi - بیمبه - انگولا
من تعجب می‌کنم که یک عده‌ای که ظاهرا از بغل این همه بدبختی که گرفتار ملت ایران شده به یک آب و نوایی رسیده‌اند نمیتوانند این همه بینوایی در طلاق، روزی شش قتل، ۲۵۰ هزار زندانی، ۱۶ میلیون پرونده در دادگاهها، بنجل‌ترین جنس‌های دنیا در بازار، ۱۰ میلیون معتاد، میلیونها بیکار، ناامنی در کوچه و خیابان، ماشینهای از رده خارج، ۲۵ هزار مرگ در جاده‌ها، اقتصاد مریض، بهداشت کمر شکن، ۴۰% زیر فقر، وووو را نمی‌بینند. اما نوک موشکی که روس‌ها پنجاه سال پیش از رده خارج کرده‌اند را می‌بینند و خیلی‌ هم وطن پارست هستند. باور کردنی نیست که یک انسان به ظاهر تحصیل‌کرده آنها را بی‌خیال شود و به این بنازد.!!!!
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 22:14
kurd_irani - کرمانشاه - ایران
مرده باد وطن فروشانی که چشم پیشرفت مملکت خودشون هم ندارن،آخه بیچاره ها اگه این پیشرفتا و تواناییا نبود که الان وضع ایران صد پله از عراق و افغانستان و پاکستان بدتر بود چون ثروتش برای چپاول خیلی بیشتر از این کشورها است زنده باد سپاه جانبرکف و دلیر مردان قهرمان ارتش ایران زمین و جاویدان باد یاد و خاطره قهرمانانی که غیورانه جنگیدند و در راه اعتلای ایران عزیز جان خویش را فدا کردند تا وطن بماند ووطن فروشان مشخص و متواری گردند،
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 23:44
kurd_irani - کرمانشاه - ایران
شما وطن فروشان ، به خاطر گرفتن پناهندگی حاظر میشید حتی خودتونو گی و لزبین جابزنید و به هزار خفت و خواری بیفتید تا زیر پرچم یه کشور دیگه برید،خواهشا شما دیگه در مورد مردان مرد سپاه نظر ندید
جمعه 19 مهر 1392 - 00:15
iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند
سلام...درود بر سپاه قدرتمند ایران و همچون سرلشکر قاسم سلیمانی که نامش در دشمنان ایران به لرزه می افتد...
جمعه 19 مهر 1392 - 08:14
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
kurd_irani - کرمانشاه - ایران..دقیقا زدید به هدف.خیلی از وطن فروشها دریغ از یک جوشرافت....بعد اون همه خفت وقتی اجازه می دهند پاشون برسه اون ور آب یا ظرف میشویند یا توکاباره کاز می کنند...
جمعه 19 مهر 1392 - 10:34
zavareh - رودسر - ایران
eshgeman iran - ایران - ایران- iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند - kurd_irani - کرمانشاه - ایران - vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی - sharafYabi - بیمبه - انگولا - به شما سنگواره ها، عقب افتادهای ذهنی‌ و جیر و مواجب گیران این حکومت ددمنش و اشغالگر بی‌ وطن: باشد که صبح دولتتان (اهریمنی تان) بدمد. شتاب نکنید، از مردم جوابی سخت کوبنده خواهید گرفت، و آن روز دور نیست..
جمعه 19 مهر 1392 - 16:52
Afshin London - لندن - انگلستان
فعالیت سپاه چهارپایان در ایران : زندانی و شکنجه کردن دانشجو- روزنامه نگار- خبرنگار- عکاس- فعال حقوق بشر- وکیل- وکیل فعال حقوق بشر- نویسنده - کارگردان - هنرمند- فعال کارگری- بهایی- کشیش- درویش- و دهها صنف و گروه دیگر- اعدامهای خیابانی و اعدامهای پنهانی- شلاق و سنگسار و شکنجه و حجاب اجباری- کشتن و تجاوز و تحقیر جوانانی که دنبال رایشون بودند- به هدر دادن سرمایه کشور برای یک تکنولوژی قدیمی و نا امن - دوستی با روسیه دشمن همیشگی مردم و خاک ایران - ایران در میان ۱۸۸ کشور جهان رکورددار تورم می‌شود - و دهها اقدام ضد بشری و ضد زن و ضد محیط زیست ( البته که بچه های خانه های عفاف اسلامی بهشون بر میخوره )
جمعه 19 مهر 1392 - 17:03
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
zavareh - رودسر - ایران...پیشنهاد می کنم اسم ای دی خودت را از رودسر به دود سر یا پوک سر تغییر بدی جناب متوهم....لحنت بیشتر به وطن فروشان مجاهدین نا خلق می خوره......
شنبه 20 مهر 1392 - 06:42
zavareh - رودسر - ایران
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی -سبک سر، تو هنوز نمیدانی (ای دی) یعنی‌ چه. رودسر نام شهر من است و نه (ای دی) من. نخیر من نه مجاهدم و نه طرفدارشان. در این سایت بر هیچکس پوشیده نیست که من از دین پلید تو وطن فروش بسیجی‌ که همان اسلام مجاهدین است متنفرم. دفعه دیگر بیشتر سعی‌ کن، شاید کامنتت اینقدر چرند از آب در نیاید. .
شنبه 20 مهر 1392 - 15:23
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
zavareh - دودسر - ایران...اگر چه که سر و کله زدن با امثال تو وقت تلف کردن محض است ولی به اختصار بگویم که از هر سری باشی خیلی وقیح و چی چی سری..... که بهت یاد ندادند به کسی ناسزا نگو و تو هین نکن (پیغام اولت)
شنبه 20 مهر 1392 - 17:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.