اعدام مادرزن جنایتکار و 4 متجاوز و نجات دو اعدامی از مرگ

 

 اعدام زن جنایتکار و 4 متجاوز

خبر گزاری مهر در این هفته زنی که دامادش را با ضربه های کارد به قتل رسانده بود و چهار عضو باند وحشت کرمان به دار مجازات آویخته شدند.

در نخستین پرونده، بعد از ظهر 25 خرداد 83 با پیدا شدن پیکر بی‌جان پسر جوانی به نام احمد پشت فرمان پیکان سفیدرنگش در گلشهر کرج، مادرزن وی به اتهام دست داشتن در این جنایت تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و چند روز بعد به قتل دامادش اعتراف کرد.زن جوان در بازجویی‌ها گفت : از آنجا که به دخترش حسادت می‌کرد با کشاندن دامادش به محلی خلوت در گلشهر، او را با ضربات چاقو به قتل رساند و پا به فرار گذاشت. با این اعتراف، پرونده جنایت به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

در نخستین جلسه محاکمه این زن، وی تمامی اعترافات خود را پس گرفت و مدعی شد به خاطر نجات جان اعضای خانواده‌اش به قتل داماد جوان اعتراف کرده است.بنابراین پرونده بار دیگر در اختیار پلیس قرار گرفت تا تمامی ابهامات موجود در آن رفع شود.

نخستین روز تیرماه سال 86، در حالی که 3 سال از این جنایت می‌گذاشت، مادرزن جوان برای آخرین بار پای میز محاکمه رفت اما این بار 5 شاهد در جلسه دادگاه شهادت دادند که این زن در قتل تازه‌داماد جوان دست داشته است.این در حالی بود که متهم باز هم خود را بی‌گناه می‌دانست و ادعا می‌کرد در زیر فشار روانی به قتل دامادش اعتراف کرده است.در پایان این محاکمه، قضات دادگاه برای صدور رای وارد شور شدند و سرانجام با اکثریت آرا مادرزن را مجرم شناخته و او را به قصاص محکوم کردند.با اعتراض متهم پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات شعبه 17 دیوان عالی کشور حکم قصاص را تایید کردند. صبح دیروز زن جنایتکار در زندان به دار مجازات آویخته شد.

صبح روز سه شنبه نیز حکم اعدام چهار عضو باند وحشت اجرا شد. نخستین شکایت از اعضای این باند، 15فروردین امسال مطرح شد. شاکی مرد میانسالی بود که دزدان خشن برای سرقت خودروی پژوی او، به وی حمله کرده و بعد از مجروح کردن او با ضربات چاقو خودرویش را دزدیده بودند.با شکایت این مرد در اداره آگاهی کرمان، تیمی‌از مأموران برای شناسایی و دستگیری دزدان وارد عمل شدند اما چند روز بعد خبر رسید که دزدان خشن با استفاده از خودروی سرقتی اقدام به ربودن دختر جوانی کرده و بعد از بردن او به بیابان‌های اطراف شهر، وی را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند.با این شکایت، مأموران که خود را در برابر باندی وحشتناک می‌دیدند، تحقیقات گسترده‌ای را برای ردیابی آنها آغاز کردند اما جرائم این باند ادامه یافت و آنها با حمله‌های وحشیانه خود، چندین قربانی گرفتند. تحقیقات نشان داد،  اعضای این باند 8نفرند که 4نفر از آنها اعضای اصلی و 4نفر دیگر اعضای فرعی باند به شمار می‌روند.با توجه به حساسیت موضوع، چندین تیم عملیاتی به‌صورت شبانه‌روزی برای شناسایی و دستگیری اعضای باند وحشت تلاش می‌کردند. درحالی‌که پلیس با تحقیقات شبانه‌روزی توانسته بود اعضای این باند را شناسایی کند، آنها متواری شدند و حتی خانواده‌هایشان برای اینکه این افراد به دام پلیس نیفتند به آنها کمک می‌کردند.سرانجام نخستین عضو باند دو ‌ماه پیش دستگیر شد. همزمان با دستگیری این فرد، مخفیگاه دیگر اعضای باند نیز یکی بعد از دیگری در 3 استان شناسایی شد و بعد از یک ماه، تمامی‌متهمان دستگیر و به اداره آگاهی منتقل شدند.

