اوباما در دیدار با نتانیاهو: گزینه نظامی درباره ایران هنوز پا بر جا است

باراک اوباما، رئیس‌جمهور ایالات متحده، در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل که به واشنگتن سفر کرده است، گفت گزینه نظامی در مواجهه با ایران هنوز به قوت خود باقی است.

آقای اوباما گفت آمریکا راه دیپلماتیک و مذاکره را درباره ایران انتخاب کرده، اما گفت: "ما با چشم‌های باز وارد این مذاکرات می‌شویم. ما باید ببینیم که آنها در این زمینه واقعا جدی هستند و می‌خواهند مطابق قواعد و معیارهای بین‌المللی رفتار کنند."

رئیس‌جمهور آمریکا گفت که ایالات متحده در مواجهه با ایران همچنان همه گزینه‌ها را مدنظر دارد و به ویژه تصریح کرد که گزینه نظامی علیه ایران به قوت خود باقی است.

این اظهارات پس از آن صورت می‌گیرد که روسای جمهور ایران و آمریکا پس از بیش از سه دهه قطع رابطه با یکدیگر تلفنی صحبت کردند. با انتخاب حسن روحانی به ریاست‌جمهوری خوش‌بینی‌هایی نسبت به حل مشکلات ایران و آمریکا و همچنین برطرف شدن بن‌بست مساله هسته‌ای ایران به وجود آمده است.

بنیامین نتانیاهو در دیدار امروز با آقای اوباما گفت آمریکا و دیگر کشورهای غربی نباید تحت تاثیر اظهار دوستی حسن روحانی، رئیس‌‎جمهور ایران قرار بگیرند.

آقای نتانیاهو پیش از این رئیس‌جمهور جدید ایران را "گرگی در لباس میش" توصیف کرده بود. او پیش از این سفر گفته بود می‌خواهد "ترفند شیرین‌زبانی" حسن روحانی را برملا کند.

نخست‌وزیر اسرائیل درباره آنچه او ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای ایران خواند هشدار داد و گفت تحریم‌های اقتصادی علیه ایران همچنان باید برقرار بمانند.

باراک اوباما گفت این تحریم‌های اقتصادی بوده که باعث تغییر لحن ایران شده است اما تاکید کرد که حسن روحانی، رئیس‌‎جمهور ایران، باید سخنان آشتی‌جویانه خود را با اقدامات عملی همراه کند.

مناسبات واشنگتن و تل‌آویو در دوره آقای اوباما با سردی نسبی همراه بوده و دولت راست‌گرای نتانیاهو با تردید به سیاست‌های آقای اوباما نگریسته است.

+37
رأی دهید
-61

lucina - تهران - ایران
از نتانیاهو متنفرم. اون یه جنایت کارانه و تا زمانی که خون همه ی ایرانیها رو روی زمین نریزه از پا نمیشینه. کثیفترین ادمی که تا حالا دیدم
دوشنبه 8 مهر 1392 - 23:00
ramtin.p - دورتموند - المان
اقای روحانی تحویل بگیر​​...اوباما نه تو و نه اون یهودی نجست کنارت جرات این غلط‌ها رو ندارید
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 01:11
marg bar doshman - لندن - انگلستان
کشوری که زیر دست صهیونیست اداره شده بیشتر از این نمیشه ازش انتظار داشت ,دشمنی امریکا با ما این چیزا نیست ,,مرگ بر امپریالیسم و امریکا و اسراییل
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 00:17
farzad power - لوس انجلس - امریکا
رفته مثل اوباما لباس پوشیده .باز این مثل زنهای بدکاره شروع به اعتراض کرد.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 01:20
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
قابل توجه آنهایی که هی امریکا امریکا می کنند. نباید فریب اوباما را خورد اون هم یکی از خیل نوکرهای صهیونیستها است.بهترین گزینه همانطوری که نتانیاهو گفت خنده های آقای روحانی و در عین حال به جلو بردن کار هسته ای و حفظ توان و زیرساخت لازم جهت تولید سریع بمب اتم است در صورتیکه سگ هاری به نام اسراییل خلع سلاح نشود. ایران باید همه جیز را مشروط به خلع سلاح هسته ای اسراییل کند و اخذ تضمین های امنیتی از غرب بکند و الا بازنده خواهد بود...
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 05:44
shytoon - وادوز - لیچتن اشتین
ببینید الان موقع رسوا کردن نتان یابو هست. مردم دنیا ببینید که ما ایرانیها پیام صلح و دوستی‌ به سازمان ملل بردیم و این عفریته مرگ و نیستی‌ پیام جنگ. دیگر خودتون قضاوت کنید. من از تمام ایرانیها می‌خوام که در همه جا، در سر کار ، در دانشگاه، در هر جای دنیا این موضوع عنوان کنند. البته حساب رژیم خواهیم رسید اون سر جای خودش هست.
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 07:51
Roya Persian - شهرکرد - ابران
اوباما کارش درسته خوب حرف زده ، منطقی بوده به نظرم گفته که حواسم هست و گوش به زنگم که طرف پا بند باشه به حرفش ، اونم مثل روحانی که زیر فشار راستهای اسلامیه تحت فشار و استرس این این راستهای اسرائیلیه به آینده این مذاکرات امیدواریم هر دو طرف هم اوباما هم روحانی آدم های سیاست مدار معقول و منطقی و خوش فکری هستند
‌سه شنبه 9 مهر 1392 - 09:24
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.