ساخت یادمان ضریح امام حسین(ع) در میادین شهرها

پارسینه: معاون اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور از انتقال ضریح مطهر امامزاده ابراهیم مجاببه کربلای معلی در اواخر ماه جاری خبر داد.

سردار جمشید گودرزی  در نشست مشترک مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در اراک، اظهار داشت: ساخت ضریح مطهر امامزاده ابراهیم مجاب طی دو سال گذشته توسط هنرمندان در اراک آغاز و اکنون در مرحله بهره‌برداری قرار دارد.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون عملیات ساخت پایان یافته و تا اواخر مهر ماه پس از رونمایی به کربلا منتقل می‌شود.

معاون اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور با بیان اینکه این ستاد با شفاف سازی اطلاعات و انضباط مالی در راستای اعتماد سازی و جلب حمایت مردمی گام برمی‌دارد، خاطرنشان کرد: امروز ستاد بازسازی عتبات عالیات به موفقیت‌های بزرگی دست یافته که تمام این موفقیت‌ها به خاطر عنایت امامان معصوم است.

گودرزی، ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی را از استان‌های برتر کشور در امر مشارکت در بازسازی پروژه‌ها معرفی کرد.

نائب رئیس ستاد عتبات عالیات استان مرکزی نیز از نصب یادمان ضریح مطهر امام حسین در دو شهر اراک و ساوه خبر داد.

ابوالقاسم مسافر بیان داشت: سال گذشته انتقال ضریح مطهر امام حسین به کربلای معلی با استقبال پرشور و بی‌نظیر مردم شهرهای استان مرکزی به ویژه دو شهر اراک و ساوه مواجه شد، که این استقبال پرشکوه مسئولان ستاد بازسازی را بر آن داشت تا نسبت به نصب یادمان این ضریح مطهر در شهرهای ساوه و اراک اقدام کنند.

وی عنوان کرد: اخیراً فراخوان ساخت المان این میدان‌ها در اختیار هنرمندان و دوستداران اهل بیت قرار گذاشته شده و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا پایان سال جاری عملیات اجرایی این پروژه‌ها کلید خواهد خورد.

بنا بر گفته معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات : در ساخت ضریح امامزاده ابراهیم مجاب بالغ بر یک‌هزار و 150 کیلوگرم نقره،‌ پنج کیلوگرم طلا و 500 کیلوگرم مس به کار رفته است.

