نتانیاهو: ایران در حال ساخت موشک با هدف آمریکاست

نخست وزیر اسرائیل در ادامه مصاحبه‌های خود با رسانه‌های جهانی علیه ایران در جریان سفرش به آمریکا، مدعی شده است که ایران در حال ساخت موشک قاره‌پیمای جدیدی با این هدف است که روزی آمریکا را نیز هدف قرار دهد.

بنیامین نتانیاهو روز پنج‌شنبه، یازدهم مهر، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی آمریکایی سی‌بی‌اس خطاب به افکار عمومی آمریکا گفت: «ایرانی‌ها پیشاپیش موشک دوربرد برای ضربه زدن به اسرائیل دارند؛ اگر این موشک قاره‌پیما را می‌سازند برای ضربه به کشور شماست.»

به گفته نخست وزیر اسرائیل، نهادهای اطلاعاتی آمریکا نیز از این خطر آگاه هستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نتانیاهو در مصاحبه دیگری نیز گفت که موشک قاره‌پیمایی که ایران در دست تکمیل دارد «می‌تواند به کلاهک هسته‌ای نیز مجهز شود».

آقای نتانیاهو روز سه‌شنبه، نهم مهر، یک هفته پس از نطق روسای جمهوری آمریکا و ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سخنرانی تندی علیه شخص حسن روحانی و برنامه اتمی ایران بیان کرد و خواهان قائل شدن گزینه نظامی جدی‌تر علیه ایران به خاطر برنامه اتمی این کشور شد.

نتانیاهو پس از این سخنرانی نیز مدت سه روز دیگر در آمریکا ماند تا در سلسله مصاحبه‌هایی با رسانه‌های مهم آمریکا و جهان نظرات خود علیه برنامه اتمی ایران را تکرار کند.

او در نیویورک همچنین در اولین مصاحبه خود با یک رسانه فارسی‌زبان در گفت‌وگو با بخش فارسی بی‌بی‌سی گفت که «باید یک توافق هسته‌ای جدی به دست آید، نه حرف پوچ، زیرا اسرائیل ساده‌لوح نیست» و خطاب به حسن روحانی افزود که مبادا بخواهد اسرائیل را «به بازی بگیرد».

آقای نتانیاهو در این مصاحبه اصطلاح «حرف پوچ» و واژه «ساده‌لوح» را به زبان فارسی بیان می‌کند.

طبق گزارشی که دفتر نتانیاهو در اختیار رسانه‌های اسرائیل گذاشته است، او در مصاحبه با کامبیز فتاحی، گزارشگر بی‌بی‌سی فارسی، می‌گوید: «اسرائیل خواهان راه حل سیاسی برای برنامه اتمی ایران است، اما این راه حل باید واقعی و کامل باشد.»

نتانیاهو در این مصاحبه حسن روحانی را کمتر از نطق روز سه‌شنبه مورد حمله شخصی قرار داده و به جای آن سخنان تند خود را متوجه آیت‌الله علی خامنه‌ای کرده است.

نتانیاهو در این گفت‌وگو، روحانی را «نماد اشتیاق مردم ایران برای تغییر و دموکراسی» توصیف کرده، اما گفته است نه او، که آیت‌الله خامنه‌ای در ایران تصمیم‌گیرنده نهایی است.

به گزارش وب‌سایت روزنامه یدیعوت آخرونوت، آقای نتانیاهو در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی این را نیز خطاب به مردم ایران گفته است که «بعد از سقوط رژیم کنونی ایران، ملت ایران می‌تواند دوباره مانند گذشته دوست ملت یهود باشد»، اما می‌افزاید: «اگر حکومت شما به بمب اتمی برسد، شما هرگز از زیر بار این دیکتاتوری آزاد نشده و تا ابد برده این حکومت خواهید بود.»

