موافقت وزارت کشور با الحاق فارس به خلیج فارس

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نامه ای به معاون اول رییس جمهور، الحاق استان فارس به خلیج فارس را بلامانع اعلام کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این نامه که 7 شهریورماه سالجاری برای جهانگیری ارسال شده، وزیر کشور نوشته: «در خصوص انتزاع چند روستا از استان هرمزگان و الحاق آن به استان فارس نظر به اینکه تصمیم مزبور براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی و پیشنهاد وزارت کشور می باشد، لذا با عنایت به بررسی های ضورت پذیرفته ابلاغ مصوبه موصوف از نظر این وزارت بلامانع می باشد.»

صادق عابدین استاندار فارس به تازگی رسما الحاق این استان به دریا از طریق لامرد را اعلام کرد و گفته بود: با این اتفاق بیش از ۱۰۰ کیلومتر به وسعت فارس افزوده شده است.نخستین بار این خبر را مشاور اقتصادی استاندار فارس اعلام کرد. غلامحسین شعرا در 23 شهریورماه به خبرگزاری مهر گفته بود: با پیگیری های مکرر استاندار فارس، مصوبه الحاق فارس به خلیج فارس سه روز قبل از پایان دولت دهم توسط دکتر احمدی نژاد امضا شد و خوشبختانه اکنون این مصوبه به عنوان مصوبه شورای عالی امنیت ملی به تائید مقام معظم رهبری نیز رسیده است.

انتشار نامه وزیر کشور در شرایطی می باشد که روز گذشته و ساعتی پس از رسانه ای شدن اظهارات استاندار فارس، نماینده غرب هرمزگان گفت: برخلاف ادعاهای مطرح شده از سوی استانداری که در آستانه عزل می باشد، نمایندگان هرمزگان برای پیگیری این مسئله در جلساتی با معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور این مسئله را به طور کامل بررسی کرده اند و اساسا چنین مسئله ای صحت ندارد و تنها جوسازی برای القای این مسئله و با هدف تحریک اذهان مردم صورت می گیرد.

+89
رأی دهید
-9

دنیای وحشی - تهران - ایران
حال اینها که گفتین یعنننننننننننی چه؟!!!:). خداییش مطلبم را نگرفتم .لطفا چنانچه کسی متوجه اصل مطلب شد قبول زحمت نموده به بنده نیز توضیح بدهد .ممنون
جمعه 12 مهر 1392 - 03:05
Roya Persian - شهرکرد - ابران
فکر کنم منظورش :طبقه نقشه ی ایران ، استان هرمزگان در امتداد خلیج فارس است و استان فارس با خلیج فارس مرز نداره ، اینها الان اون روستاهای استان هرمزگان که تو فاصله مساحت بین خلیج فارس و استان فارس بودن رو به استان فارس دادن که الان توی نقشه جغرافی استان فارس به خلیج فارس چسبیده باشه و الان هم نماینده ی هرمزگان شاکی است که چرا از استانشون یه تیکه جدا کردن. من برداشتم این بود
جمعه 12 مهر 1392 - 09:11
delmorde - یوتوبوری - سوئد
من اینطور استنباط کردم که می خواهند بدینوسیله اعلام کنند که خلیج فارس بدلیل این فارس است که جزو استان فارس است احتمالا دلایلی را دارند در این رابطه که تاریخیست.
جمعه 12 مهر 1392 - 10:04
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
یعنى اینکه استان فارس از هماکنون مثل استان هرمزگان استان ساحلى خلیج فارس میشود. ٢ تا دهات استان هرمزگان میره زیر پوشش حوزه استحفاظى استان فارس و بدین ترتیب استان فارس مستقیما به آبهاى خلیج فارس راه دارد.
جمعه 12 مهر 1392 - 10:08
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
دنیای وحشی منظور مبارکشان این است که چون استان فارس با خلیج فارس هم مرز نیست کشورهای دیگر نام آنرا به خلیج عربی تغییر داده اند و با الحاق چند روستای استان هرمزگان به فارس اسن استان با دریا هم مرز می شود و با این کاغذ بازی تمام مشکلات خارجی ما حل می شود. دریاچه های هامون و ارومیه را که داخل ایران هستند و در معرض نابودی کاش کشورهای دیگر اسم رویش می گذاشتند تا حساسیت برای حفاظت آنها ایجاد شود
جمعه 12 مهر 1392 - 10:22
Falcon11 - لندن - انگلیس
اقا خیلج فارس یا عربی فرقی باهم ندارند ببینیم کی بهتر از دریا استفاده میکنه ؟؟؟
جمعه 12 مهر 1392 - 11:58
shahab46 - هانوفر - المان
دنیای وحشی - تهران - ایران - والا در این که کشور افتاده دست یک مشت ابلح و نفهم که شکی نیست. ولی‌ اینجوری که معلوم هست چندتا از روستاهای استان هرمزگان را از زیر نظر این استان خارج کردند و به استانداری فارس سپردند که این روستاها شهرستان لار را که متعلق به استان فارس هست از طریق تماس با این روستاها به خلیج همیشه فارس متصل می‌کند. ببین چه کلکی توش بوده که این کار را کردند یعنی‌ حالا استان فارس هم به دریاهای آزاد وصل هست. و این در حالی‌ است که استانداری هرمزگان مخالف هست
جمعه 12 مهر 1392 - 11:32
Cyrusiii - لیدز - انگلستان
. وزیر کشور در تاریخ 7 شهریور الحاق چند روستا به استان فارس را بلامانع دانسته است. وی سپس در روز 26 شهریور و در مراسم معارفه استاندار مازندران تمام الحاق های کشور را متوقف اعلام کرده و تاکید نموده است: بر اساس قانون و مصوبه جدید، هرگونه تفکیک، تبدیل و الحاق در تقسیمات کشوری متوقف شده است.
جمعه 12 مهر 1392 - 16:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.