مایلی‌کهن: دایی اگر 40 درجه تب داشته باشد، یک درجه‌اش را نمی‌بخشد!

 

محمد مایلی‌کهن می‌گوید نقش مربیانی که داد و بیداد می‌کنند‌ در شرط‌بندی‌ها بسیار پررنگ است.

علی دایی بعدازظهر یک‌شنبه در حاشیه برگزاری یک مراسم خیریه با خبرنگاران گفت‌وگو کرد و طی آن بدیهی بود که بحث اختلاف میان او و محمد مایلی‌کهن سوژه اصلی باشد. دایی حرف زد و انتقادات بسیار تندی را متوجه محمد مایلی‌کهن کرد. از سوی دیگر محمد رویانیان هم انتقاداتی از سرمربی صبا داشت که بر زبان آورد.

مایلی‌کهن که همواره به صراحت لهجه معروف است، در گفتگو با "خبرورزشی"  با همان صراحت و شفافیت نسبت به مصاحبه دایی و رویانیان واکنش نشان داد که گزیده ای از آن را در ادامه می خوانیم:

    شهر حسابی شلوغ شده. آقایان علیه من حرف می‌زنند و بعداً خودشان می‌روند و از من شکایت می‌کنند. جالب است که آقای دایی خودش، هم مصاحبه می‌کند و هم از من به دادگاه شکایت می‌کند.

    حرف‌های دایی یعنی چه؟ واقعاً یکی باید حرف‌هایش را برایم ترجمه کند. ایشان که مرتب می‌گوید من سیاسی نیستم اما حالا کاملاً سیاسی حرف می‌زند. در این رابطه به موقع حرف می‌زنم اما جالب است که بعد از انتخابات همه آقایان مدعی‌اند که رأی داده‌اند، چرا قبل از انتخابات از این حرف‌ها نمی‌زدند؟

    از وقتی آقای دایی دوباره سرمربی پرسپولیس شده، مگر من یک کلمه در مورد پرسپولیس حرف زده‌ام؟ اگر یک جمله از من بیاورید که طی ماه‌های اخیر در مورد پرسپولیس حرف زده باشم، جایزه دارید. کوچک‌ترین حرفی نزدم تا آرامش تیم برهم نخورد چون پرسپولیس را دوست دارم. چه در این تیم سمت داشته باشم و چه نداشته باشم، پرسپولیس برایم عزیز است.

    در رابطه با ادعای آقای عابدینی نمی‌خواهم وارد جریان و بحث شوم. ایشان موقعی که مسئله انتخاب من به عنوان سرمربی پرسپولیس مطرح شده بود هم حرف‌هایی زد اما همان‌طور که گفتم فعلاً نمی‌خواهم وارد این جریان شوم.

    چند سال قبل من جزو اولین نفراتی بودم که در مورد ناپاکی‌های فوتبال و لزوم برخورد با آن حرف زدم. گفته بودم و بازهم می‌گویم در هر قشری افراد ناپاک وجود دارند اما نمی‌توان آن را به همه افراد تعمیم داد.

    در رابطه با ماجراهای اخیر می‌گویم این‌طور نیست که فقط داورها در این ناپاکی‌ها سهیم باشند. صراحتاً می‌گویم و قاطعانه بر سر این حرفم هستم که یکسری از «شرط‌بندها» هستند که نقش آنها در ناپاکی‌های فوتبال می‌تواند از داوران هم بیشتر باشد. ممکن است نقش بعضی از مربیان شرط‌بند در آلودگی فوتبال بیشتر از داوران باشد. متأسفانه نقش شرط‌بندها در فوتبال ما وسیع‌ شده و متأسفانه این شرط‌بندها در جامعه مربیان هم وجود دارند، مخصوصاً نقش بعضی مربیانی که خیلی داد و بیداد می‌کنند، در بحث شرط‌بندی پررنگ است.

