ورزش می تواند گاهی به اندازه قرص موثر باشد


محققان می گویند این یافته ها حاکیست که ورزش باید مثل دارو تجویز شود.

براساس یک مطالعه تازه که نتایج آن در نشریه "بریتیش مدیکال جورنال" چاپ شده ورزش می تواند به اندازه قرص برای کسانی که دچار بیماری هایی مثل امراض قلبی هستند مفید باشد.

البته کارشناسان تاکید کردند که بیماران نباید دارو را کنار بگذارند و فقط به ورزش اکتفا کنند بلکه هر دو آنها باید در کنار هم باشد.
ورزش

کارشناسان می گویند باید ورزش را هم مثل دارو تجویز کرد

تعداد بزرگسالانی که ورزش می کنند کم است. برای نمونه در انگلستان فقط یک سوم مردم میزان توصیه شده، یعنی ۲.۵ فعالیت معمولی یا شدید مانند دوچرخه سوای یا پیاده روی سریع در هفته را انجام می دهند.

در مقابل میزان مصرف داروهای تجویزی به طور منظم در حال افزایش بوده است.

مطالعه تازه توسط دانشمندان مدرسه علوم اقتصادی لندن، موسسه مراقبت های بهداشتی هاروارد پیلگریم در دانشکده پزشکی هاروارد و دانشکده پزشکی استانفورد انجام شد.

در این مطالعه نتایج صدها مطالعه قبلی - در مجموع شامل بیش از ۳۰۰ هزار بیمار - برای ارزیابی فواید ورزش و داروها در جلوگیری از مرگ تحلیل و مقایسه شد.

آن مطالعات شامل بررسی کنترل بیماری هایی مثل بیماری قلبی، بازپروری پس از سکته مغزی، نارسایی و کنترل علائم دیابت پیش از ابتلا به آن بود.

وقتی آنها این داده ها را بررسی کردند دریافتند که اثر ورزش با دارو قابل مقایسه است.

اما دو مورد استثنا وجود داشت.

داروهای ادرارآور که برای نارسایی قلبی تجویز می شود به روشنی موثرتر از ورزش بود و از آن طرف ورزش برای افزایش طول عمر پس از سکته مغزی اثر خیلی بهتری داشت.

کارشناسان می گویند که هرچند داشتن یک زندگی فعال فواید بهداشتی زیادی دارد، هنوز شواهد کافی برای این نتیجه گیری که ورزش از دارو موثرتر است وجود ندارد.

+26
رأی دهید
-2

*Fanoos* - ایران - ایران
من که اینروزها عاشق پیاده روی شدم و روزی 1 ساعت پیاده روی میکنم و شادابتر شدم
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 12:36
yashainiran - ایران - ایران
*Fanoos* - ایران - ایران. من روزی 2 ساعت پیاده روی می کتم به حدی که انگشتان پاهام تاول زده اند
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 16:25
*Fanoos* - ایران - ایران
yashainiran - ایران - ایران سلام استاد عزیز خوش میگذره؟ ماشاالله و آفرین بر شما با اینکه انگشتان پاهاتون تاول زده ولی دست از یک ورزش خوب مانند پیاده روی بر نمیدارید موفق باشید
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 22:41
*Fanoos* - ایران - ایران
yashainiran راستی استاد عزیز خیلی کنجکاو شدم از اینکه شما روزی 2 ساعت میروید پیاده روی سوالاتی رو بپرسم , آخه من حدود 1 ماهی که رفتم پیاده روی سوال من این هستش که شما چند وقته که پیاده روی رو شروع کردید آیا در لاغری ورسیدن به وزن ایده آل واقعا موثر ؟!و اینکه آیا بنظر شما 1 ساعت پیاده روی در روز کافی هستش یا نه؟!بعد اینکه من شنیدم میگن نباید 1 یا 2 ساعت بعد از پیاده روی یا حالا هر حرکت ورزشی دیگر غذایی میل کرد؟ ممنون میشم اگر به سوالاتم پاسخ دهید .
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 22:54
َAmir Nz - تهران - ایران
*Fanoos* - ایران - ایران: پیاده روی (در واقع دویدن)باید به حدی سریع باشد که ضربان قلب به 120-130 برسد و از راه بینی بتوانید تنفس کنید و باید حداقل 30 دقیقه بدون وقفه انجام بگیرد تا بدن به چربی سوزی بیفتد اگر سرعت پیاده روی کمتر یا بیشتر از این حد باشد بدن به جای سوزاندن چربی کربوهیدرات می سوزاند و همچنین باید به طور مرتب و منظم طی هفته انجام گیرد
‌چهارشنبه 17 مهر 1392 - 08:38
*Fanoos* - ایران - ایران
Amir Nz دوست عزیز واقعا ممنونم از راهنمایی و توصیه های خوبتان من از امروز روشی رو که شما توضیح دادید رو اجرا کردم و خیلی عالی بود
‌چهارشنبه 17 مهر 1392 - 23:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.