رویانیان: آقای بلاتر چرا قانون کشکی می‌دهی؟

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: بلاتر به تهران بیاید زبان انگلیسی‌ام را خوب می‌کنم و از او می‌پرسم چرا قانون کشکی می‌دهی؟!

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد رویانیان در حاشیه دیدار دوستانه پرسپولیس و ذوب‌آهن در جمع خبرنگاران در مورد پرونده تبانی گفت: ادامه پرونده خوب است زیرا باعث می‌شود برخورد عمیق‌تر، دقیق‌تر و قوی‌تری انجام شود اما از یک جهت ادامه دادن این پرونده بد است که پیچ و تاب بخورد و لوث شود و آب در آن برود. باید برخورد قاطع با متخلفین انجام شود من امروز با علیپور مفصل صحبت کردم پیش کفاشیان هم می‌روم و می‌گویم اجازه ندهند که یکسری افراد با مصاحبه‌های خود جوی ایجاد کنند که برخورد با یک داور متخلف را برخورد با کل جامعه داوری بدانند.

وی تصریح کرد: برخورد با داور متخلف به جامعه داوری مصونیت می‌دهد اما اگر برخورد نشود دیوار بی‌اعتمادی بین مردم و اهالی فوتبال همچنان خواهد بود.

مدیرعامل پرسپولیس در مورد ورود دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی به فوتبال برای برخورد با این مسئله گفت: من طبق عقاید خودم حرف می‌زنم، اعتقادی به ورود دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی به فوتبال ندارم حتی به ورود مجلس هم به فوتبال اعتقادی ندارم زیرا شأن مجلس بالاست.

رویانیان تصریح کرد: دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی باید زمانی به فوتبال وارد شوند که یک مافیای بزرگ بر فوتبال سایه انداخته باشد من می‌دانم یکی از مافیای فوتبال 14 بار حکم جلبش صادر شده اما هنوز دستگیر نشده است. اگر در فوتبال قوانین فیفا، کمیته انضباطی و اصول حاکم بر فوتبال جهان اجرایی شود دیگر نیازی به ورود دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی نیست. در فوتبال کدام کشور دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ورود می‌کنند؟ من اعتقادی به این مسئله ندارم اما می‌گویم باید با محسن قهرمانی برخورد شود، بدون رودربایستی و رفیق‌بازی یک برخورد درست با یک داور متخلف و یا دو سه برخورد در دو سه سال می‌تواند مشکل فوتبال را حل کند.

وی در مورد اینکه حتی اگر به ضرر پرسپولیس باشد، گفت: مگر پرسپولیس حق دارد تبانی کند و رشوه دهد و مردم را فریب را بدهد؟ پرسپولیس یا هرکسی دیگر، جرم جرم است. من چون اطلاعات داشتم فریاد زدم، در دو سال گذشته چقدر ما به اشتباهات داوری باختیم اما کی فریاد زدیم اما در دو جا من فریاد زدم اول بازی با آلومینیوم هرمزگان چون چیزهایی می‌دانستم و دوم هم همین محسن قهرمانی. من سه فصل است که مدیرعامل پرسپولیس هستم، در اکثر بازی‌ها بازیکنان ما به تصمیمات داور اعتراض داشتند اینکه گل ما را آفساید گرفتند یا پنالتی ما را نگرفتند اما ما به کسی بی‌احترامی نکردیم اما در مورد قهرمانی برای پیگیری موضوع هیچ ابایی ندارم.

رویانیان تصریح کرد: اگر با متخلف برخورد شود اعتمادسازی و پاکسازی در فوتبال انجام می‌شود اما اگر با داور متخلف برخورد نشود این مسائل ادامه خواهد داشت.