    مگر اینکه بگویند یک نفر دستمزد زیادی گرفته، ایرادی دارد؟ همین الان بگویند محمد مایلی‌کهن 100 میلیارد دستمزد می‌گیرد. وقتی پول از راه سالم و حلال به‌دست بیاید، اشکالی ندارد. چرا یک عده از اینکه ارقام دستمزدها مطرح می‌شود، ناراحت می‌شوند؟

    در رابطه با آقای رویانیان که الان مصداق بارز شعر معروف «همه چی آرومه، من چقدر خوشحالم» رفتار می‌کند، باید عرض کنم که آقای رویانیان، شما سردار هستی و این لقب قداست دارد. یادت رفته همین آقای دایی وقتی با شما اختلاف داشت، در رابطه با دیانت و... چه حرف‌هایی می‌زد؟!

    همه دنبال سالم‌سازی فوتبال هستیم اما یقین بدانید کسانی که بی‌خودی داد و بیداد می‌کنند، حتماً ریگی به کفش دارند. در این رابطه به موقع و کامل حرف می‌زنم تا دست کسانی که داد و بیداد می‌کنند، رو شود. اگر مشکلی هست، شما می‌توانی از طریق مراجع قانونی دنبال کنی. چرا بی‌خودی داد و فریاد می‌کنی؟ همه محمد مایلی‌کهن را می‌شناسند. من کسی نیستم که از هجمه‌ها و لمپنیسم بترسم. در این پرونده تا آخر کار هستم، مثل همیشه. مثل بعضی‌ها نیستم که مصداق بارز این شعر باشم که «خود گویی و خود خندی،‌ عجب مرد هنرمندی».

    آقای دایی، شما دو مرتبه من را محکوم کردی و هر دوبار هم تابع قانون بودم. البته ممکن است هرکسی، حتی قاضی هم اشتباه کند چون انسان جایز‌الخطاست اما همواره به احکام صادره و قانون احترام گذاشته‌ام اما شما از طرف شکایت می‌کنی و بعد هم از ریاست محترم قوه قضاییه با لحن دستوری می‌خواهید من را به اشد مجازات محکوم کند. یعنی به ایشان از همین حالا می‌گویی که حق با من است. خیر آقا، تشخیص با مراجع قانونی است، نه من و شما. حالا که این‌طوری است، من هم صراحتاً از آقای لاریجانی به عنوان رئیس محترم قوه قضاییه می‌خواهم این قضیه را کاملاً مورد بررسی قرار بدهند و هرکسی که مجرم شناخته شد را از طریق قانون مجازات کنند؛ حالا چه من محکوم شوم یا آقای دایی.

    آقای دایی مدعی است مرا محکوم کرده اما نمی‌گوید در دادگاه بدوی قاطعانه حکم به محق بودن مایلی‌کهن صادر شد اما قبل از دادگاه تجدیدنظر یکسری اتفاقاتی افتاد که رأی عوض شد و من محکوم به جریمه 200 هزار تومانی شدم و عجیب‌تر از آن، اینکه یک سال هم ممنوع‌المصاحبه شدم. اتفاقاً همان موقع هم گفتم جریمه را نمی‌دهم. مرا زندانی کنید. البته مستنداتی هست که نشان می‌دهد قبل از دادگاه تجدیدنظر چه کسانی در یک مراسم افطاری خاص ظاهر شدند و پس از آن وقتی در تابستان سال 1389 قرار شد پرسپولیس به اردوی آلمان برود، نام یکی از آقایانی که در آن پرونده نقش داشت، برای دریافت ویزا به سفارت آلمان ارائه شد. مدارک این ادعای من موجود است. البته این را هم بگویم که بعداً اعلام شد شخص مورد نظر راهی سفر فوق نشده است.

    آقای دایی مرتب می‌گوید مرا بخشیده است! شما مرا بخشیده‌ای؟ شما اگر 40 درجه تب داشته باشی، یک درجه آن را به کسی نمی‌بخشی.

    من اهل ریا نیستم. وقتی نماز می‌خوانم، هرگز اجازه نمی‌دهم پسرم یا دامادم پشت سرم نماز بخواند چون خودم را در این حد خوب نمی‌دانم که پیش‌نماز باشم. محمد مایلی‌کهن اهل ظاهرسازی نیست، اتفاقاً ظاهر آدم را که همه می‌بینند اما کسی از باطن آدم‌ها خبر ندارد.

