مرغ‌های تهرانی ۴۷ درصد سرب دارند/ پیاز آلوده‌ترین محصول وارداتی

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار تهران در گزارش خود اعلام کرد: بر اساس آخرین بررسیها مرغهایی که در تهران عرضه می شوند هورمونی نیستند ولی دارای ۴۷ درصد سرب و ۱۷ درصد کادمیوم هستند.

به گزارش مهر، حسین صفایی در هفتمین جلسه علنی شورای چهارم تهران گزارش عملکرد سازمان میادین تره بار را به اعضای شورای شهر ارائه کرد.

در این گزارش آمده است 190 بازار عرضه میوه و تره بار در تهران داریم که 80 بازار آن مجهز به رادیو بازار بوده و اخبار مربوط به میوه و تره بار را به مردم ارائه می‌کند. همچنین تمامی کارگران دارای شناسنامه کاری هستند و آموزش بهداشتی را فرا گرفته اند.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار گفت: هر ساله و در هر فصل 6 هزار و 500 نمونه موردارزیابی قرار می‌گیرد که خیار، پیاز، گوجه و سیب زمینی همیشه در دستور پایش قرار دارد.

وی گفت: بر اساس آخرین آزمایشات انجام شده بر روی مرغ‌های وارداتی تهران به این نتیجه رسیدیم که میزان آنتی بیوتیک در مرغ‌ها 6 درصد، سرب 47 درصد و کادمیوم 17 درصد بوده است. این درحالی است که مرغ تهران از 10 استان تامین می‌شود.

همچنین سیب و پرتقال بیشترین میوه‌های وارداتی هستند که در موضوع دستکاری ژنتیکی مورد مطالعه قرار می‌گیرند ولی باید گفت که توانسته‌ایم مرغ فله‌ای را در تهران حذف کرده و تمامی مرغ‌های عرضه شده با بسته بندی عرضه شود.

صفایی برگزاری شش نمایشگاه عرضه مواد غذایی ارگانیک را مهمترین دستاورد این سازمان عنوان کرد و گفت: در ابتدا مقاومت هایی وجود داشت. وقتی که رئیس سازمان بازرسی کل کشور از موضوع آلودگی‌ها و مشکلات سموم شیمیایی و کودها در محصولات کشاورزی مطلع شد حتی به رئیس جمهور نامه نوشتند که باید برای حذف این آلاینده‌ها چاره اندیشی شود.

این مقام مسئول در شهرداری تهران اعلام کرد: پیاز آلوده‌ترین محصول وارداتی به تهران است که متاسفانه آلوده به نیترات و سرب است. همچنین هیچیک از محصولات دریایی که به تهران وارد می‌شود قابل رهگیری و پیگیری نیست و تمامی میوه‌های ورودی به تهران بدون شناسنامه است.

مسجد جامعی در ادامه این جلسه گفت: موضوع پایش مواد غذایی از زمانی آغاز شد که بحث برنج‌های آلوده مطرح شد و خانم ابتکار موضوع را طرح کردند.

+76
رأی دهید
-2

paydar22 - لاهه - هلند
سلام من چند سالی هست که از یران دور هستم ولی یادم میاد زمانی قبل از کشتار مرغ به انها سرب را بصورت ساچمه در میاورد و به خورد مرغ بیچاره برای بالا رفتن وزنش میدادن تاز ببعد از کشتار چندین ساعت در وان اب میخواباندن تا باز وزنش بالا بره یعنی همان مثلا اب زیر پوست رفتن بلاخر در این بازار اشفته و مسعولین نا کار امد از بهتر نباید انتظار داشته باشیم
شنبه 6 مهر 1392 - 14:07
mehraeen - تهران - ايران
خدایا تا کی باید همه جوره جور آخوندها رو بکشیم؟؟؟؟ . فرزندان ما چه گناهی کردند آخه !
یکشنبه 7 مهر 1392 - 08:51
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
به این میگویند انتخاب خودکشی تدریجی ، بجای مبارزه با رژیم اسلامی ایرانیان مرگ خاموش با ذلت را انتخاب کردنند.
یکشنبه 7 مهر 1392 - 22:30
mir1976 - واشنگتن - آمریکا
مسئول کار خود باشید. چه ربطی به آخوند داره؟؟؟ هر چی هست زیر شما بازاریها و مسئولین هست که با هم زد و بند میکنید. تا سود بیشتری کسب نمائید.
دوشنبه 8 مهر 1392 - 04:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.