سه هزار ایرانی در بهار امسال از اتحادیه اروپا تقاضای پناهندگی کردند

پناهجویان افغان در فرانسه

آمارهای رسمی اتحادیه اروپا حاکی است که در سه ماهه دوم سال جاری میلادی (از ۱۰ فروردین تا ۱۰ خرداد) بیش از ۱۰۰ هزار تقاضای پناهندگی از اتحادیه اروپا شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایشی۵۰ درصدی نشان می‌دهد. برپایه این گزارش در بهار امسال بیش از سه‌هزار ایرانی به از کشورهای اتحادیه اروپا تقاضای پناهندگی کرده‌اند.

به گزارش دفتر آمار اتحادیه اروپا «یورواستات»، بیشتر تقاضاکنندگان پناهندگی از کشورهای روسیه، سوریه و کوزوو بوده است.

این گزارش می‌افزاید که ۱۶ هزار و ۸۴۵ مورد درخواست پناهندگی توسط شهروندان روسی داده شده که ۸۰ درصد این درخواست‌ها رد شده است.

از طرفی اتحادیه اروپا در این بازه زمانی ۹۰ درصد از درخواست‌های پناهندگی شهروندان سوریه و ۶۰ درصد از درخواست پناهندگی ایرانی‌ها، شهروندان سومالی و افغان‌ها را قبول کرده است.

درباره ایرانی‌ها در سایت رسمی یورواستات نوشته شده است که در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ دقیقا سه هزار و ۲۶۵ ایرانی از اروپا درخواست پناهندگی کرده‌اند که ۵۱٫۶ درصد آنها در بازه سنی ۱۸ تا ۳۴ ساله بوده‌اند. این آمار حاکی است که حدود ۴۵ درصد از درخواست‌کنندگان پناهندگی ایرانی زن بوده‌اند.

۱۸٫۲ درصد پناهجویان ایرانی کمتر از ۱۸ سال و بیش از ۳۰ درصد درخواست کنندگان بیشتر از ۳۵ سال سن داشتند. این آمار مربوط به پیش از انتخابات ریاست جمهوری در ایران است.

بیشترین میزبان پناهندگی ایرانیان کشورهای رومانی، نیوزلند، فنلاند و بریتانیا بوده است.

آمارهای رسمی حاکی است که ۸۳۱۰ سوری، ۸۱۴۰ کوزوویی، ۶ هزار پاکستانی و ۴۲۸۵ سومالیایی در سه ماهه منتهی به ژوئن از کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی کرده‌اند.

آلمان با ۲۶هزار ۴۰۰ مورد و فرانسه با ۱۶ هزار و ۴۰۰ مورد بیشترین درخواست پناهندگی را داشته‌اند که در این میان آلمان ۶۷ درصد و فرانسه ۸۱ درصد از درخواست‌ها را رد کرده‌اند. در عوض ایتالیا و سوئیس بیشترین پناهندگان را قبول کرده‌اند، بطوری که برای نیمی از درخواست‌های پناهندگی جواب مثبت داده‌اند.

موج درخواست پناهندگی از اتحادیه اروپا در حالی است که پنجشنبه هفته گذشته یک قایق حامل ۵۰۰ مهاجر غیرقانونی در نزدیکی جزیرهٔ ایتالیایی «لامپه دوزا » در دریای مدیترانه غرق شد و تنها ۱۵۵ نفر توانستند جان سالم به در برند.

این کشتی که از سواحل لیبی رهسپار جزیره « لامپه دوزا» بود روز پنجشنبه در فاصله یک کیلومتری این جزیره آتش گرفت و واژگون شد.

