افزایش شدید قیمت‌ کالاهای اساسی در ایران: هر تخم‌مرغ ۴۵٠ تومان

به دنبال حذف ارز مرجع برای واردات خوراک مرغ و تعیین نرخ جدید ارز در ایران، قیمت تخم‌مرغ به دانه‌ای ۴۵٠ و شانه‌ای ۱۳ هزار و ۵٠٠ تومان افزایش یافت.

به گزارش انتخاب ؛، فرزاد طلاکش، دبیر کانون سراسری پرورش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار، با بیان این که «خوراک مرغ، تأثیر ۸٠ درصدی در قیمت تمام شده هر کیلوگرم تخم مرغ دارد»، گفت: این کالای اساسی در سال‌های گذشته با نوسانات بسیاری مواجه بود.

وی اضافه کرد: دولت از سال گذشته متعهد بود نرخ ارز مرجع را برای واردات نهاده‌های تولید حفظ کند. با تغییر دولت نیز، مجددا بر تامین ارز مرجع برای واردات نهاده‌های تولید تا پایان سال تاکید شد، اما اخیرا شرکت پشتیبانی امور دام نرخ جدیدی برای فروش نهاده‌های تولید اعلام کرده و ارز مرجع از واردات این کالای اساسی حذف شده است.

همچنین با حذف نرخ ارز مرجع، قیمت دیگر کالاهای اساسی در ایران افزایش یافته است.

پیش از این، قیمت هر کیلوگرم سویا ١۶٠٠و قیمت هر کیلوگرم ذرت ۱۳٠٠ تومان بود، اما اکنون با حذف نرخ ارز مرجع، هر کیلوگرم سویا ۱٨۵٠و هر کیلوگرم ذرت حدود ١١٠٠تومان شده است.

همچنین این افزایش قیمت درحالی است که یک عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس نسبت به کمبود گندم در سال آینده و در نتیجه اجبار دولت به واردات گندم هشدار داد.

گفته می شود که کمبود گندم در ایران، نتیجه تأمین نشدن کود مورد نیاز کشاورزان است.

+62
رأی دهید
-15

hossein+87 - ایران - ایران
من که ایران زندگی نمیکنم ظاهرا!! آخه اینجایی که من زندگی میکنم بهترین تخم مرغ چندین ماهه که شونه ای حدودا 9000 تا 10000 هستش . حذف ارز مرجع برای خوراک دام و طیور چندین ماهه که انجام شده و چیز جالبی که تو این صنعت هست اینه که با اختلاف زمانی چند روز یا حتی ساعت تغییر قیمت ها خودش رو نشون میده. پس تغییر قیمت ها انجام شده و همینیه که الان هست. من خودم تو این صنعت هستم و مشکلات زیادی گریبان این صنعت رو گرفته . منتها این مطلب چرند بود و اطلاعات سوخته.
یکشنبه 14 مهر 1392 - 14:10
davod22 - تبریز - ایران
خواهشا در درج ارقام و اخبار نهایت دقت را فرمایید !!! عنایت فرمایید نوشتین \پیش از این، قیمت هر کیلوگرم سویا ١۶٠٠و قیمت هر کیلوگرم ذرت ۱۳٠٠ تومان بود، اما اکنون با حذف نرخ ارز مرجع، هر کیلوگرم سویا ۱٨۵٠و هر کیلوگرم ذرت حدود ١١٠٠تومان شده است. خب نوشتین ذرت قبلا 1300 بوده و الان 1100 آیا این درست میتونه باشه؟؟؟؟؟
یکشنبه 14 مهر 1392 - 15:29
کبالت3 - کرج - ایران
تخم مرغ بسته بندی 6 تائی 3500 تومان همین یه ساعت پیش خریداری و تبدیل به املت شد یعنی شام شاهانه کجاس اون مرغی که روزی دوتا تخم میکنه کبلائی.
یکشنبه 14 مهر 1392 - 19:03
vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
خلایق هر چه لایق! حالا سنگ پرت کنید و مرگ بر شاه بگید! ملت دزد بی‌ سواد!
یکشنبه 14 مهر 1392 - 22:24
shirzan - برلین - آلمان
اقتصاد مال خراست _ امام خمینی
دوشنبه 15 مهر 1392 - 08:18
davood63 - تهران - ایران
قرار بود پول نفت بیاد سر سفره نه تخم مرغ
‌سه شنبه 16 مهر 1392 - 10:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.