تیراندازی مقابل ساختمان کنگره آمریکا

روز پنجشنبه ساختمان کنگره آمریکا  بعد از شلیک چند گلوله در خارج از ساختمان، برای مدت کوتاهی بسته شد.

شلیک گلوله ها بعد از تعقیب و گریز یک اتومبیل توسط پلیس از مرکز واشنگتن به سوی ساختمان کنگره صورت گرفت و به گفته مقامهای شهر در این واقعه چند نفر، از جمله یک افسر پلیس مجروح شدند.

مقامها همچنین گفتند که مظنون به تیراندازی زنی بوده که کشته شده است.

۳ هفته پیش بر اثر تیراندازی دیگری در دو و نیم کیلومتری ساختمان کنگره آمریکا ۱۲ نفر کشته و ۳ نفر مجروح شدند.

واقعه روز پنجشنبه در حال برگزاری اجلاس هر دو مجلس کنگره روی داد.  

یک منبع آگاه به صدای آمریکا گفت این واقعه هنگامی شروع شد که راننده یک اتومبیل، به عمد با مانع امنیتی واقع در تقاطع خیابان های ۱۵ و پنسیلوانیا در مقابل کاخ سفید برخورد کرد.  پلیس در حدود دو و نیم کیلومتر به تعقیب اتومبیل پرداخت و بالاخره در حوالی خیابان دوم و کانستیسوشن تیراندازی صورت گرفت.

یک نوجوان ۱۳ ساله توریست از کنتاکی گفت: من دو خیابان آن طرفتر مشغول خوردن ساندویچ سوسیس بودم که صدای ۴ یا ۵ شلیک گلوله شنیدم و بعد صدای ماشین های پلیس را.

یک افسر پلیس بر اثر سرنگونی اتومبیلش هنگام تعقیب و گریز مجروح شد و با هلیکوپتر به بیمارستان انتقال یافت.

حدود ساعت ۳ بعد از ظهر  ساختمان کنگره باز شد و رفت و آمد عادی در حوالی کنگره از سر گرفته شد.

هنگام وقوع این حادثه سناتور مک کین در صحن سنا مشغول سخنرانی و ترغیب رئیس جمهوری آمریکا برای همکاری با حزب جمهوریخواه برای برون رفت از بن بست بودجه بود، و جمعی از سناتورها هنگام صرف غذا مشغول بررسی تعطیلی دولت و کاهش سقف بدهی دولت بودند.

مجلس نمایندگان نیز در همان حال مشغول گذراندن لایحه ای بود که بودجه گارد ملی و نیروهای ذخیره را در طول تعطیلی دولت تصویب کند.

پلیس ساختمان کنگره هم شامل تعطیلی دولت شده و فقط تعدادی از آنها که «ضروری» تشخیص داده شده اند سر کار هستند، اگر چه تا باز شدن دولت حقوق دریافت نخواهند کرد.

مقامهای کاخ سفید گفتند باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا را از واقعه مطلع کرده اند، ولی جزئیات بیشتری در این باره منتشر نشده است.

در سال ۱۹۹۸ نیز یک مرد مسلح به نام راسل یوجین واتسون، به پست بازرسی ساختمان کنگره هجوم برد و دو پلیس را کشت. وی که دچار بیماری روانی بود، محاکمه نشد.

+19
رأی دهید
-7

دنیای وحشی - تهران - ایران
چاه نکن بهر کسی کسی اول خودت دوم کسی . مثل گاو وحشی به اشکال مختلف به هرچی کشور درب و داغون و قوی و ضعیف بود حمله میکرد حالا ببینید چند وقتی است خودش چگونه خود به خود از هرحیث داره بدمیاره .هاهاها
جمعه 12 مهر 1392 - 03:35
iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند
حالا بگید آمریکا امن ترین کشور جهانه ...هر روز صدای تیراندازی و کشتار انسان ها به گوش می رسه...
شنبه 13 مهر 1392 - 11:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.