فتح‌الله‌زاده: تا چهارشنبه باید فیس‌بوک و کامپیوتر را کنار بگذاریم

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: با یکدلی بازیکنان و کادرفنی و همدلی هواداران انشاالله حریفمان را می‌بریم و به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود می‌کنیم.

علی فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط استقلال قبل از دیدار حساس این تیم در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل اف‌سی‌سئول کره جنوبی صحبت‌های زیر را انجام داد.

آیا وزارت ورزش به شما پولی داد؟

آنها در صدد هستند پولی را به ما پرداخت کنند اما هنوز این اتفاق نیفتاده آنها تلاش خود را انجام دادند و اعلام کردند سریعا پولی را پرداخت خواهند کرد.

این کار باید تا قبل از بازی برگشت مرحله نیمه نهایی آسیا انجام شود چرا که بعد از آن دیگر فایده‌ای ندارد.

سرپرست وزارت ورزش با آنکه هنوز وزیر هم نشده اما اشراف زیادی دارد و کار را بسیار جدی می‌گیرد. او در تلاش است تا این کمک انجام شود. او دستور کار را داده است و در صدد است کمک‌هایی هم انجام دهد. او به شدت پیگیر حل مشکلات ما است در این مدت برای این کار جلساتی را هم گذاشته است و انشاءالله کارهای بیشتری هم انجام خواهد داد.

امیر قلعه‌نویی روز گذشته در تمرین استقلال تذکرات جدی به بازیکنان داده است از این موضوع خبر دارید؟

امیر قلعه‌نویی خیلی تذکرات جدی و صریحی به بازیکنان داده بود. او تمام چیزهایی که در جلسه قبل از بازی گفته بود در زمین اتفاق می‌افتاد. روی برخی از مطالب قلعه‌نویی چندین بار تاکید می‌کرد و گفته از چه ناحیه‌ای ممکن است به ما مشکل وارد شود. این موارد را چند بار برای اشخاص خاص اعلام کرده اما متاسفانه همان در زمین اتفاق می‌افتد. تاکید کرده بود از این بازیکنان باید به چه شکلی مراقبت کرد. برخی مربیان یک چیز را در آنالیز می‌گویند و از آن عبور می‌کنند اما در جایی تاکید ویژه می‌شود. وقتی چنین مشکلی به وجود می‌آید اگر شما و من هم باشم خیلی ناراحت می‌شویم. ما بد بازی نکردیم همه دیدند اما بد گل خوردیم. ما این انتظار را داریم وقتی تیم گل می‌خورد بزرگترها تیم را جمع کنند و مسلط به شرایط شوند. ما که یک گل خورده بودیم اگر یک گل هم می‌زدیم پیروز بازی به حساب می‌آمدیم.

همه از دیدن نیمه اول این امید را پیدا کردند که در نیمه دوم استقلال می‌تواند کار را تمام کند. چرا این اتفاق نیفتاد؟

خودمان هم همین طور بودیم می‌گفتیم در نیمه دوم حتما گل می‌زنیم اما مرتکب اشتباه شدیم و گل‌های بدی خوردیم هنوز هیچ چیز تمام نشده است به یاد داشته باشیم تنها تیمی که توانسته از غرب آسیا با حضور تیم‌هایی مثل الهلال، لخیا، الاهلی، الشباب، العین و ... به این مرحله برسد، استقلال بوده است. سه تیم دیگر این مرحله از شرق آسیا هستند. ما این تلاش و کار بازیکنان و کادر فنی را نباید نادیده بگیریم. تا به اینجا خوب آمدیم اما همه دوست داریم به فینال برسیم اطمینان دارم اگر صد هزار نفر به ورزشگاه بیایند و پرشور و پرانرژی تیم را تشویق کنند مطمئن باشید نتیجه می‌گیریم. می‌توانیم در دقایق ابتدایی به گل برسیم و همانطور که اف‌سی سئول آنجا ما را شکست داد ما هم اینجا آنها را شکست می‌دهیم. استقلال این قدرت را دارد اطمینان دارم به این بازیکنان و کادر فنی و با حضور هواداران انشاءالله به فینال می‌رویم.

از مصاحبه بازیکنان و کادر فنی اف‌سی‌سئول مشخص است که آنها هم انگار ترسی دارند؟

آنها هم می‌دانند استقلال تیم قدرتمندی است و می‌دانند حق استقلال در کره دریافت دو گل نبوده است ما آنها را تحت فشار قرار داده بودیم و بازی این را نشان می‌داد. من به آنها حق می‌دهم بترسند چرا که واقعا استقلال ترسناک است. مطمئن هستم چهارشنبه با حضور هواداران روز خوبی را رقم خواهیم زد. امید زیادی دارم که این تیم را شکست می‌دهیم. دیشب هم با قلعه‌نویی صحبت کردیم و تاثیرات خوبی گرفتیم. کل تیم همه هماهنگ هستند همه با هم یکدل هستیم امیدوارم همه کمک کنند حیف است که استقلال تا اینجا بالا آمده نتواند به فینال برسد.