با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله پرونده در اختیار قضات دادگاه کیفری استان کرمان قرار گرفت و قضات دادگاه پس از محاکمه چهار عضو اصلی باند را به اعدام محکوم کردند.با توجه به حساسیت ماجرا ، قضات دیوان عالی کشور نیز به پرونده به صورت ویژه رسیدگی کرده و حکم اعدام چهار مرد شرور تائید شد.

نجات دو اعدامی از مرگ

از سوی دیگر در این هفته دو مرد اعدامی از چوبه دار نجات یافتند. نخستین اعدامی پسر شروربود که با همدستی برادران و پدرش جوانی را در افسریه به قتل رساند.حمیدرضا 26 ساله، 31 فروردین سال 84 در جریان یک درگیری خانوادگی در افسریه تهران پسر جوانی به نام محمد را با ضربه چاقو به قتل رساند. او پس از دستگیری در بازجویی ها گفت: مقتول برای خواهر ناتنی ام ایجاد مزاحمت می کرد که به این خاطر با او درگیر شده و با ضربه چاقو محمد را کشتم.متهم به قتل دوم خرداد ماه سال 90 محاکمه و به قصاص محکوم شد که حکم مجازاتش در دیوان عالی کشور تایید شد پدر و برادرانش نیز به صورت غیابی محاکمه و به زندان محکوم شدند در حالیکه شمارش معکوس برای اجرای حکم اعدام آغاز شده بود، اولیای دم رضایت خود را اعلام کردند و متهم به قتل صبح از جنبه عمومی جرم در شعبه 74 دادگاه کیفری پای میز محاکمه قرار گرفت.

دومین اعدامی، مرد جوانی است که با ضربه چاقو برادرش را به قتل رساند.در این پرونده عباسعلی 32 ساله متهم است هشتم اردیبهشت ماه سال گذشته برادر کوچکترش به نام محمد را با ضربه چاقو به قتل رسانده است. او پس از دستگیری و با توجه به رضایت اولیای از جنبه عمومی جرم در شعبه 74 دادگاه کیفری و به ریاست قاضی اصغر عبداللهی محاکمه شد.عباسعلی در جریان دفاع از خود گفت: من اتهام قتل برادرم را قبول دارم. من و دو برادرم  در یک نانوایی در پاکدشت کار می کردیم. روز حادثه محمد با برادر بزرگترم درگیر شد. این درگیری باعث شد من عصبانی شده و برای آرام کردن محمد، چاقوی مخصوص برش نان را به طرفش پرتاب کنم. از شانس بد من چاقو مستقیم در قلب برادرم فرو رفت و مرگ او را رقم زد.

