نامه دختر زیبای 24 ساله و پاسخ رئیس ثروتمند

یک دختر خانم زیبا خطاب به رئیس شرکت امریکائی ج پ مورگان نامه‌ای بدین مضمون نوشته است:
 
  می‌خواهم در آنچه اینجا می‌گویم صادق باشم. من 24 سال دارم. جوان و بسیار زیبا، خوش‌اندام، خوش هیکل، خوش بیان، دارای تحصیلات آکادمیک و مسلط به چند زبان دنیا هستم.
 آرزو دارم با مردی با درآمد سالانه 500 هزار دلار یا بیشتر ازدواج کنم. شاید تصور کنید که سطح توقع من بالاست، اما حتی درآمد سالانه یک میلیون دلار در نیویورک هم به طبقه متوسط تعلق دارد.
چه برسد به 500 هزار دلار. خواست من چندان زیاد نیست. آیا مردی با درآمد سالانه 500 هزار دلاری وجود دارد؟
آیا شما خودتان ازدواج کرده‌اید؟ سئوال من این است که چه کنم تا با اشخاص ثروتمندی مثل شما ازدواج کنم؟

    چند سئوال ساده دارم:
1- پاتوق جوانان مجرد و پولدار کجاست؟
2- چه گروه سنی از مردان به کار من می‌آیند؟
 3- معیارهای شما برای انتخاب زن کدامند؟


    امضا، خانم زیبا و خوش آندام
 
 
    و اما جواب مدیر شرکت مورگان:
 
 نامه شما را با شوق فراوان خواندم. در نظر داشته باشید که دختران زیادی هستند که سوالاتی مشابه شما دارند. اجازه دهید در مقام یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای موقعیت شما را تجزیه و تحلیل کنم :
    درآمد سالانه من بیش از 500 هزار دلار است که با شرط شما همخوانی دارد، اما خدا کند کسی فکر نکند که اکنون با جواب دادن به شما، وقت خودم را تلف می‌کنم.
از دید یک تاجر، ازدواج با شما اشتباه است، دلیل آن هم خیلی ساده است: آنچه شما در سر دارید مبادله منصفانه "زیبائی" با "پول" است. اما اشکال کار همین جاست: زیبائی شما رفته‌رفته بعد ده سال آرام آرام به کل محو می‌شود اما پول من، در حالت عادی بعید است بر باد رود.

 در حقیقت، درآمد من سال به سال بالاتر خواهد رفت اما زیبائی شما نه و چین و چروک و پیری زود رس زنانه جایگزین این زیبائی خواهد گردید و اثری از این جوانی و زیبائی باقی نخواهد ماند.
از نظر علم اقتصاد، من یک "سرمایه رو به رشد" هستم اما شما یک "سرمایه رو به زوال".

 به زبان وال‌استریت، هر تجارتی "موقعیتی" دارد. ازدواج با شما هم چنین موقعیتی خواهد داشت. اگر
ارزش تجارت افت کند عاقلانه آن است که آن را نگاه نداشت و در اولین فرصت به دیگری واگذار کرد و این چنین است در مورد ازدواج با شما.

 بنابراین هر آدمی با درآمد سالانه 500 هزار دلار نادان نیست که با شما ازدواج کند به همین دلیل ما فقط با امثال شما قرار می‌گذاریم اما ازدواج هرگز.

    اما اگر شما علاوه بر جوانی و زیبائی کالایی داشته باشید که مثل سرمایه من رو به رشد باشد و یا حداقل نفع آن از من منقطع نشود  کالاهایی با ارزش مثل "انسانیت، پاکدامنی، شعور، اخلاق، تعهد، صداقت، وفاداری، حمایت، دوست داشتن، عشق و ... " آن وقت احتمالا این معامله برای من هم
سود فراوانی خواهد داشت چون ممکن است من حتی فاقد دارایی هایی با ارزش با مشخصات شما باشم و برای داشتن آنها پول زیادی خرج کنم.  چون بعد چند مدت از ازدواج، بیش از زیبائی، اندام و هیکل،  مواردی که بیان کردم برای زندگی مشترک لازم بوده و من شدیدا به آنها نیاز پیدا خواهم کرد.
 