 

 

تیتر امروز اکثر روزنامه‌ها به تشر قلعه‌نویی به بازیکنان برای حضور در شبکه‌های اجتماعی بازمی‌گردد در این مورد چه صحبتی دارید؟

ما یک مقدار پول تهیه کرده بودیم که به برخی بازیکنان که کمتر دریافت کرده‌اند بدهیم اما نظر قلعه‌نویی این بود که تمرکز بازیکنان را به هم نزنیم. بچه‌ها باید بدانند ما تا روز چهارشنبه سه چهار روز بیشتر وقت نداریم تا یک روز تاریخی رقم بزنیم. بچه‌ها و همه ما در این چند روز باید کامپیوتر، فیس‌بوک و ... را کنار ببریم خوب استراحت کنیم تا به موفقیت برسیم. بچه‌های ما توان شکست اف‌سی‌سئول با دو گل را دارند. اطمینان دارم اگر به خودباوری برسیم و بچه‌ها تصمیم بگیرند که پیروز شوند مطمئن شوید که حریف را شکست خواهیم داد.

پس پولی که قصد پرداختش را داشتید با خواست قلعه‌نویی فعلا برای پرداخت آن دست نگه می‌دارید؟

پول زیادی نیست مبلغ کمی است که به سه چهار بازیکنی که چیزی دریافت نکردند می‌خواستیم بدهیم و چند ریزه کاری را برطرف می‌کرد. خودم هم به تمرین می‌روم و با بچه‌ها صحبت می‌کنم. از آنها می‌خواهم دقت کنند و به خواست مربی گوش دهند. یک موقع ما چیزی را نمی‌دانیم و از آن ناراحت نمی‌شویم اما یک زمان سرمربی مسائل را می‌بیند و آنها را گوشزد می‌کند اما ضربه می‌خوریم که این ناراحت‌کننده است و قابل بخشش نیست.

یک روزنامه کره‌ای با ایرانیان مقیم این کشور صحبت کرده بود و همه آنها اعتقاد داشتند استقلال می‌تواند حریف خود را شکست دهد؟

ما هم این اعتقاد را داریم بازی اف‌سی‌سئول را دیدیم و می‌دانیم آنها تیمی نیستند که بتوانند ما را حذف کنند و خود آنها نیز این را می‌دانند اما بچه‌های ما باید به این خودباوری برسند و بدانند از حریف‌شان برتر هستند اگر به خودباوری برسیم می‌توانیم این تیم را شکست دهیم.

در مورد غیبت آندرانیک تیموریان و جوادنکونام چه نظری دارید؟

به هر حال این برای ما سخت است اما وقتی پای عشق در میان باشد همه افرادی که هستند باید جانانه تلاش کنند. این یک فرصت طلایی برای بازیکنان است که توانایی خود را اثبات کنند و نشان دهند که لیاقت پوشیدن پیراهن استقلال را داشته‌اند همه تیم ما روز چهارشنبه یکی خواهند شد و با هواداران همدل همه با هم به دروازه اف‌سی‌سئول حمله خواهیم کرد.

با توجه به بازی‌های معوقه استقلال برنامه‌های این تیم دچار پیچیدگی زیادی شده است آیا برای برنامه بازی‌ها با سازمان لیگ جلسه‌ای داشته‌اید؟

این برای تمام تیم‌هایی که تا این مرحله در آسیا بالا می‌روند وجود دارد. دو هفته گذشته می‌گفتند چرا بازی‌های استقلال باید عقب بیفتد در حالی که اف‌سی‌سئول تمام مسابقات خود را انجام داده بود در حالی که دیدید بازی این تیم لغو شد. مسئله‌ای است که مواجه با آن هستیم. اگر می‌خواهید کار بزرگی انجام دهید باید تبعاتش را هم ببینید. این چیزی است که برای تمامی تیم‌های حاضر در آسیا اتفاق می‌افتد ما در بعضی جاها مثل همین بازی که برای اف‌سی سئول لغو شد باید مسابقه‌مان را برگزار نمی‌کردیم. ما قبل از بازی به سفر به تایلند یک روز قبلش با ذوب آهن بازی داشتیم اما این کار را برایمان نکردند به هر حال مصمم هستیم با تمام وجود تا روزی که در آسیا هستیم مسابقاتمان را انجام دهیم و بعد از آن در خدمت لیگ هم هستیم و برای آن برنامه داریم.

 

 

فکر نمی‌کنید پروازهای طولانی کمی استقلال را خسته کرده است؟

این پروازها همه تیم‌‌ها را خسته می‌کند. اف‌سی‌سئول هم که به تهران میآید این خستگی را خواهد داشت. AFC خودش هم پذیرفت که در این مورد اشتباه برنامه ریزی کرده است. تیمی که به تایلند می‌رود دیگر نمی‌تواند به تهران بازگردد و بخواهد بار دیگر به شرق بازگردد. بچه‌های ما برای بازگشت از سئول مجبور بودند بار دیگر به تایلند بروند و از آنجا برگردند و چیزی در حدود 19 ساعت معطل شدند. خود من که رفت و برگشت از تیم جدا بودم و بلیتی وجود نداشت من از طریق امارات به تایلند رفتم و 22 ساعت در راه بودم. واقعا این مسئله خسته‌کننده است مخصوصا برای بازیکنان که بسیار سخت‌تر است. البته ما به غیر از این راه دیگری نداشتیم. حتی یک آشپز هم با خودمان بردیم تا با غذای ایرانی مشکلی برای تغذیه نداشته باشیم. البته برای ما ایرانی‌ها همیشه 10-12 روز دوری از خانواده مشکل‌ساز است. انشاءالله از سال آینده برنامه‌های AFC منطقی‌تر شود و مشکلی نباشد.