+31
رأی دهید
-14

Dara va sara - پرت - استرالیا
چقدر راحت....اون اعدام شد..اون قراره اعدام بشه.. اون. از اعدام نجات پیدا کرد...اون حقشه که اعدام بشه...اون زن اعدام شد..........ما که تو کتابامون داستان کوکب خانم .و دهقان فداکار . روباه و کلاغ...سفره هفت سین....رو خوندیم . به این روز افتادیم.....وای به حال نسل اینده............
یکشنبه 7 مهر 1392 - 02:47
akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا
با این قوانین اخوندی اسلامی دیگر نیازی به دادگاه و وکیل و غیره نیست. چند تا پلیس و چند عدد چوبه دار کفایت میکند. اگر رضایت دادند ازاد شود ندادند اعدام شود.
یکشنبه 7 مهر 1392 - 08:31
hossein+87 - ایران - ایران
Dara va sara - پرت - استرالیا - الانشم تو کتابا، داستانا تو همون مایه ها هستش و صحبتی از اعدام تو کتابا نیست! مساله اینجاست که تو هر جامعه ای آدم خوب و بد وجود داره و آدمای بد برای راحتی اون دسته از آدمای خوب، باید تنبیه و مجازات و اصلاح بشن. اینکه یه سایت خبری مقرضانه و یا بی منظور اخباری از این دست رو یکجا تیتر میکنه ، مفهوم خاصی نداره. یه سری جرم اتفاق افتاده که ایکاش،ایکاش ، ایکاش نمیفتاد . حالا که افتاده ، چه خوب که بانی اون جنایت به اشد مجازات محکوم شه و حکمش اجرا شه.
یکشنبه 7 مهر 1392 - 08:01
mark2000 - تهران - ایران
Dara va sara - پرت - استرالیا درود بر شما به نکته خوبی اشاره کردید کتابهای ما شاهزاده خوشبخت ،پطرس دهقان فداکار داشت که درس از خودگذشتگی میداد حالا که شده فلسطین و تانکهای اسرائیلی..یادش بخیر بچه های کارگر ، کارمند و دکتر همه و همه در کنار هم و پشت یک میز می نشستند مثل الان نیست که بچه ها بنابه وضع مالی والدینشان تفکیک شده اند و مدارسشان جداست.
یکشنبه 7 مهر 1392 - 09:53
بت شکن - مونترال - کانادا
چاقوی مخصوص نان بری که این مجرم پرت کرده و از شانس بدش! در قلب برادرش نشسته!!! در نانوأی‌ها از یک کارد سبک میوه خوری معمولی استفاده میکنند که اگر به دست قوی‌ترین مردان آهنی هم بدهی‌ که با شدت آن را به یک لاشه گوسفند بزنند به سختی وارد گوشت لاشه میشود!! حالا چطور از استخوان‌های قفسه سینه رد شده و وارد قلب شده فقط امام زمان می‌داند و بس!!!!
یکشنبه 7 مهر 1392 - 11:32
Emam Zaman - قم - ايران
بت شکن - مونترال - کانادا. پسرم چون نام مرا بردی و از من سوال کردی بایستی به اطلاع شما برسانم که چاقوی مورد استفاده در این نانوائی متاسفانه از نوع دست سنگین بوده که همین امر باعث فوت متوفّی شده...!البته اگر هنگام پرتاب چاقو نام ائمه اطهار را می‌برد ما چاقو را در هوا ثابت میکردیم اما چه کنیم که از بد حادثه از هیچیک از افراد خانواده ما کمکی‌ نخواست و تنها چند فحش آبدار نثار بردار جوانش کرد. ..!
یکشنبه 7 مهر 1392 - 15:56
azirooz - تهران - ایران
از آنجا که به دخترش حسادت می‌کرد؟. دقیقاً به چی حسادت میکرده؟ شاید داماده خیلی سکسی بوده
یکشنبه 7 مهر 1392 - 17:44
Dara va sara - پرت - استرالیا
hossein+87 - ایران - ایران.....1- خود شنیدن خبر بد و تکرار ان در یک جامعه تاثیر منفی داره.بخصوص در مورد نوجوانان/.در زمان ما. اصلا چنین اخباری را نمیشنیدم.2-.بجای ایکاش ، ایکاش، ایکاش نمیفتاد...به این فکر کن که چرا اینهمه جرم اتفاق می افته و چگونه جلوی انرا میشه گرفت...و آیا تنبیه بانی جنایت فقط تنها راه پیشکری از جرم.؟اگر هست ؟ چرا بعد از گذشت این همه سال . تعداد جنایت افزایش یافته. بجای کم شدن ؟؟؟
یکشنبه 7 مهر 1392 - 18:21
poriyaye_vali - دوحه - قطر
azirooz - تهران - ایران..شاید!!!!
دوشنبه 8 مهر 1392 - 01:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.