این زن جوان، مغز متفکر حمله به مرکز خرید کنیا

ایسنا : پلیس ضد تروریسم کنیا فاش کرد که بیوه 29 ساله انگلیسی احتمالا مغز متفکر حملات انتحاری مرکز خرید نایروبی، کنیا باشد.

 ایسنا به نقل از روزنامه دیلی میل نوشت: این زن جوان 29 ساله که به "بیوه سفید" معروف است، سامانتا لوتوآیت انگلیسی است که همسرش جرمی لیندسی، یک مسلمان انگلیسی و عامل انفجار هفتم ژوئیه 2005 در متروی لندن بود. در این انفجار 56 تن کشته شدند.

یکی از منابع ارشد پلیس ضد ترور کنیا گفت فراریان حمله به مرکز خرید نایروبی زنی را توصیف کرده‌اند که با حجاب کامل در محل بوده و تروریست‌ها را در انجام حمله رهبری کرده است. این ایده که این بیوه سفید پوست برای انجام این حمله فرمان داده باشد یا حتی خود آن را رهبری کرده باشد، دور از ذهن نیست.

این زن جوان که دختر یک سرباز سابق انگلیس و اهل باکینگهام شایر است خود در برنامه آموزش گروهی از زنان که عاملان انتحاری‌اند در اردوگاه‌هایی در سومالی فعالیت داشته است.

زمانی که همسر این زن جوان به عنوان یکی از چهار عامل انتحاری انفجارها در سال 2005 میلادی شناخته شد وی این حمله را محکوم و هرگونه اطلاعات درباره برنامه و قصد همسرش را انکار کرد. اما این یک دروغ بود. هشت سال بعد، این زن جوان یکی از آموزش دهندگان و ماموران عضوگیری اصلی القاعده در شرق آفریقا و سخنگوی رسمی گروه شبه نظامی الشباب شد، گروهی که در حملات انتحاری در نایروبی دست داشت.

این زن جوان در سال 2007 به همراه سه فرزند خود به کنیا رفت و تمام ارتباطات خود را با خانواده‌اش در انگلیس قطع کرد و به شبکه تروریستی در شرق آفریقا ملحق شد. این زن جوان که به بیوه سفید معروف است، گروهی از تروریست‌هایی را رهبری کرده که مسئول پرتاب نارنجک به داخل یک رستوران در مومباسا در کنیا هستند. در جریان این حمله سه تن از جمله یک کودک کشته و بیش از 50 تن نیز مجروح شدند.