اعتراض خود را به کمیته انضباطی برای محرومیت امیرقلعه‌نویی اعلام کردید؟

امیر قلعه‌نویی جنب و جوش زیادی در کنار زمین داشت اما آن جنب و جوش بی‌ادبی نبود و به کسی خاصی در دیدار مقابل ذوب‌آهن بی‌ادبی نشد. یک پنالتی برای تیم نگرفتند. تمام روزنامه‌ها، رسانه‌ها و تلویزیون یک هفته است آن داور را می‌زنند. او داوری است که در دیدار پرسپولیس مقابل تراکتورسازی پنالتی به سود پرسپولیس گرفت که درست  نبود. بازی که فغانی قاضی دیدار ما مقابل سپاهان بود، دو پنالتی برای ما نگرفت و پنالتی حریف نیز صحیح نبود. در بازی با ذوب‌آهن دیدیم دو پنالتی ما را نگرفتند در بازی با استقلال خوزستان هم پنالتی ما را نگرفتند در دو بازی دو پنالتی برای ما نگرفتند. قلعه‌نویی با آنکه دو پنالتی برای او نگرفتند هیچ توهینی نکرد و فقط جنب وجوش داشت. نباید فرق بگذاریم، در یک بازی هوادار تیم حریف فحاشی کرده می‌گویندگزارش ناظر نیامده اینکه درست نیست گزارش ناظر نیامده اما وقتی شما فیلم را می بینید می‌توانید تصمیم بگیرید.با عدالت رفتار نمی‌شود و این در درازمدت به ضرر کمیته انضباطی فوتبال است نباید خود را محدود به گزارش ناظران بکنند و خودشان هم می‌توانند روی موضوعات دقت داشته باشند.

  می‌گویند چون امیر قلعه‌نویی اجازه نداده جایزه اخلاق را به ساموئل بدهند او را محروم کردند؟

این موضوع چه ربطی دارد در بازی که دو پنالتی یک تیم را نگرفتند چرا باید اجازه دهند و بازیکنش برود جایزه اخلاق را بگیرد. به هر حال من رایی که برای امیر قلعه‌نویی داده شد را منصفانه نمی‌بینم. وقتی دو پنالتی یک مربی را نمی‌گیرید و او را بازنده می‌کنید در حقیقت با این مربی برخورد کرده‌اید. حالا چه فرقی می‌کند رئیس کمیته انضباطی این کار را می‌کند یا داور. داور این محرومیت را برای قلعه‌نویی با این اشتباهاتش در نظر گرفته و به او ضربه زده است دیگر این ضربه دوم منصفانه نبود.

به نظر شما داوران ما دچار مشکل هستند. این روزها خیلی به این موضوع اعتراض می‌شود.

اتفاقا باشگاه استقلال از این حیث باید تشویق می‌شد تا کنون 10-11 پنالتی برای ما نگرفتند و در دو مسابقه هم 4 پنالتی نگرفتند اما باشگاه استقلال حرمت داوران را حفظ کرد که هیچ چیز عاید ما نشد. تشویق که نشدیم هیچ بلکه تنبیه‌مان هم کردند و مربی‌ ما محروم شد. خدا پیغمبری این موضوع منصفانه نیست.

این موضوع را گزارش دادید؟

همه از آن مطلع هستند و چیزی نیست که بخواهیم اعلام کنیم وقتی در 90 مشخص می‌شود در دو مسابقه 4 پنالتی ما گرفته نشده است این موضوع نشان داده شده است. از این اطلاع‌رسانی بهتر می‌شود؟ شما آب می‌خورید در برنامه 90 مشخص می‌شود. خودشان می‌دانند اما واکنش نشان نمی‌دهند و سکوت می‌کنند که این برای ما دردناک است.

+13
رأی دهید
-14

dkdk - اسلیس - دانمارک
آخه تا کی‌ میخواهی مزخرف و چرند بگی؟راستی‌ تو که ۵ هزار دلار برای لقب شوالیه گرفتن دادی واقعا فکر نکردی این لقب نه‌ تنها کوچکترین ارزشی نداره بلکه باعث مسخره شدنت میشه؟آخه لقب که خریدنی نیست چغندر جان.لقب را دیگران بخاطر شایستگی‌های فرد به آن اعطأ میکنند.تو واقعا آدم ریپو و شافتکی هستی‌.
یکشنبه 7 مهر 1392 - 22:51
benetton - لندن - بریتانیا
ریپو و شافتک رو خوب اومدی،هستم باهات... خخخخخخخخخخخ
دوشنبه 8 مهر 1392 - 03:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.