+41
رأی دهید
-95

Dara va sara - پرت - استرالیا
آقای نتانیاهو::: این موضوع را همه جهان و عالم میدانند. بجز مردم باخرد و مفسرین سیاسی و تحصیل کرده بنفش و سبز و آبی ایران... این دسته از مردم ایران مانند کودکی میمانند که بعد از یه فص کتک خوردن . با یک ابنبات چوبی خوشحال میشن و انچنان عاشق ضارب خود میشوند که میرن تو خیابون بابا کرم میرقصن..و سیاست جهانی را در حد نخود و لوبیا توی ابگوشت میدونند که باید با گوشکوب له بشه تا خورده بشه. و به خاطر همین موضوع فقط با یک جمله :: بشین سرجات زر نزن. جواب تمام سیاستهای جهانی را میدهند...که البته بعد از خوردن گوشت له شده. و سنگینی معده..بعد از مدتی دیگر شروع به نرمش قهرمانانه میکنند و اینبار به چیز خوردن می افتند.
شنبه 13 مهر 1392 - 03:08
compatriot - تورنتو - کانادا
این یارو دیوانست.
شنبه 13 مهر 1392 - 04:31
farzad power - لوس انجلس - امریکا
از شدت ترس و وحشت این روزا هر چی‌ به مغز پوکش برسه میگه این حـ... تا رابطه ایران و آمریکا رو خراب کنه
شنبه 13 مهر 1392 - 06:44
paksan - آمریکا - آمریکا
خفه .. هیچکس هیچ ایرانی از نحوه سخن گفتن و حرف زدن تو احمق خوشش نمی یاد و شک نکن رفتار تو و امثال تو باعث شده مردم ایران از هر قوم و گروه سیاسی حتی مخالفین دیکتاتور خامنه ای با هم در مقابل تو یکصدا باشند . هدف تو سرنگونی رژیم نیست هدف تو سرنگونی ایران هستش و شک نکن حمله به ایران به هر بهانه ای خیلی برات گرون تموم میشه چون ایران عراق نیست لبنان هم نیست . پس خفه شو و بگذار اوباما کارش رو بکنه و مردم ایران خودشون می دونن چطور از خودشون دفاع کنند و چطور دیکتاتور رو اصلاحش کنند وجود شما احمق ها همیشه باعث فشار بیشتر بر مردم ایران بوده و بهانه دژمن دژمن دیکتاتور یک نعمت هستش که تو و امثال تو براش مهیا کردین و این سخنرانی هات هم بیشتر برای جیب آمریکایی رو زدنه و هم تو و هم دیکتاتور به دژمن نیاز دارین و وجودتون بسته به همه
شنبه 13 مهر 1392 - 07:49
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
آمریکا هم موشکهائی دارد که می تواند نه تنها ایران بلکه سراسر جهان را هدف قرار دهد همانطور که اسرائیل هم سلاحهای هسته ای و موشکی دارد و می تواند همه جهان ازجمله ایران و تمام کشورهای اسلامی را تهدیدکند ! آیا مگر قراره کسی این سلاح ها را دارد چنین کاری بکند !؟ این نتانیاهو خیلی نادان تشریف داره ! اگر اینها ( موشک و هسته ای ) بد است خب توافق کنید که هیچ کشوری نداشته باشد و از خودتان هم شروع کنید و جهان به سمت خلع سلاح کامل هسته ای و موشکی برود . یکی از اینها سوال نمی کند که چرا بدنبال خلع سلاح هسته ای حداقل با شروع از خاورمیانه نمی روید و حاضر به خلع سلاح هسته ای در خاورمیانه و بعدش در کل جهان نیستید !؟ لابد مرگ فقط برای همسایه خوب است نه برای شما ! نتانیاهو آدمی نادان ولی گستاخ واقعا !! ای تف بر روح ناپاکت ای قاتل صهیونیست !!
شنبه 13 مهر 1392 - 09:27
Hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
برو بمیر
شنبه 13 مهر 1392 - 10:37
siavash-nl - آمستردام - هلند
خوب اره فکر میکنی واقعا میخواد باآمریکا رابطه بر قرار بشه نه کی به سوریه گفته سلاح شییمیائی موقع اش شده از بین ببره ایران همه رو سر کار گذاشته مردم ایران سر کار هستند فکر میکنن روحانی هر کاری میخواد انجام میده خامنه ای میگوئید باشه این آخوندها دست پروردهای انگیس آمریکا هستند همان طوری القاعده، تروریست آمریکا ئها انگلیسها درست کردند چرا؟ چون سلاحها فروش برود شرکتها پول به جیب بزنند
شنبه 13 مهر 1392 - 11:28
مهرداد2538 - تهران - ایران
این آدم، کاملاً دیوانه است. خیلی حالش بده.
شنبه 13 مهر 1392 - 16:49
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
دوروغگو ترین مرد سال دنیا
شنبه 13 مهر 1392 - 17:19
رستگار501 - برن - سویئس
نتانیاهو با دوستش احمدی نژاد و دکتر اسلامی روازاده را باید با هم ببندند به یک گاری
شنبه 13 مهر 1392 - 21:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.