+16
رأی دهید
-159

Afshin London - لندن - انگلستان
پس ایرانی تبریک !! ما را به مقام بالای انسانیت رساندند !! چرا که حسین همونی بود که گفته:ما از تبار قریش هستیم و هواخواهان ما عرب و دشمنان ما ایرانی ها هستند. روشن است که هر عربی از هر ایرانی بهتر و هر ایرانی از دشمنان ما هم بدتر است. ایرانی ها را باید دستگیر کرد و به مدینه آورد و زنانشان را به فروش رساند و مردانشان را به بردگی و غلامی اعراب گماشت. امام سوم شیعیان / کتاب «سفینه البحار و مدینه الحکام و الآثار» صفحه ۱۶۴ نوشته شیخ عباس قمی
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 12:36
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
زکریای رازی آمد و رفت!. انیشتین آمد و رفت!. فروید آمد و رفت !. استیو جابز هم آمد و رفت. اما هنوز در همسایگی ما. مادری اسپند دود می کند !. پدری گوسفند می کشد ! . دختری طالع بینی می خواند که شوهرش باید متولد چه ماهی باشد !. پسری پشت ماشینش می نویسد: بیمه قمر بنی هاشم !. هنوز برای ازدواج استخاره می کنند ! . هنوز مردی به همسرش به جرمِ کم حجابی!! تهمت فاحشه میزند!. توی چاه پول میریزند و نامه پست می کنند !. از کشتن یک بچه ۱۷ ساله ذوق می کنند !.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 12:45
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
چه می‌‌گفت فدسی در زمان اشغال ایران بدست حرامیان حسینی:21: کجا رفت آیین دیرین ما؟ به یزدان که این کشور آباد بود. ھمه جای مردان آزاد بود. در این کشور آزادگی ارز داشت .کشاورز خود خانه و مرز داشت .گرانمایه بود آنکه بودی دبیر .گرامی بد آنکس که بودی دلیر .نه دشمن دراین بوم و بر لانه داشت. نه بیگانه جایی در این خانه داشت .از آنروز دشمن بما چیره گشت .که ما را روان و خرد تیره گشت .از آنروز این خانه ویرانه شد .که نان آورش مرد بیگانه شد .چو ناکس به ده کدخدایی کند .کشاورز باید گدایی کند . به یزدان که گر ما خرد داشتیم. کجا این سر انجام بد داشتیم .بسوزد در آتش گرت جان و تن . به از زندگی کردن و زیستن .اگر مایه زندگی بندگی است .دو صد بار مردن به از زندگی است .بیا تا بکوشیم و جنگ آوریم . برون سر از این بار ننگ آوریم
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 12:56
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
باز هم الحمدالله در ایران اسلامی عزیز همانند کشورهای دیگر طلا و نقره را انبار و دور از چشم انزار نمیگذارند . آن را همانند منابع طبیعی دیگر بکار گرفته و در اختیار عموم قرار میدهند.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 13:41
vatanam.iran - دبی - امارات متحده عربی
بت پرستی .. جهل .. خرافات .. اگه اینا نبود که مبلغان دوغین نمیتونستن امرار معاش کنن ازین طریق!
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 14:58
freepersia - کلگورلی - استرالیا
خراب بشه هر چی‌ امامزاده حـ... هست، نفرین ابدی بر تمامی‌ دست‌اندرکاران این پروژه‌های خرافی که ایرانی‌ رو به خاک سیاه نشوند.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 14:59
Zolf Ali - دبی - امارات
من دیگه حرفی ندارم....
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 15:47
mehraban1980 - تهران - ایران
این یادمان چه خاصیتی دارد و چه کمکی به حل مشکلات مردم می کند؟امامزاده ابراهیم کی بوده؟
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 16:30
majid63 - پاريس - فرانسه
لعنت خدا به هر چه اخوند.......
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 17:33
نازنین زینب - لینز - اتریش
- فرانکفورت - فرانکفورت واقعا که درستو حسابی‌ گفتی‌ حرفاتو باید با طلا نوشت .توی کشور انقدر فقیر و بیکار داریم که بهش کمک بشه بد می‌رن واسعم ضریح میسازن خدایا کشورمو از دست جاهلا به خودت سپردم.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 18:25
Roya Persian - شهرکرد - ابران
گدا زاده ها .... کار و کاسبی راه انداختن مردم رو سر کیسه میکنن اشغالا ....
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 18:28
faranak-montreal - مونترال - کانادا
ایرانیان عزیز چون راه سوریه بسته شده و بنزین هم گرونه و نمیتونید پولتون را سرکیسه کنیم اولین چهار راه براتون هی ماکت زری پری میزاریم پولا را ردکنید بیاد
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 21:53
تاراز - لیدز - انگلستان
تا ابلح کودن به جهان هست آخوند در امان هست.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 20:51
آزادی برای ایران - اشتوتگارت - آلمان
- فرانکفورت - فرانکفورت کارت درسته
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 23:16
Ghomsheh - فیرفکس ویرجینیا - امریکا
گر رهبر ما چنین دبنگ است این قافله تا به حشر لنگ است. گویی این هیئت حاکمه مغز الاغ خورده اند. بحران اقتصادی دارد کشور را به بحران می کشد و باید انتظار شورش فقیران را داشت. حالا دارند امامزاده به کربلا صادر می کنند انهم با پول ملت.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 23:41
Esfahan Nesfe Jahan - کالیفرنیا - آمریکا
فدای آقا - اودنسه - دانمارک.. و در اختیار عموم قرار میدهند؟ حاجی کیف حالک؟ مثلا این ضریح چه کاربردی برای رهگذران داره؟ هان منظورت اینه که اگه خفتشون گرفت برن توش و سریع خودشونو تخلیه کنند . خب طوری نیست اگه به این منظور بکار گرفته بشه
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 21:13
anti cleric - دوبلین - ایرلند
فدای آقا - اودنسه - دانمارک......آقا من فکر کنم تو مریضی، درسته؟
‌چهارشنبه 10 مهر 1392 - 04:03
Marde shab - لندن - انگلستان
اینا مى دونن دارن چى کار مى کنن،چرا از این کارا تو اروپا و امریکاو حتى تو عربستان که مهد اسلامه نمى کنن.عزیزان، جامعه ایران مى طلبه که اینها این طورى دارن به سر مردم مى یارن. مردم ما باید اگاه باشن، وگرنه با فحش دادن که چیزى درست نمى شه.وقتى جهل و فقر واردجامعه بشه دیگه کار اون جامعه ساختس. مخصوصاً که یک مشت اخوند دزد و باهوش بر اونها حکم فرما باشن.
‌چهارشنبه 10 مهر 1392 - 06:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.