   در هر حال به شما پیشنهاد می‌کنم که قید ازدواج با آدمهای ثروتمند را بزنید. بجای آن شما خودتان می‌توانید با کمی تفکر و تلاش و با داشتن درآمد سالانه 500 هزار دلاری، فرد ثروتمندی شوید. اینطور، شانس شما بیشتر خواهد بود تا آن که یک پولدار احمق را پیدا کنید.

    امیدوارم این پاسخ کمکتان کند.
 
    امضا  رئیس شرکت ج پ مورگان

+522
رأی دهید
-13

salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
من با پاراگراف آخر موافقم.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 01:51
mashady - منچستر - انگليس
وااای چی‌ خوشگله
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 02:22
Ghoghnoos1 - لندن - انگلستان
یعنی بحث اخلاق که ما از آن غافلیم.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 02:42
fardin42 - مونترال - کانادا
من مطمئن هستم که این خانم ایرانی‌ نبوده،خانمهای ایرانی‌ که اصلا توقع زیادی ندارن با سالی‌ ۱۰۰ هزار هم راضی‌ هستن. اما این آقا خوب با هوش بود،،آخه دختر وقتی‌ آدم شیر مجانی‌ گیرش میاد که نمیره گاو بخره.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 02:58
tarkofski - استكهلم - سوئد
همه دخترا همینن . فقط به پول فکر می‌کنن فقط پول و نه‌ چیز دیگه
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 03:24
sandalikhali110 - تهران - ایران
آفرین به این جواب بیخودی نیست این جایگاه رو دارن مثل خیلی مردهای احمق که زندگیشون رو به خاطر یه مشت تن فروش خراب میکنن آخرش هم میخورن تو دیوار
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 05:06
علی چپ دس - رشت - ایران
مورگان درود به شرفت . شیر مادرت حلال . عجب پیامی دادی . من که گرفتم امیدوارم طرف هم گرفته باشه
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 06:39
fdsa60 - تهران - ایران
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا- چرا فقط پاراگراف آخر؟؟؟؟ احتمالا بقیه اش نمی صرفید.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 08:10
hamidla - هامبورگ - المان
عشق که پیری و جوانی نمیشناسد؛) این بابا یک عمری مغز کّل بوده هنوز این چیز ساده را نفهمیدهد. اگر عشق نبود هیچ کس، کس دیگر را تحمل نمیکرد. مثلا زن ،مرد را یا بر عکس. یا پدر مادر بچه‌ها را... اصولا آدمهای خیلی‌ ثروتمند چیز زیادی از زندگی‌ نمیدانند.!
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 08:14
Azadikhah - تكسل - هلند
جواب رئیس شرکت کاملا منطقی‌ هست و معلومه که نه در دنیای تجارت بلکه در دنیای ارتباطت هم قوی هست!fardin42 - مونترال - کانادا:در مورد شیر و گاو که گفتید این جریان مربوط به مدت خاصی‌ از زندگی‌ انسان هست و این نظر شماست و هر چیزی یک دوره داره!
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 09:40
reza_persian - تنسبرگ - نروژ
جواب رئیس شرکت مشت محکمی بود بر دهان استکبار ))
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 09:53
bedarkhan - تهران - ایران
پس حواس مان جمع باشه که پول زیاد داشته باشیم خوشکل ها خودشون دوربرمان هستن.﴿همین دیروز بود که یکی شون بهم اشاره کرد.... ﴾
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 10:44
afsoon.fr - پاریس - فرانسه
