والیبال مردان ایران قهرمان آسیا شد

سعید معروف بهترین پاسور و ارزشمندترین بازیکن هفدهمین دوره قهرمانی آسیاتیم ملی والیبال مردان ایران در فینال هفدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا با شکست دادن تیم کره جنوبی در سه ست پیاپی، برای دومین بار به قهرمانی جام ملت‌های آسیا رسید.

این بازی در سالن نوزده هزار نفری حمدان دوبی انجام شد؛ سه هزار ایرانی حاضر در سالن تیم ایران را تشویق می‌کردند.

تیم ایران بازی را با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، فرهاد قائمی، امیر غفور، حمزه زرینی، عادل غلامی و فرهاد ظریف شروع کرد. مربی گری تیم ایران را خولیو ولاسکو به عهده دارد.

هدایت تیم کره جنوبی را پارک کی مون به عهده داشت؛ پارک کی مون بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ مربی تیم ملی ایران بود و تحت مربی گری او بود که ایران برای اولین بار در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲ بوسان موفق شد بر کره جنوبی برتری یابد.

در ابتدای ست نخست بازی، دو تیم با رقابت خیلی نزدیک بازی را جلو بردند تا سرویس‌های حمزه زرینی باعث پیش افتادن با فاصله تیم ایران شود.

در نهایت ست اول بازی ۲۵ بر ۱۹ به نفع ایران به پایان رسید .

ست دوم با تلاش فراوان کره‌ای‌ها برای کسب امتیاز همراه بود؛ اما بعد از اینکه تیم کره سه امتیاز از ایران جلو افتاد، ولاسکو با سه تعویض، رحمان داوودی، مهدی مهدوی و شهرام محمودی را به جای فرهاد قائمی، سعید معروف و امیر غفور به میدان فرستاد.

در نهایت، ست دوم، ۲۵ بر ۲۲ به نفع ایران به پایان رسید.

اما ست سوم با پاس‌های موثر سعید معروف و آبشارهای عادل غلامی و محمد موسوی با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به نفع ایران تمام شد.

بازی فینال دومین رقابت ایران و کره بود؛ پیش‌تر ایران موفق شده بود کره جنوبی را با نتیجه ۳ بر ۱ کلیک شکست دهد. کره تنها تیمی بود که توانست در این بازی‌ها از ایران امتیاز بگیرد.

ایران و کره جنوبی در مجموع ۳۱ بار مقابل هم قرار گرفته‌اند که سهم ایران از این بازی‌ها ۸ پیروزی بوده است.

در انتهای این مسابقات، امیر غفور به عنوان بهترین زننده اسپک، محمد موسوی بهترین مدافع روی تور، فرهاد ظریف بهترین لیبرو، سعید معروف بهترین پاسور و ارزشمندترین بازیکن هفدهمین رقابت‌های قهرمانی آسیا شناخته شدند.

بعد از ایران، کره جنوبی، چین و ژاپن به ترتیب مقام‌های دوم تا چهارم را به دست آوردند.

با این قهرمانی ،ایران مجوز حضور در رقابت‌های میان قاره‌ای را به دست آورد. این مسابقات ۱۹ تا ۲۴ نوامبر (۲۸ آبان تا ۳ آذر) به میزبانی ژاپن برگزار خواهد شد.

+223
رأی دهید
-5

*Fanoos* - ایران - ایران
دمشون گرم که نام ایران رو بلند آوازه کردن ودرود بر شما دلاور مردان که برد قاطعانه ای را همراه با قهرمانی تقدیم هموطنان خود کردید.
دوشنبه 15 مهر 1392 - 00:37
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
تبریک به سایت ایرانیان یوکی بقدری آموزند است که غیر ایرانیان هم اینجا مرتب سرمیکشن. مطمئن باشید کسانی که منفی دادند از این آب و خاک نیستند.
دوشنبه 15 مهر 1392 - 07:54
haloo - آلاسکا - امریکا
آقا تبریک تبریک تاااااااااااااااااابریک
دوشنبه 15 مهر 1392 - 08:40
Azadikhah - تكسل - هلند
آفرین به والیبالیستان کشورمون و تبریک به دوستان و تمام ایرانیان عزیز
دوشنبه 15 مهر 1392 - 09:01
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
اگر در فوتبال ما فساد نبود الآن می تونستیم به فوتبالیستهای کشورمان هم مانند والیبالیستهای تیم ملی که همه مسابقات را با اقتدار بردند ، افتخار کنیم .
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 09:05
shahab46 - هانوفر - المان
دمشون گرم، ولی‌ خوشحال نباشید حالا فوتبالیست‌های مملکت میروند گند میزنند تلافیش در میاید
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 11:05
shahab46 - هانوفر - المان
فدای آقا - اودنسه - دانمارک - خواهش می‌کنم تو خودتو جزو این آب و خاک ندان عرب ملخ خور باج گیر، پول را بگیر بنویس. از نام کاربریت مشخص هست چه هستی‌
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 11:13
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.