حکم زندان و شلاق در عربستان برای مردان برهنه در حال رقص

مردی در عربستان سعودی به جرم "برهنه رقصیدن در خودرو" به ده سال زندان و دو هزار ضربه شلاق محکوم شد. سه سرنشین دیگر این خودرو نیز به سه تا هفت سال زندان و ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

دادگاهی در شهر بُریده، در استان القصیم در عربستان سعودی یک مرد را به دلیل برهنه رقصیدن درون یک خودرو به ده سال زندان و ۲ هزار ضربه شلاق در طول دوران حبس محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، راننده این خودرو از سوی دادگاه به هفت سال زندان و ۱۲۰۰ ضربه شلاق و دو سرنشین دیگر نیز هر کدام به ۵۰۰ ضربه شلاق و سه سال حبس محکوم شده‌اند.

در همین حال خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که در ویدئویی که در سایت یوتیوب منتشر شده چند مرد در حال رقص درون خودرو دیده می‌شوند اما هیچ‌کدام از آنها به نظر برهنه نمی‌آیند.

به نقل از روزنامه "الشرق"، اتهام این چهار مرد "رقصیدن در یک وسیله نقلیه در ملأعام، انتشار فیلمی از این حرکت در اینترنت، تشویق دیگران به انجام این کار، خدشه‌دار کردن هنجارهای جامعه و زیرپاگذاشتن عفت عمومی" بوده است.

زیرپا گذاشتن قوانین شرع اسلام در عربستان سعودی همواره با مجازات‌هایی سنگین همراه بوده است. در این کشور بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی و سرگرمی‌های عمومی به دلیل "همخوانی نداشتن با شرع" ممنوع است و با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.

در این میان زنان سعودی به موجب قوانین سفت و سخت اعمال شده، از حقوقی محروم هستند که در بسیاری از کشورهای اسلامی دیگر کمابیش پذیرفته شده‌اند.

قوانین این کشور فرصت‌های تحصیلی و به‌ویژه شغلی زیادی را در رشته‌های مختلف از زنان گرفته است. آنها تنها با اجازه "ولی" و در مکان‌های زنانه مجاز به فعالیت در مشاغلی مانند آموزش دختران، پرستاری و خیاطی و نظیر این‌ها هستند.

+18
رأی دهید
-50

smart292 - ونکوور - کانادا
بعد از جنگهای پیغمبر همیشه جشن گرفتن و پایکوبی بعد از آن مجاز بود و هیچ ایرادی نبوده است. اگر با این قوانین جدید بخواهند اسلام واقعی را عوض بکنند همان بهتر که اسلام باید از بین برود . تا به این آعمال زشت دولت یان دزد که هر شب در کافه و کازینوهای فرانسه یا لاس وگاس مشغول خوشگذرانی هستند، پایان داده شود. همان داستان جمهوری اسلام که در ایران هست یعنی‌ خودی و غیر خودی ، همه چیز آزاد هست برای خودی‌ها و برای مردم عادی که غیر خودی حساب میشوند حرام میباشد. نه اسلام ، نه آخوند ، آزادی دمکراسی ایران
یکشنبه 14 مهر 1392 - 03:26
sasansorena - سقز - ایران
ملت بربر دین بربر مذهب بربر
یکشنبه 14 مهر 1392 - 08:31
anita14 - لاهه - هلند
کروز هم دیکتاتوری این کشور تمام می‌شه
یکشنبه 14 مهر 1392 - 10:26
nassau - مالاگا - اسپانیا
دیگه هر کی‌ یه جوری دیوانه هست این عربها هم اینجوری
یکشنبه 14 مهر 1392 - 18:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.