جالب بود.حمیدلا - هامبورگ - المان با نظر شما موافقم.بعضی‌ از آقایون هم دست کمی‌ از خانوما ندارن.جدیداً مد شده با خانومایی که هم سن مامانشونه ازدواج می‌کنن واسه پول.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 15:17
alireza3123 - اراک - ایران
البته که اقا بالای 500 هزار دلار بلکه 50 میلیارد دلار درامد داره وعاشق دختران زیبای امریکائی هستند وفقط یک شرط دارند بیرون از منزل برقه به سرکنید تابه حجله گاه ایشان راه پیدا کنید
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 15:21
Roya Persian - شهرکرد - ابران
این تاجر ، خوب برای شرکتش تبلیغ کرد !
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 15:24
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
( البته در صورتی که کل داستان واقعیت داشته باشه ) به نظر من پاسخ رئیس شرکت مورگان به این دختر خانم زیبا کاملا خودخواهانه بود. این دختر خانم آنچه که نوشته در بیانش خواسته اش صداقت داشته و نخواسته با واژه هائی مانند انسانیت، پاکدامنی، شعور، اخلاق، تعهد، صداقت، وفاداری، حمایت، دوست داشتن، عشق و .. بازی کنه تا او را گول بزند، بلکه آنچه که به عینه قابل لمس است را به وی عرضه کرده است . اما برعکس ، آن رئیس شرکت صفاتی را که استناد کرده همه صفات ادعائی است! شما چه کسی را می توانید پیدا کنید که بگوید ماست من ترش است !؟ این صفات تعهد و صداقت و ... را همه مدعی اند که در حد کمال دارند ! اما این خانم زیبا بدون اینکه به این موضوعات انتزاعی بپردازه تنها آنچه که برای طرف مقابل قابل لمس هست را عنوان کرده است. ضمنا اگر چه من با چنین نامه ای از سوی یک زن برای یک مرد موافق نیستم اما صداقت این خانم را بالاتر از ریاکاری آن رئیس شرکت خودخواه می دانم. اگر جای رئیس شرکت ج پ مورگان بودم این خانم را برای صداقتش تحسین می کردم.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 15:23
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
( البته در صورتی که کل داستان واقعیت داشته باشه ) به نظر من پاسخ رئیس شرکت مورگان به این دختر خانم زیبا کاملا خودخواهانه بود. این دختر خانم آنچه که نوشته در بیان خواسته اش صداقت داشته و در واقع نخواسته تا با واژه های قشنگی مانند انسانیت، پاکدامنی، شعور، اخلاق، تعهد، صداقت، وفاداری، حمایت، دوست داشتن، عشق و .. بازی کنه تا او را گول بزنه، بلکه وی آنچه که به عینه قابل لمسه را به وی عرضه کرده است . اما برعکس ، آن رئیس شرکت صفاتی را که استناد کرده همه صفات ادعائی است! شما چه کسی را می توانید پیدا کنید که بگوید ماست من ترش است !؟ این صفات تعهد و صداقت و ... را همه مدعی اند که در حد کمال دارند ! اما این خانم زیبا بدون اینکه به این موضوعات انتزاعی بپردازه تنها آنچه که برای طرف مقابل قابل لمس هست را عنوان کرده است. ضمنا اگر چه من با چنین نامه ای از سوی یک زن برای یک مرد موافق نیستم اما صداقت این خانم را بالاتر از ریاکاری آن رئیس شرکت خودخواه می دانم. اگر جای رئیس شرکت ج پ مورگان بودم این خانم را برای صداقتش تحسین می کردم.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 15:27
a.ahooraei - کلن - آلمان
ایول ، بعضی از انسانها اینو دیر می فهمن تا با کله و پشت به زمین بخورن. منم معتقد به این شدم. قبل از این شاید بهش فکر نمی کردم. حالا به بچم میگم که حواسشو جمع کنه ، با پول میشه یه چیزایی را خرید اما خیلی از عواطفو اکیداً بهشون نمیرسی.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 18:02
