اف‌سی‌سئول 2 - استقلال صفر / همه چیز به بازی برگشت کشیده شد

استقلال در کره جنوبی با دو گل به اف‌سی‌سئول باخت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بازی با اف‌سی‌سئول یکی از مهم‌ترین مسابقات استقلال در یکی دو سال گذشته است. آن‌ها در صورتی که بتوانند حریف کره‌ای را در مسابقات رفت و برگشت شکست دهند، به فینال لیگ قهرمانان آسیا می‌رسند و می‌توانند با پیروزی در فینال، ستاره سوم را هم روی پیراهن خود حک کنند. اف‌سی‌سئول تیمی است که سابقه 5 قهرمانی در کی‌لیگ (لیگ کره جنوبی) را دارد.

تیم کره‌ای در حالی برای بازی با استقلال پا به زمین خودش گذاشت که سکوهای ورزشگاه این تیم کاملا پر نشده بود. با این حال هواداران حاضر در ورزشگاه یک لحظه هم دست از تشویق تیم خود برنمی‌داشتند و صدای آن‌ها دائم به گوش می‌رسید.

با شروع مسابقه، در دقیقه 6 کیم یونگ بازیکن سئول توانست روی ارسال کرنر تیمش ضربه‌ای به توپ بزند اما توپ با فاصله‌ای چند سانتی‌متری از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت. یک دقیقه بعد هاشم بیک زاده از پشت محوطه جریمه شوتی به سمت دروازه سئول زد که توپ با فاصله‌ای زیاد به بیرون رفت. در دقیقه هشت محمد قاضی مهاجم استقلال از نیمه زمین با دو بازیکن اف‌سی‌سئول تنها شد و قصد داشت آن‌ها را دریبل بزند تا با دروازه بان تک به تک شود. او نفر اول را دریبل زد اما در عبور از نفر دوم ناموفق بود.

در دقیقه 15 شوت محکم جواد نکونام به سمت دروازه سئول با اینکه در دستان دروازه بان این تیم قرار گرفت اما هواداران تیم تهرانی را امیدوار کرد که تیمشان می‌تواند حتی در سئول هم دروازه حریف را باز کند. دو دقیقه بعد سئولی‌ها به سمت دروازه استقلال رفتند که سانتر آن‌ها را مهدی رحمتی دفع کرد. رحمتی در دقیقه 20 هم سانتر خطرناک سئولی‌ها را با ضربه پا دفع کرد تا تیم میزبان را از رسیدن به گل محروم کند.

استقلال که در این مسابقه سعی داشت توسط شوت‌های از راه دور به گل برسد، در دقیقه 22 هم ضربه‌ای خطرناک به سمت دروازه حریف داشت. این ضربه توسط نکونام زده شد که از کنار دروازه به بیرون رفت.

سرانجام در دقیقه 38 اف‌سی‌سئول روی اولین حمله جدی‌اش به گل رسید. در این دقیقه، توپ روی دروازه استقلال سانتر شد که مهدی رحمتی ضربه سر اول مهاجم حریف را گرفت اما توپ برگشتی روی سر دژان دامیانوویچ نشست و او دروازه استقلال را باز کرد. یک دقیقه بعد تیم سئول دوباره در موقعیت گلزنی قرار گرفت. مهاجم این تیم در موقعیت تک به تک با مهدی رحمتی، نتوانست از فرصت خود استفاده کند و مهدی رحمتی هم به خوبی توپ او را گرفت. توپ برگشتی دوباره به بازیکن سئول رسید که این بار آن‌ها نتوانستند از توپ برگشتی استفاده کنند و توپ را به بیرون زدند. بازی در نیمه اول با همین نتیجه یک بر صفر به پایان رسید تا استقلالی‌ها چشم به نیمه دوم داشته باشند.

با شروع نیمه دوم فرهاد مجیدی وارد زمین شد تا استقلال در کارهای هجومی بهتر کار کند اما اف‌سی‌سئول اجازه نداد استقلالی‌ها خودشان را در زمین پیدا کنند. آن‌ها در همان دقیقه دوم نیمه دوم روی اولین حمله‌ای که به سمت دروازه استقلال داشتند، دروازه حریف را باز کردند تا با خیال راحت‌تری کار را پیگیری کنند. این گل توسط گو یو هان به ثمر رسید. بعد از این گل استقلال به سمت دروازه سئول حرکت کرد و حاصل این حمله، شوت از راه دور جواد نکونام بود که در دقیقه 51 زد شد و دروازه بان حریف آن را گرفت.

تیم کره‌ای هم در این میان باز به فکر گل زدن به استقلال بود. آن‌ها هر چند دقیقه یک حمله به سمت دروازه تیم تهرانی انجام می‌دادند و در دقیقه 57 هم یک موقعیت خطرناک ساختند که توپ روی سر مهاجم سئول ننشست. توپ برگشتی همین صحنه تبدیل به موقعیت خوبی برای استقلالی‌ها شد که اگر داور آفساید استقلالی‌ها را نمی‌گرفت، تیم قلعه‌نویی می‌توانست به گل برسد.

در دقیقه 61 هم خطای جواد نکونام روی بازیکن سئول باعث شد داور به او کارت زرد بدهد تا جواد دو اخطاره شود و بازی برگشت را از دست بدهد. استقلال در بازی رفت هم خسرو حیدری را به دلیل محرومیت در اختیار نداشت. آندرانیک تیموریان هافبک تاثیرگذار استقلال هم در این مسابقه دو اخطاره شد تا در بازی برگشت غایب باشد.

