تخلیه خانه های ایران زمین به دلیل پروژه بابک زنجانی

پروژه تجاری- اداری خیابان ایران زمین واقع در شهرک قدس(غرب) تهران، متعلق به هلدینگ سورینت به دلیل نشست زمین و تخریب قسمتی از پروژه و خیابانهای اطراف متوقف شده است.

به گزارش نامه، ساکنان این خیابان از ابتدای سال نسبت به ترکهای عمیقی که در خانه هایشان ایجاد شده ابراز نگرانی کرده بودند اما صاحبان این پروژه انتشار این گونه خبرها را بازار گرمی برخی سودجویان و بزرگ نمایی ترکهای سطحی می دانستند.

صدای مهیبی که ساعت 5 صبح روز 11 مهر ماه رسید و ساکنان این منطقه را بی خواب کرد از روزهای ابتدایی امسال به گوش می رسید. نگرانیهای ساکنان این منطقه که سبب شده بود نامه نگاری هایی با شهرداری ،شورا و رسانه ها داشته باشند نشان می داد آنها بیش از پیمانکاران پروژه بزرگی که متعلق به بابک زنجانی است نسبت به عواقب این گودبرداری عمیق آگاه بودند.

آغاز یک بحران/ شکاف در خانه های ایران زمین


اردیبهشت ماه امسال بود که ستاد بحران از ساکنان خانه های گلستان چهارم ایران زمین خواست تا به دلیل شکاف های عمیقی که در خانه هایشان ایجاد شده این مکان را ترک کنند. بازارچه قدیمی این منطقه در حال تبدیل شدن به ساختمانهای بلندی بود و گودبرداری یک زمین یک هکتاری کار ساده ای نبود.

یکی از ساکنان ساختمانهای این منطقه در همان روزهای ابتدایی سال درباره این گودبرداری گفت: ما ساکنین شهرک قدس، خیابان ایران زمین، خیابان گلستان، چهارم گذر فروردین و اردیبهشت با فاجعه رانش زمین مواجه شده ایم، متاسفانه بازارچه شهرک واقع در تقاطع خیابان ایران زمین و گلستان جنوبی که بیش از یک هکتار است و قبلا برای خدمات به این منطقه مسکونی پیش بینی شده بود بدون رعایت اصول ایمنی و مهندسی تا عمق 30 متر گودبرداری و باعث رانش زمینهای بخش شمالی آن شده است. همچنین ترکهای برشی در مقطعی وسیع در ساختمانهای گذرهای فوق الذکر پدیدار شده است.

رانش زمینی که پیش بینی شده بود


ساکنان این منطقه ساده از کنار این ترکها نگذشتند و پس از پیگیریهای متعدد متوجه شدند،مجوز گودبرداری صرفا برای 15 متر بوده، کارفرما بدون توجه به این بحران قصد دارد 40 متر در عمق خاکبرداری کند و در این قطعه زمین 330 هزار متربع بنا احداث کند.

اما سخنان اهالی این منطقه را پیمانکار این پروژه که متعلق به بابک زنجانی است به شدت رد می کند و در جوابیه به اظهارات شهروندان نگران می گوید: ایجاد چند ترک سطحی در حیاط برخی از منازل از نظر علمی ارتباط مستقیم با اجرای پروژه گودبرداری ندارد.

پیمانکار این پروژه مدعی بود که به کار بردن گودبرداری غیر اصولی برای این پروژه غیر علمی است چرا که تمامی مراحل گودبرداری علاوه بر نظارت مستمر کارشناسان شرکت توسط کارشناسان سایر دستگاه‌های مسئول همچون شهرداری، سازمان نظام مهندسی استان تهران و آتش نشانی مورد بازدید مستمر و تایید قرار می‌گیرد و افزون بر آن، مدیریت ستاد بحران منطقه نیز ضمن اظهار شگفتی، هرگونه دستور و ابلاغ در این زمینه را تکذیب کرده است.

نشست زمین در خیابان ایران زمین / تخلیه خانه های همجوار


به گزارش مهر اما سرانجام آن چه سبب نگرانی اهالی این منطقه شده بود رخ داد و پروژه تجاری- اداری خیابان ایران زمین متعلق به هلدینگ سورینت به دلیل نشست زمین و تخریب قسمتی از پروژه و خیابانهای اطراف متوقف شد.

در این حادثه بخشی از ضلع شمالی پروژه تخریب و آسیب قابل ملاحظه ای به خیابان و خانه های اطراف وارد شد. همچنین براثر این حادثه بخشی از آسفالت خیابان در مجاور قطعه زمینی به وسعت ۵ هزارمترمربع با عمق ۴۰ متر، نشست کرد و همچنین ترک های عمیقی در سطح خیابان و دیوارهای ساختمان های اطراف پدیدار شد.