+38
رأی دهید
-99

albalooo - لندن - انگلستان
بیشرف ها بعد میگن ایرانی ها تروریستن همه جا رد پای کثیف خودشون هست.
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 11:32
be_pa.khaste - هارلم - هلند
کاش این انگلیس‌ها یه ذره مانی خجالت کشیدن رو میفهمیدن .
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 11:43
بت شکن - مونترال - کانادا
albalooo - لندن - انگلستان --این اخر عاقبت مسلمان شدن و ساندیس خوری است، تا زمانی‌ که مسیحی‌ یا هر دین دیگری داشت مثل آدم زندگی‌ میکرد. اگر میتوانی‌ یک کمی‌ و فقط یک کمی‌ مغز فندقی ‌ات را به کار بیاندازی تا یک سوال کنم نترس، کیلومتر نمیندازد، به جان آقات آک آک میمونه: آیا به رگبار بستن رستوران میکونوس، قتل شاپور بختیار، قتل فریدون فرخزاد، بمب گذاری‌های اخیر توی هند و تایلند و و و هم کار انگلیس‌ها است؟؟ سعی‌ کن متن کامنت تاتو بیشتر کنی‌ تا جیرت بیشتر بشه!!!
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 11:46
faghat zartosht - شیراز - ایران
این چرا دستاش اینجوریه؟صد در صد مقصر به وجود آمدن این افراط گران اسلامی خود آمریکا و غرب هستن که نطفه القاعده و طالبان رو گذاشتن و خالا خودشون مثل خر تو گل مونده موندن که چه غلطی بکنن برا نابودیه اینها.در مورد سوریه هم همین آشغالا بعدها ترکیه و اردن و عراق و لبنان رو هم درگیر میکنن.ولی چشمشونو به جنایتهای این عوضیهای افراطی در سوریه بستن.تا مادامی که حکومتهای کثیفی مثل عربستان و قطر حامی مالی این آشغالها هستن و غرب هم حمایتشون میکنه از نظر تسلیحاتی وضعیت بدتر میشه که بهتر نمیشه
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 12:02
REZA404 - آلست - بلژیک
آلبالو خوبی‌ بحث این نیست که ایرانی‌‌ها تروریست هستند موضوع این هست که همه یا بیشتر تروریستها مسلمان هستند و این یک حقیقت هست و این چیزی هست که در حقیقت اسلام نهفته است
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 12:43
albalooo - لندن - انگلستان
بت شکن - مونترال - کانادا. برات متاسفم
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 12:53
kamran631 - لیون - فرانسه
مکتب اسلام، فقط خشونت, قتل, و و ویرانگری رو ترویج میکنه، دریغ از یک دانشمند مسلمان که یه اختراع به نفع نوع بشر انجام داده باشه !!
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 14:30
سعد حلي - سیدنی - استرالیا
بت شکن منترال کانادا. بی خودی از غربیها حمایت نکن. بذر طالبان را خود غرب کاشت. الان هم به سلفیها در سوریه کمک میکند. کودتای حکومت مصدق را که دیگر هیچ. دو جنگ جهانی را نگو. کمک به صدام. اشغال شمال افریقا. جنگهای صلیبی. بمب اتم. و حتى جمهوری اسلامی را خود غرب روی کار اورد ولی اخوندها به انها نارو زدند. اینجا کفاف نمیدهد بیشتر توضیح دهم.
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 16:29
iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند
faghat zartosht - شیراز - ایران. :به حرف شما موافقم...کلا همه چیز ساخته اسرائیل و آمریکا هستت...
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 18:16
Alard - اِدینبرو - اسکاتلند
بت شکن - مونترال - کانادا ,< این جور حملات همیشه محکوم است اما یعنی‌ چی‌ تا زمانی دین مسیحیت بود همه مثل آدم زندگی‌ میکردند، پس کشتار‌های قرون وسطی و جنگ‌های جهانی و جنایات دیگر را کی‌ انجام داده.، همین ۶۵ سال پیش بود که دنیای مسیحیت در کلّ ۷۰ میلیئون انسان را به کام مرگ فرستدند و دنیا ۱۰۰ سال به عقب بردند.
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 18:58
تاراز - لیدز - انگلستان
کار عجیبی نیست دستورات کتاب ایدائولوژی مسلمانان را اجرا می کنند.
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 21:11
rahaei - تهران - ایران
این نتیجه تعصب دینی و شستشوی مغزی و جهله! ربطی به ملیت نداره!
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 23:45
electric mind - لندن - انگلستان
باعث ویرانی تمام کشورها ۱-انگلیس ۲ آمریکا ۳-فرانسه و زیر مجموعه اینها ک جزو این ۳ کشور هستند ۱ جمهوری کثیف اسلامی ۲-القاعده 3 طالبان 4 اخوان مسلمین و غیره....(تمامی مذهبها باعث سقوط بشر هست و خواهد بود)
جمعه 5 مهر 1392 - 02:03
mahdi_n130 - منچستر - بریتانیا
اگر خبر ندارید بدونید که اولین تروریستها مسیحیان بودن، زمانی که کسی اصلا نمیدونست اسلام چیه. کسانی که انگلیس زندگی کرده باشن با اسم بون فایر نایت آشنا هستند و کسایی هم که درس خونده باشن میدونن که گای فاکس رهبره کاتولیکهای انگلستان برای این که پادشاه پروتستان بود اقدام به گذاشتن بمب داخل کاخ پادشاه کرد حالا کاری ندارم که با اسگول بازی یکی از همدستاش این قزیه لو رفت و همشون گردن زده شدن و در آتیش سوختن. این رو گفتم تا بعضی ها انقدر از اسلام بالا نرن.
جمعه 5 مهر 1392 - 03:13
کبالت3 - کرج - ایران
این مسلمه جهاد الکفارش تموم شده رفته برای جهاد النکاح(بده در راه خدا) تقبل الله کبلائی
جمعه 5 مهر 1392 - 08:30
بت شکن - مونترال - کانادا
سعد حلی - سیدنی - استرالیا =electric mind - لندن - انگلستان =Alard - اِدینبرو - اسکاتلند -albalooo - لندن - انگلستان-پس شما‌ها چرا توی کشور‌های غرب کثیف و تروریست زندگی‌ می‌کنید؟؟نکنه فقط آی‌پی خودتان را در این کشور‌ها گذاشتید تا برای خودتان کلاس در وکنید؟؟؟
جمعه 5 مهر 1392 - 16:18
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
رو آب بخندی , اون هم آب مرده شور خانه.electric mind - لندن - انگلستان/ با نظرت صد در صد موافق هستم.
جمعه 5 مهر 1392 - 18:30
siavash2a - تهران - ایران
هر جا اسلام باشه عاقبتش جنگ و خونریزو تروره.
شنبه 6 مهر 1392 - 06:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.