    مایلی‌کهن هم مثل همه آدم‌ها عیب و ایراد دارد اما کینه‌ای نیست. یک‌سری از آقایان طوری رفتار می‌کنند که طرف مقابل‌شان را له و نابود کنند. این افراد مملکت را فقط برای آسودگی خودشان می‌خواهند نه اینکه یک ایران عزیز و آباد داشته باشیم و همه به عنوان ایرانی از آن استفاده کنیم. این اشخاص می‌خواهند دیگران را برده خودشان بکنند.

    بعداً این مسئله را می‌شکافم که بعضی از قهرمانی‌ها و قهرمان نشدن‌ها چطور رقم خورده و چگونه شد که یک تیم قهرمان شده و کسی که مثلاً اشتباه کرده، می‌شود مشاور آقایان.

    شاید آقای دایی فکر می‌کند جنگ هم قبل از انقلاب بوده است چون معافی من مال قبل از انقلاب است. اگر واقعاً جنگ ایران و عراق قبل از انقلاب شروع شده، بگوید تا اطلاعات ما هم زیاد شود.

    همه اشخاص و شغل‌های آبرومند، محترم هستند اما مهندسی چه ارتباطی به فوتبال دارد؟ تاکنون شنیده‌اید کسی به کلینزمن بگوید«مهندس یورگن کلینزمن»؟ یا اینکه گواردیولا را «دکتر پپ گواردیولا» صدا بزند؟ فقط مرحوم دکتر سوکراتس بود که آن هم در ایران او را با این اسم صدا می‌زدند و در برزیل صرفاً به ایشان می‌گفتند «سوکراتس».

    این روزها تعداد کسانی که مدرک مربیگری دارند، کم‌کم دارد از تعداد فوتبالیست‌‌ها هم بیشتر می‌شود. عکسی که چند روز قبل روی جلد خبرورزشی چاپ شد، مرا به اصل خودم برگرداند و نشان داد که تغییر نکرده‌ام اما ثابت کرد یک عده هم از بچگی براد پیت و گلزار نبوده‌اند.