این پروژه که توسط شرکت ستسا از زیرمجموعه های هلدینگ سورینت در حال ساخت است با وجود اخطارها و تذکرهایی که در این مدت دریافت کرده بود اما همچنان به فعالیت خود ادامه داد. در این سالها گودبرداری غیر اصولی جان و مال بسیاری از شهروندان را به خطر انداخته است. کمتر روزی است که خبری از قربانیان حادثه گودبرداریهای غیر اصولی در رسانه ها منتشر نشود تا آنجا که شورای شهر تهران سوم طی جلساتی فشرده لایحه ضوابط گودبرداری را مصوب کرد. اما همچنان شاهد چنین اتفاقاتی هستیم که برخی همچون این پروژه 5 ماهی می شد که اهالی محل نسبت به وقوع حادثه ای به نهادهای مرتبط هشدارهای لازم را داده بودند.

+111
رأی دهید
-17

aram. - کردستان - ایران
درود بر بابک چون عرضه دارد و از فرش بی پولی به عرش پولداری رسید.
شنبه 13 مهر 1392 - 11:26
baadpaa - لندن - انگلستان
این دزد از کجا یهو پیدا شد که اینجور علنی چپاول میکنه و حالا هم اینجوری داره یه محله رو نابود میکنه. کسی هم کاری به کارش نداره. باید دستش تو دست یه شاه دزد باشه یعنی رژیم ملاها. دزد بازار.
شنبه 13 مهر 1392 - 11:42
karaji - گتنبرگ - سوئد
عاقبت رشوه دادن همینه ، فساد اداری !!
شنبه 13 مهر 1392 - 12:53
Arash_Barcelona - بارسلونا - اسپانيا
چه مارمولک‌های در ایران حکم فرمایی میکنند.جوان ۴۳ ساله تقریبا صاحب نصف ایران زمین هست.چقدر زحمت کشیده و دستمال زده و چقدر این مسئولان رو رشوه داده. بچه خیلی‌ زحمت کشیده تا این چندر غاز رو به دست آورده.
شنبه 13 مهر 1392 - 11:50
sama128 - شیراز - ایران
جوجــــــــــــــــــــــــــــه ای که به کمک آقایان دزد و حمایت دزدها در پشت پرده برای خودش دزدی شد و افتخار هم میکنه که دزدی شده . ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟؟! از این نوابغ فقط در ایران و از این بخور بخور ها فقط در ایران میتوان دید در هیچ کجای دنیا اینقدر که ایران خر تو خر و خر تو الاغ هست هیچ جایی اینچنین نیست .
شنبه 13 مهر 1392 - 12:06
mammal - لندن - انگلیس
این آدم نمونهٔ بارزی هست که چطوری از داخل سپاه پاسداران به پول می‌رسند، فراموش نشه که این بابا پناهندهٔ دانمارک هم بوده و هنوز هم هست
شنبه 13 مهر 1392 - 17:13
raha1984 - هامبورگ - المان
قیافه اش انگار که همین الان از سر زمین اومده !!!
شنبه 13 مهر 1392 - 18:25
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
aram. - کردستان - ایران/ یا ساندیس خور هستی , یا از بهره هوشی پائینی برخوداری, یا با این دستمال یزدی که بدست گرفتی تمرین میکنی پا جای پای بابک زن جانی بذاری ولی نمیدانی هر گردی گردو نیست.
شنبه 13 مهر 1392 - 20:14
مرد خوشتیپ - تهران - ایران
این اقا کلی حساب بانکی تو امارات و مالزی باز کرد دوازده سال پیش اگر ایران تحریم نمی شد به گفته خودش بد بخت میشد از این حساب بانکیها پول نفت ایران و انتقال میداد و کمک دولت کرد رو هر دلار هم یه مقدار پور سانت گرغت از 5 سال پیش تا حالا وضعش تو پ شد اونیا که میگن ایران تحریم شه اخوند بره این عاقبت ها رو هم داره هرکی می خوا د اخوند بره خوب بیاد حمله نظامی کنه بندازش بیرون چرا تحریم که مردم بد بخت شن این اقا میلیاردر
شنبه 13 مهر 1392 - 23:43
aram. - کردستان - ایران
‏Royan- تو هم اگه برات ممکن بود حاضر بودی یه ذره دستمال بکشی و میلیاردر بشی.جون من راستشو بگو نمی کشیدی؟
یکشنبه 14 مهر 1392 - 10:56
goosfand - نیویورک - آمریکا
aram. - کردستان - ایران: آخه آدم با فهمی‌ که رو باد شکم حرف میپرونی: به کسی‌ که واسه مردم مشکلساز شده درود میفرستی؟چیزی به جز پول هم میفهمی؟!
یکشنبه 14 مهر 1392 - 17:54
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
farahnoush - ساری - ایران/ کافر همه را به کیش خویش پندارد . علاوه بر همه اینها باعث تاسف هم هستی؛ برات متاسفم بعضی از آدمها ذاتا چاپلوس و طمع کار هستند.
یکشنبه 14 مهر 1392 - 22:28
کبالت3 - کرج - ایران
همه ایران رو خالی کنید آقایون دمب و دمبالچه و دستمالچه اسلامی میخوان پول پارو کنن مزاحم نشید کبلائی.
دوشنبه 15 مهر 1392 - 06:18
aram. - کردستان - ایران
خیلی زرنگی و هوش میخواد پسر...از رانندگی تا ثروت 13 میلیارد دلاری!. اون هم فقط ظرف چند سال!!!. در ضمن من ساندیس خور هم نیستم.
دوشنبه 15 مهر 1392 - 07:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.