رویانیان در مورد اینکه خود شما به مسئله تبانی در فوتسال اعتراف کردید، گفت: من خودم گفتم فوتسال ما تبانی کرده اما مسخره‌مان کردند. اگر بگوییم فلان آقا از ما رشوه می‌خواهد آیا باید برویم رشوه بدهیم و عکس و فیلم بگیریم و با مدرک به فدراسیون برویم؟ یا اینکه به فدراسیون گزارش بدهیم. فیفا می‌گوید باید گزارش بدهی، ولی وقتی به فدراسیون می‌گوییم می‌گوید مدرکت کو، چرا؟ چون دروغگویی در فوتبال زیاد شده است.

رویانیان افزود: به نظر من وقتی یک مدیرعامل در مورد یک نفر شهادت داد باید اصل بر راستگویی مدیرعامل باشد. اگر مدیرعامل خلاف آن را گفت در آن صورت باید پدر مدیرعامل را هم درآورد اما باید اصل بر راستگویی مدیرعامل و سرمربی باشد. مدیرعامل دروغ نمی‌گوید زیرا شأنش اجازه نمی‌دهد. نمی‌گویم دینش نمی‌گذارد ببینید من چه دیده‌ام که فریاد زده‌ام. من پارسال هم گفتم قهرمانی از ما پول خواسته است بعد نوشتند که رویانیان در فدراسیون کت درآورده است و داد می‌زند. من در سه مورد در مورد قهرمانی اقرارنامه رسمی با دستخط خود نوشته‌ام. مگر دایی دروغ گفت؟ دیدید که با قهرمانی برخورد شد اما حالا چرا باید دایی جریمه شود. دایی که گنده فوتبالیست‌های ایران است و از مربیان فوتبال است وقتی حرف می‌زند جریمه‌اش می‌کنند اگر دایی حرف نزند چه کسی باید گزارش بدهد؟ دایی را با این عظمت خفه می‌کنند پس چه کسی باید حرف بزند؟

رویانیان با اشاره به سفر بلاتر به تهران گفت: باید بلاتر بیاید و از او بپرسم، البته باید انگلیسی‌ام را کامل کنم و بپرسم آقای بلاتر چرا قانون کشکی می‌دهی، بپرسم وات؟ نه نه وات می‌شود چه (به گزارش فارس در این لحظه خبرنگاران و رویانیان خندیدند و این مصاحبه به پایان رسید).

+12
رأی دهید
-19

nazemi - آرهوس - دانمارک
جناب رویانیان shoma خودتون مافیا هستید خواستید مهره بسوزونید حالا به چه کنم افتادید
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 10:50
آرش رادمهر - ژنو - سوییس
قانون کشکی‌ میشه Kashkian Law.. اونهم حتما میفهمه! اصلا خیلی‌ مصطلح هست این در زبان انگلیسی، مخصوصا اطراف لندن بیشتر بکار میبرند این واژه رو. البته بیشتر وکلا و حقوقدانان می‌دانند، عوام مردم زبانشان زیاد خوب نیست به زور انگلیسی حرف میزنند.
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 11:01
samsad - تهران - ایران
یعنی جایی مونده که شما ها کثافت نزده باشید.. سیاستمون، اقتصادمون، و.. ورزشمون.. هرچند که مموتی عقب مونده میگفت ما باید جهانی فکر کنیم...بله دنیا را هم شما ها به گند میکشین...عین طاعون هستید....
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 13:33
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
آقای رویانیان اینجانب یکی از طرفداران شما هستم به‌‌ گفته‌های شما احترام میگذرم ولیکن به‌‌ انواع یک انسان با وجدان و مومن مردم ایران از شماها توقع بیشتری دارند که مافیای فوتبال را معرفی کنیدبه امید آن روز با تشکر
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 13:58
ghalamfarsai - مالمو - سوئد
باید دید قانون کاشکی‌ به انگلیسی‌ چی‌ میشود.
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 14:03
sheys - توکیو - ژابن
تو اول برو فارسی‌ یاد بگیر به علی‌ دایی هم یاد بده بعد بیا حرف بزن
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 14:37
کبالت3 - کرج - ایران
خوب برادر آش کشکی تو وبقیه درست کردین کشک هم لازم داره کبائی.
جمعه 19 مهر 1392 - 05:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.