ورود وزارت اطلاعات به پرونده رشوه در فوتبال

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس به فارس خبر داد که این کمیسیون از وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی خواهد خواست تا عوامل پرداخت کننده یا دریافت کننده رشوه در فوتبال را شناسایی کنند.

مصطفی افضلی‌فرد، نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اصل نود با مقامات ورزشی در خصوص بررسی رشوه در فوتبال گفت: این جلسه حدود 4 ساعت به طول انجامید و مباحث متعددی در آن مطرح شد.

*پیگیری قاطعانه موضوع رشوه در فوتبال در کمیسیون اصل نود

وی افزود: کمیته ارتقاء سلامت اداری کمیسیون اصل نود موظف شد جلسات مربوط به بررسی رشوه در فوتبال را ادامه دهد و طی آن از بازیکنان، مربیان و داوران برای حضور در این جلسات دعوت به عمل آورد.

 

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر نهادهای نظارتی وظیفه خود را به صورت مطلوب انجام دهند، دیگر شاهد تخلف نخواهیم بود، تصریح کرد: کمیسیون اصل نود به عنوان یکی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس، موضوع رشوه در فوتبال را تا حصول نتیجه به صورت جدی دنبال می‌کند.

* کمیته سالم‌سازی در وزارت ورزش و جوانان تشکیل می‌شود

افضلی‌فرد همچنین از تشکیل کمیته سالم‌سازی در وزارت ورزش و جوانان خبر داد و گفت: قرار است این کمیته با حضور 5 عضو در این وزارتخانه تشکیل شده و مباحث مرتبط با سالم‌سازی ورزشی را دنبال کند.

وی با اشاره به بحث‌های مطرح درباره پرداخت رشوه در فوتبال کشور گفت: کمیسیون این موضوع را پیگیری خواهد کرد تا مردم از اتفاقات رخ داده در این‌باره آگاه شوند.

*ورود وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی به موضوع رشوه در فوتبال


سخنگوی کمیسیون اصل نود با بیان اینکه در جلسه کمیسیون اصل نود مباحث اهالی فوتبال توسط اعضای کمیسیون شنیده شد، تصریح کرد: کمسیون اصل نود طی جلساتی در آینده از سازمان صدا و سیما، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی کل کشور دعوت خواهد کرد تا با حضور در کمیسیون مستندات خود درباره رشوه در فوتبال را ارائه کنند.

افضلی‌فرد همچنین اعلام کرد که کمیسیون اصل نود از وزارت اطلاعات و ناجا خواهد خواست تا افراد مرتبط با پرداخت رشوه و رشوه‌گیری در فوتبال را شناسایی کنند.

*برخورد قانونی با افرادی که درباره موضوع رشوه در فوتبال با کمیسیون همکاری نکنند


وی در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس، با بیان اینکه برخی از مقامات فدراسیون فوتبال و همچنین مدیران باشگاه‌ها در جلسه امروز کمیسیون حضور داشتند، تصریح کرد: تعدادی از دعوت شدگان نیز در جلسه حضور نداشتند که از رئیس کمیسیون اصل نود خواستیم از آنها توضیح بخواهد، البته آنها در اولین جلسه کمیسیون حضور خواهند یافت و اگر کسی در این زمینه با کمیسیون همکاری نکند امکان برخورد قانونی با وی وجود دارد.
 

نماینده مردم اردبیل در مجلس درباره زمان جلسه بعدی کمیسیون اصل نود برای پیگیری رشوه در فوتبال هم گفت: ‌تاکنون زمان جلسه بعدی مشخص نشده اما قرار است کمیته سلامت اداری کمیسیون طی جلسات مستمری بحث رشوه در فوتبال را دنبال کند.

*معرفی متخلفین به دستگاه قضایی


افضلی‌فرد همچنین خاطرنشان کرد: زمانی که گزارش  کمیسیون درباره رشوه در فوتبال تهیه شده و از تریبون مجلس قرائت ‌شد، اگر عامل یا عواملی در این زمینه تخلف کرده باشند به مجامع قضایی معرفی خواهند شد.

+49
رأی دهید
-4

paksan - آمریکا - آمریکا
این آدمهای کوتوله در مجلس یک تریبون گیر آوردن که خودشون رو مطرح کنند وگرنه مجلس قدرت و توان دستور دادن به وزارت خانه ها رو نداره باید دستگاه قضایی اقدام کنه و یک قاضی بر اساس شکایت فدراسیون یا افراد حقیقی یا حقوقی تشکیل پرونده بدهند و براساس آن پرونده وزارت اطلاعات یا هر نهاد دیگری توسط قاضی مسپول تحقیقات پرونده شوند . یعنی نماینده ای که قانون رو نمی دونه باید فاتحه خوند به حرفش و خودش و شک نکنید اینها لیسانس حقوق هم دارن و پاسدار هم هستن و هیچی نمی دونن .فقط می خوان اسمشون بیاد تو اخبار و فوتبال هم جایی است که اکثر سیاسیون و نظامی ها دوست دارن توش مطرح بشوند
دوشنبه 8 مهر 1392 - 18:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.