احتمال دیدار دوستانه تیم‌های فوتبال ایران و آمریکا

فدراسیون فوتبال آمریکا به برگزاری بازی تدارکاتی میان تیم‌های ایران و آمریکا ابراز علاقه کرده است. زمان برگزاری بازی مشخص نیست. آخرین بازی مشترک دو تیم در سال ۲۰۰۱ بود.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و آمریکا قرار است در دیدار دوستانه‌ای به مصاف هم روند. علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در گفت‌وگویی با خبرگزاری "مهر" تایید کرد که فدراسیون فوتبال آمریکا به برگزاری این بازی میان دو تیم علاقه نشان داده است.

کفاشیان گفت که این بازی قرار است دیداری تدارکاتی و دوستانه میان دو تیم ملی فوتبال باشد. او گفت:«قبلا یک‌بار قرار بود این دو تیم باهم بازی داشته باشند که به دلیل مشکلاتی این بازی انجام نشد.»

رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت که آمریکا خواهان برگزاری تورنمنت چهارجانبه‌ای با حضور تیم ملی فوتبال ایران و تیم‌هایی از اروپا و آمریکای جنوبی است. اما ایران خواهان آن است که بازی رفت‌وبرگشتی میان دو تیم ملی فوتبال ایران و آمریکا برگزار شود.

هنوز درباره‌ی زمان برگزاری این بازی تدارکاتی میان دو تیم تصمیمی گرفته نشده است.

این بازی در شرایطی میان تیم‌های فوتبال ایران و آمریکا برگزار خواهد شد که تلاش‌های دیپلماتیک برای بهبود مناسبات دو کشور آغاز شده است. کارشناسان برگزاری این مسابقه‌ی فوتبال را بخشی از تلاش‌ها برای مراوده‌ی بیشتر میان ایران و آمریکا ارزیابی می‌کنند.

پیش از این در دوره‌ی ریاست‌جمهوری سیدمحمد خاتمی نیز چنین تلاشی برای بهبود رابطه از طریق فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی صورت گرفت.

دو تیم فوتبال ایران و آمریکا پیش از این در جام جهانی سال ۱۹۹۸ در فرانسه در روزی که روز "بازی جوانمردانه" نیز بود به مصاف هم رفتند. در این بازی تیم ملی ایران با نتیجه ۲ بر ۱ تیم ملی آمریکا را شکست داد.

در سال ۲۰۰۱ نیز بازی دوستانه‌ای میان تیم‌های ملی ایران و آمریکا در کالیفرنیا برگزار شد که با نتیجه مساوی ۱-۱ خاتمه یافت.

+76
رأی دهید
-10

manuel1 - لاس وگاس - آمریکا
شورشو در آوردن خود شیرینی پشته سره هم چه خبره بابا
جمعه 12 مهر 1392 - 18:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.