coco - تورنتو - کانادا
جوابِ خوبی‌ داده این دختر خانوم فکر کرده با مغزِ خر خوردن اینا پولدار شدن؟ نه هر چیز یه سرمایه گزاریه واسشون. یه پیغامی هم من دارم واسه اون رئیس بانک. وقتی‌ که شما پیر و فرسوده شودی یک عالمه پول خواهی‌ داشت ولی‌ از زندگیت هیچی‌ ندیدی؟ فایده پول چیه اگه ازش اسفاده نکنی‌ و لذت نبری.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 18:49
ensanam arezoost - خارگ - ایران
لزوما کسی که پول زیادی دارد ثروتمند نیست بلکه پولدار است...ثروت به معنای واقعی در شعور و افکار و اعتقادات انسان است...
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 19:48
khodaye khodayan - استکهلم - سوئد
یا علی‌ مدد انگلستان، دوست عزیز کاملا باهات مخالفم، چون خانوم علنا میگه برای پول دنبال شوهر میگرده نه زندگی‌. این یعنی‌ گور بابای‌ طرف، پولشو فقط عشق است نه شخصیتش. وقتی‌ آدم داره زیبأیشو میفروشه، نمیتونه توقع ازدواج به معنای واقعی‌ رو داشته باشه. اون رئیس شرکتم عین حقیقت رو گذاشته کفّ دست خانوم، بهش راستشو گفته.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 20:46
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
khodaye - استکهلم/ تا حدودی فرمایش شما درسته. چون وی بدنبال شوهر پولدار است، ولی اینکه صرفا بدنبال پولش باشه چیز دیگری است که وی در جائی به آن اشاره نکرده! وی علاوه بر زیبائی بر توانائی های علمی و تسلطش بر زبانهای خارجی هم اشاره می کند که شما آنرا نادیده گرفتید! متن نامه او را ملاحظه کنید:« می‌خواهم در آنچه اینجا می‌گویم صادق باشم. 24 سال دارم، جوان و بسیار زیبا، ....دارای تحصیلات آکادمیک و مسلط به چند زبان دنیا هستم. آرزو دارم با مردی با درآمد سالانه 500 هزار دلار یا بیشتر ازدواج کنم.». این مواردیکه او می گوید همه قابل اثبات اند ، اما عشق و پاکدامنی و .. ، به راحتی قابل اثبات نیستند. وی در جائی نگفته که « گور بابای‌ طرف، پولشو فقط عشق است نه شخصیتش. » این موارد را در واقع شما نیت خوانی کردید و شما به او نسبت می دهید!اگر چه کلا این نوع مکاتبات مورد تائید من نیست. اما همانطور که در بالا هم گفتم ،این دختر خانم بر آن رئیس خودخواه شرف داره . البته افرادی مثل آن رئیس که چنان صفاتی را شعار می دهند،معمولا در عمل بدنبال چنین زنان زیبائی هستند.
‌چهارشنبه 10 مهر 1392 - 09:38
salomeh_f - ساکرامنتو - آمریکا
fdsa60 - تهران - ایران دوست عزیز منظورم این بود که حرف حساب زده ولی‌ پاراگراف آخرش دیگه خیلی‌ درسته چون بعضی‌ افراد به جای اینکه رو پای خودشون وایسن میخوان از طرف مقابل پول بگیرن و از طریق اون جولان بدن که احمقانه است.
‌چهارشنبه 10 مهر 1392 - 09:54
mojtaba.safaei - خمین - ایران
فکر میکنم مال کتاب دیل کارنگی بود.
‌چهارشنبه 10 مهر 1392 - 13:14
kia100 - مشهد - ایران
پاکدامنی، شعور، تعهد، صداقت، وفاداری، و عشق چیزهایی هستند که امروزه کمتر میتوان در زنان یافت.
‌چهارشنبه 10 مهر 1392 - 20:22
دنیای وحشی - تهران - ایران
فقطططططططط پاراگراف آخر رو عشق است .
جمعه 12 مهر 1392 - 03:19
shahab46 - هانوفر - المان
mashady - منچستر - انگلیس - اصلاً مطلب را خواندی
جمعه 12 مهر 1392 - 13:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.