مرگ زودهنگام و افسردگی در انتظار مردان طلاق

پژوهشگران دریافته‌اند اگرچه طلاق موجب شکسته شدن قلب برخی از زوجین می‌شود، مشکلات جدی برای سلامتی مردان ایجاد می‌کند.

به گزارش مهر، دانش‌پژوهان می‌گویند مردانی که ازدواجشان با طلاق به پایان می‌رسد بیش از دیگران در خطر مرگ زودهنگام، سوء مصرف مواد مخدر و افسردگی هستند و اغلب از حمایت‌های اجتماعی نیز بی‌بهره‌اند.

این تحقیقات تاکید دارد باید مطالعات لازم برای بررسی تاثیرات آسیب‌زای طلاق بر روی سلامت زنان و مردانی که از هم جدا شده‌اند، صورت گیرد.

محققان آمریکایی می‌گویند مردان مطلقه و مجرد 39 درصد بیش از مردان متاهل در خطر خودکشی هستند شاید دلیل این امر تا حدودی این باشد که آنها پس از طلاق درگیر رفتارهای پرخطر می‌شوند.

این تحقیقات که نتایج آن در نشریه "سلامت مردان" منتشر شده است از پزشکان می‌خواهد این مردان را به درمانگران ارجاع دهند.

دکتر "دانیل فلکس" از دانشگاه نبراسکا در یک مطالعه موردی، می‌گوید پزشکان باید مشکلات سلامتی مرتبط با طلاق را در مردان شناسایی کنند.

وی دریافت برخی از این مردان دچار بدخوابی و دردهای شکمی مداوم، سوء مصرف الکل شده و همچنین در محل کار خود نیز با رئیس و همکارانشان به مشکل می‌خورند.

پروفسور "ریدوان شابسیگ" از دانشگاه کورنل آمریکا و رئیس انجمن بین‌المللی سلامت مردان می‌گوید: تصور رایج، بسیاری از فرهنگ‌ها و همچنین رسانه‌ها ، مردان را افرادی محکم ، مقاوم و انعطاف‌پذیر نشان داده و حاکی از آن است که مردان نسبت به آسیب‌های روانشناختی، کمتر از زنان آسیب‌پذیرند.

وی افزود: اما حقیقت این است که مردان در برابر تروماهای روانشناختی و رویدادهای منفی زندگی از جمله طلاق، ورشکستگی، جنگ و سوگ، به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

+19
رأی دهید
-1

setayeshz565 - وین - اتریش
مهم اینه که خودشون که اینجوری فکر نمیکنن و طلاق رو برای سلامتی‌ خیلی‌ مفید میدونن :)))
دوشنبه 15 مهر 1392 - 17:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.