دادگاه انقلاب مهدی خزعلی را به ۶ سال زندان محکوم کرد

دادگاه انقلاب تهران با صدور رای بدوی، مهدی خزعلی، پزشک، وبلاگ‌نویس و فعال سیاسی منتقد را به ۶ سال زندان محکوم کرد.

خبرگزاری فارس با انتشار این خبر افزوده است که مهدی خزعلی، به فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور متهم شده است.

بر این اساس، خزعلی به در اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور مجرم شناخته شده و به ۵ سال حبس و در اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام نیز به ۱ سال حبس محکوم شده است.

آقای خزعلی در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس با تایید این خبر گفته است که حکم صادره را نمی‌پذیرد و درخواست تجدید نظر خواهد کرد.

مصطفی ترک همدانی یکی از وکلای مدافع مهدی خرعلی هم به خبرگزاری فارس گفته است که این حکم به وکلای مدافع ابلاغ شده و قرار است آنها در مهلت قانونی، به حکم صادره، اعتراض کنند.

مهدی خزعلی، فرزند آیت‌الله علی خزعلی از اعضای مجلس خبرگان است که پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ در پی انتشار مطالب انتقادی در وبلاگش در چند دور بازداشت شده است.

در این دوره همسر و دخترش هم یک بار توسط نیروهای امنیتی در تاریخ ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ بازداشت شده بودند.

۱۶ بهمن ۱۳۹۰ قوه قضاییه ایران، مهدی خزعلی را در حکمی بدوی به ۱۴ سال حبس، ۱۰ سال تبعید و ۹۰ ضربه شلاق محکوم کرد. این حکم در دادگاهی به ریاست قاضی پیرعباسی صادر شد.

خزعلی آخرین بار در ۹ آبان ماه ۱۳۹۱ در جلسه «سرای اهل قلم» همراه با شماری دیگر از چهره‌های سیاسی و مدنی و فرهنگی بازداشت و پس از حدود ۸ ماه آزاد شد.

او در دوره‌های بازداشت خود چند بار دست به اعتصاب غدا زده بود. در آخرین بازداشت خود در دو نوبت، دست به اعتصاب غذا زد.

+51
رأی دهید
-8

ir2013 - کرج - ایران
وای خدا باید کاری کرد این همان مغز متفکر دیروز است که برای نسل امروز ناشناخته است و همان رسوا کننده اعمال شیاطین در اواخر دهه 60 هست درود بر خزعلی مرگ بر دیکتاتور
‌چهارشنبه 17 مهر 1392 - 12:04
ari jojeh - تهران - ایران
خدائیش این مرتیکه رو باید عمرش را در زندان تمام کرد تا آدم شود، یعنی‌ وقتی‌ از زندان مرخص شد و رفت در خانه رو برایش باز کردند، یک حکم زندان دیگر و از دم در باز دوباره برای شش سال دیگر زندان. تا عمر ننگین اش تمام شود.
‌چهارشنبه 17 مهر 1392 - 14:02
iran e azad - هورتن - نروژ
آقا یی که به آقا زاده بودن،پول ،قدرت، ماشین و خانه میلیاردی نه گفت تا گوسفندانی مثل من به حقوق خودشون آگاهی‌ پیدا کنند. درود به شرافتت آقا مهدی! که آقائی از همه جات می‌‌باره !
‌پنجشنبه 18 مهر 1392 - 00:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.