+20
رأی دهید
-25

آرش رادمهر - ژنو - سوییس
اینها آدمهایی هستند که در خود ایران هم مفتخور بوده و هستند. یک مشت آدم بیکار و بی‌ تخصص! شاید ۱% واقعا نیاز به پناهنده شدن داشته باشند ولی‌ باقی‌ آنها کسانی‌ هستند که تو ایران هیچ ... نشدند فکر می‌کنند از این روش میتوانند کمبود‌ها و عقده‌هایشان را برطرف کنند.
‌چهارشنبه 17 مهر 1392 - 22:08
princesse - تهران - پرژن
تبریک به جمهوری اسلامی ، همیشه در لیست‌های خفت بار در صدر کشور‌ها هستیم .
‌چهارشنبه 17 مهر 1392 - 23:41
khoda boze - تبریز - ایران
همشون علافهائ سر کوچه بودن...خدا را شکر همه بیسوادها رفتن و دارن میرن....اینجا که هستند همش میگن این چه حکومتئ هست ازادئ نداریم.ووووو..وقتئ میرن اونجا تعصب اخوندها را دارن....پس هزار مرتبه شکر که شده فرار بئ مغزها!!
‌چهارشنبه 17 مهر 1392 - 22:22
نوادا - تهران - ایران
راست میگن ایران میخ داره نمیشه توش زندگی کرد. همین الان من رو میخ نشستم!!!!
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 00:20
Marde shab - لندن - انگلستان
فکر کنم شما جزء اون یک درصد بودى!!!
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 01:24
آرش رادمهر - ژنو - سوییس
مرد شب - لندن - انگلستان- من هم مطمئن هستم شما جز اون ۹۹% هستی‌! از فکر و سطح تربیتت مشخص است.
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 03:33
davood63 - تهران - ایران
هیچ جا وطن نیست میگن تو خارج آزادی هست ما ندیدییم هر جا رفتم طرف پاس ایرانی‌ رو دید طرف یاد اجداد بربرش افتاد هر جا باشید خارجی‌ هستی‌ هیچ جا ایران نمی‌شه
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 09:01
Marde shab - لندن - انگلستان
ارش رادمهر-تو که به این راحتى دارى در مورد یک عده اى که نه مى شناسیشون و نه از زندگیشون خبر دارى،قضاوت مى کنى،دقیقاً معلومه از کجا اومدى و کجا بزرگ شدى.(یا رب روا مدار که گدا معتبر شود گر معتبر شود زِخدا بى خبر شود) عزیز جان برو دوزار درس معرفت و انسانیت یاد بگیر، برات خوبه ضرر نمى کنى!
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 13:01
eshgeman iran - ایران - ایران
هرکسی که ایرانی است ومال ایران است ارزش واعتباراو همین ایرانی بودتش است وبس.همهی کسانیکه درخارج هم زندگی میکنندحالا به انحاء مختلف آنجا رفتندوساکن شدند برای ما ایرانیها عزیزند اما این جماعت فرق استن با آن جماعتی که نان ایران را خوردند ولی برای بیگانگان جاسوسی کرده ومی کنند اینان با منافقان خودفروخته فرق دارند اینان با سلطنت طلبان وابسته به بیگانه فرق می کنند. دست تمامی ایرانیانی که درخارج اعتبار ایرانی را حفظ می کنندودرمقابل فرهنگ بیگانگان(البته دشمنان ایران) مبارزه وایران را حفظ می کنند می بوسیم. چوایران نباشدتن من مباد . زنده باد ایران، زنده باد مبت فهیم ایران، زنده باد جمهوری امپراطوری شیعه ایران. زنده باد ارتش سرافراز وسپاه قهرمان ووطن پرستان ایران
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 18:31
marg bar doshman - لندن - انگلستان
همشون رو باید ریخت تو دریا کشت یه مشت آدم علاف و بیکار که هیچی نشدن بد میرن خارج ابرو ایران و میبرن
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 21:50
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
khoda boze - تبریز - ایران/ مشکل ایران فرار مغزها نیست , مشکل ایران ماندن اسکل هاست ؛ که هیچوقت نمی فهمند که چرا کسی وطنش را وخانواده اش ترک میکند کسانی که کور و کر هستند وظلم و ستمی که به مردم روا میشود را نمی بینند و احساس جوان تحصیل کرده بی کار و پدر و مادر در مانده را درک نمیکنند. این علافهای سر کوچه محصول جمهوری اسلامی هستند که در خارج از کشور با استفاده از شرایط و فرصت استعدادهاشون را نشان میدهند.
جمعه 19 مهر 1392 - 05:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.