+67
رأی دهید
-47

شاهپور شاهرخی - تهران - ایران
دوباره این مردک عقده ایی ، یه تیم دستش دادند !!! بیشین سرجات ، دکتر ، مهندس ، گلزار ، برادپیت .. به فوتبال و مربیگری ربط نداره ، اما عدم ریا شما و قبول نکردن پیش نمازی ( البته فقط برای پسر و دامادت ) و مخلصو متقی بودنتون البته در حد شعار ، به فوتبال و مربیگری ربط داره !!! . دوباره چهارتا خبرنگار و مصاحبه اخر بازی ، باعث جو گیر شدن این روانیه مربیگری شد . حالا ، حالا داریم .. اعلامیه دادنها و شرو و ور گفتن های بیربط و بی سر و ته ، .. یه چند صباحی پرسپولیسو دست این عقده ایی بدید ، تا شاید تسکینی بر عقده های چند سالش باشه .
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 16:10
Rezanl - امستردام - هلند
جفتتون به دفعات زیاد بازی دست حکومت شدید و نون پارتی بازی رو می‌خورید
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 17:16
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
آقای مایلی کهن شما میگوید کینه ندارید از خود و حق خود دفاع کردن کلمه کینه نیست شاید پول وکیل خوب را ندارید ایک انسان با شرف حرف حقیقت را میزند لطفا حرفتان را بزنید شما چرا مافیان را اسمشان را نمی برید
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 18:11
بی غم - تهران - ایران
در این پرونده تا آخر کار هستم مثل همیشه. ای ول مایلی. پرسپولیسی ها به جون هم افتادن!!!!فقط یادت باشه اگه تا آخر پرونده رفتی حکم صادره رو قبول داشته باشی نه مثل دایی که می خواست پرونده فساد در فوتبال رو تا آخر دنبال کنه اما بعد از صدور حکم گفت حکم رو قبول ندارم.
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 19:15
Eki bod eki nabod - لندن - انگليس
تا بعد از ظهر قطبى سر مربى تیم ملى اعلام شد ظرف ٢ ساعت همه چیز عوض شد و اسم دایى از قوطى در امد به اسم سر مربى بعد هم در ٩٠ گفت با خدا لأبى کردم !!!!!!!. زمان دایى لباسهاى برند دایى اسپانسر تیم ملى بود ولى فدراسیون باید پول لباسها را به دایى پرداخت مى مرد ! اسپانسر !!!!!!!!!. بدترین نتایج را با تیم ملى گرفت و صعود نکردیم ، اشک ١٠٠,٠٠٠ نفر در ازادى مقابل عربستان بعد اقا از فدراسیون شکایت کرد برا مابقى قراردادش . ده ها پیشکسوت بزرگ پرسپولیس داره که هر کدومشون اسمشون غولى هست مانند عابد زاده، درخشان، اشورى ، درخشان و و و ولى خوب یک مشکل دارند فوتبال را به اندازه برادر على دایى نمى فهمند که حداقل به عنوان دستیار مربى باشند !!!!!!!!!. برووووووووووووووو عمو . یا رب روا مدار که گدا معتبر شود .
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 19:15
cardenas - تهران - ایران
رییس مملکت که اون باشه ، مربی‌‌ها شم شما‌ها میشید دیگه..چندتا آدم حسابی‌ هم اگه داشته باشیم ،بزرگ شده و پرورش یافته اون دوران هستن. مثل تختی. ،تو ایران چند وقته که اخلاق معنی نداره
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 21:00
ItsMeWT - کلن - آلمان
اگه اهل ریا نیستی‌، پس واسه چی‌ اصلا اسم نماز رو آوردی؟ خواستی‌ بگی‌ اهل نماز و روزه ای؟
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 22:13
poriyaye_vali - دوحه - قطر
دایی و مایلی کهن =خاله زنکهای فوتبال ایران...چه تفاوت زیادیست بین مربیان باشخصیتی مثل حسین فرکی ومجید جلالی واین دو گاگول!
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 22:09
Perspolisi - سیدنی - استرالیا
بعداً این مسئله را می‌شکافم که بعضی از قهرمانی‌ها و قهرمان نشدن‌ها چطور رقم خورده و چگونه شد که یک تیم قهرمان شده و کسی که مثلاً اشتباه کرده، می‌شود مشاور آقایان... خب طبق ماده ١٩ قانون انظباطی فیفا توی اسکل هم یه چیزایی میدونی و نمیگی پس باید محروم شی مردمومن نماز به کمر
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 23:21
samsad - تهران - ایران
همین که چهره نشسته ات شبیه مموتی هست کافی که از هر چه عقده ایی مثل تو بدمون بیاد...آخه روانی پارچه خوار فکر می کنی مردم حزب الله بازیهای تو آشغال رو یادشون رفته و چگونه رو اعصاب تیم ملی و مردم راه می رفتی...فقط گمشو بر کنار همون مموتی تا قیافه آشغالتان کمتر چشم های مردم رو خسته کنه....
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 23:37
Labe karoon - شیین - نروژ
cantona - شاهین شهر - ایران-خوردن حق استقلال اهواز رو مقابل سایپا خوب اومدی دمت گرم اون کمک داور نامرد ...
‌چهارشنبه 17 مهر 1392 - 00:49
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
هر دو یعنی هم مایلی و هم دائی بنوعی دعوائی هستند و دائما به هم گستاخی می کنند . کلا فرهنگ ایرانی درش گستاخی زیاد است و همین شعارهای مرگ بر این و اون در نماز جمعه ها و .. آثارش هم همین آقایان هستند که به هم می پرند . بعضی چیزهائی که مایلی می گوید بیراه نیست اما لحن کلام حالت گستاخی دارد و دائی هم همینطور است و گویا دائی یادش رفته که مایلی مربیش بوده ! از آنسو هم در اظهارات مایلی تناقض کم نیست مثلا می گوید به رای دادگاه احترام می گذارد ولی بعدا می گوید 200 هزار تومان جریمه شده ولی آنرا نداده است !! این چه احترامیست که شما به رای دادگاه می گذارید !؟ قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را !! خلاصه اینکه هر دو اینها مشکل دارند و مشکل هم فرهنگیست که به هیچ وجه مذهب نمی تواند آنرا حل کند و این معما همچنان باقیست !!
‌چهارشنبه 17 مهر 1392 - 13:14
zavareh - رودسر - ایران
دو تا لات افتادن بجان هم. پس کجاست اون روحیه ورزشکاری؟؟؟
‌چهارشنبه 17 مهر 1392 - 20:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.