استقلالی‌ها که دیگر نمی‌خواستند گل بخورند، از دقیقه 65 تا 75 چند بار به سمت دروازه اف‌سی‌سئول حمله کردند و چند موقعیت خطرناک ساختند. اما هیچ کدام از این موقعیت‌ها تبدیل به گل نشدند. قلعه‌نویی که نمی‌خواست تیمش در بازی برگشت بدون هافبک بماند، ساموئل که تک اخطاره است را از زمین بیرون کشید تا در مورد حضور او در بازی برگشت، مطمئن باشد.

در دقایق 75 تا 80 هم دو موقعیت روی دروازه استقلال و دو موقعیت روی دروازه سئول ایجاد شد. اما هیچ کدام از دو تیم نتوانستند از موقعیت‌های خود استفاده کنند. در دقیقه 83 هم سانتر استقلالی‌ها روی سر محمد قاضی نشست که ضربه سر او توسط دروازه بان سئول مهار شد. البته تیم سئولی موقعیت‌های استقلال را جبران کرد و در دقیقه 87 یک موقعیت خطرناک ایجاد کرد که دروازه استقلال با خوش شانسی باز نشد. سه دقیقه بعد هم استقلالی‌ها روی دروازه سئول موقعیت خطرناک ایجاد کردند که تیم کره‌ای شانس آورد دروازه‌اش باز نشد. همین توپ در برگشت به سمت دروازه استقلال تبدیل به یک موقعیت برای سئول شد که مهاجم سئول توپ را شوت زد و مهدی رحمتی آن را گرفت. پس از این کره‌ای ها یک موقعیت دیگر داشتند اما نتوانستند به گل سوم برسند و مسابقه با همین دو گل به پایان رسید تا کار به بازی برگشت کشیده شود.

+45
رأی دهید
-20

esfahani90 - اصفهان - ایران
با سلام. این جا است که کیفیّت امکانات مالی و و خود را نشان داد و میدهد.کار خیلی سخت ولی‌ همه چیز در فوتبال مثل زندگی‌ عادی خارج از پیشبینی‌ نیست و اگه یک روز خوب همراه با شانس داشته باشی‌ چرا نه غیر ممکن را ممکن کنی‌. هر چند از همین الان می‌توان حریف چینی‌ با یکی‌ از بهترین مربی‌های جهان یعنی‌ لیپپی را قهرمان آسیا دانست.
‌چهارشنبه 3 مهر 1392 - 16:08
Afshin London - لندن - انگلستان
حیف شد. امیدوارم در تهران با هتریک نکونام جبران کنند
‌چهارشنبه 3 مهر 1392 - 17:15
Alard - اِدینبرو - اسکاتلند
استقلال بازی را به‌‌ مهجمانش باخت. خصوصاً فرهاد مجیدی که یکی‌ از زشت‌ترین بازی‌هاشو کرد، آقای مجیدی بازیکن بزرگ کسی‌ نیست که وقتی همه تیم خوب بازی کردند شما هم یک قیچی برگردون بزنی، تو یه همچنین بازی‌ها باید به داد تیم برسی، شما ۵ توپ برات فرستادند و هر پنج تاش تو افساید بودی، قله نوعی هنوز نمیدونه تو این بازیها باید تک‌ ضرب بازی کرد و بازی تاخیری بهترین چیز برای تیمهای شرقی که سرعتی هستند هست،
‌چهارشنبه 3 مهر 1392 - 19:25
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
بازی رو ندیدم ، اما واقعا متاسف شدم برای هواداران استقلال . امیدوارم در بازی برگشت جبران کنید . به امید پیروزی
‌چهارشنبه 3 مهر 1392 - 20:41
Perspolisi - سیدنی - استرالیا
انشاالله بازی برگشت جلوی ١٠٠ هزار ایرانی کره ای ها روبه گریه میندازیم. حیف که اندو و نکونام ٢ اخطاره شدن
‌چهارشنبه 3 مهر 1392 - 23:56
مرد خوشتیپ - تهران - ایران
متاسفانه با تمام امیدی که داریم تیم استقلال حذف خواهد شد چون امدگی لازم را ندارئ
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 02:49
AЯMAN 2000 - آستارا - ایران
Perspolisi - سیدنی - استرالیا. دوست عزیز آندو کارت نگرفت برای همین آخر کار قلعه نویی کشوندش بیرون تا واسه بازی بعد لااقل اینو از دست نداده باشه. امروز بشدت جای خالی خسرو حیدری احساس میشد. ای کاش همون نیمه اول کار رو تمام کرده بودیم که خیلی برتر از اونا بودیم اونا هیچ کار خاصی نکردن اما نیمه دوم به این دلیل اونا بهتر بودن که استقلال گل دوم رو همون ابتدای کار خورد. مطمئنم گل اول تاثیر منفی تو روحیه بچه ها نداشت و میرفت که ن.دوم مث نیمه اول بازی کنن که بدشانسی و.. فوتباله دیگه. Afshin London - لندن - انگلستان. متاسفانه نکونام 2اخطاره شد و نمیتونه 4شنبه بازی کنه. به امید یک بازی فوق العاده با کیفیت و آخره غیرت بازی برگشت که 3تا بچپونیم بهشون و گل هم نخوریم.
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 03:37
راهجو - فریدونکنار - ایران
موندم این فرهاد مجیدی تو اینهمه سال هنوز یاد نگرفته دستکم یه بار از تله افساید فرار کنه هر چی توپ گرفت تو آفساید بود !تازه از کمک داورم طلبکاره ،فک میکنه ایرانه که عزیزان مواجب بگیر مفتکی برا استقلال گل بسازنو و آفساید رد کنن!!!
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 07:04
Artosh - آدلاید - استرالیا
به عنوان یه پرسپولیسی امیدوارم حتماْ حذف شه اف سی کیسه. پدر ما رو درآوردن هوادارای الکی شلوغ کنش. بابا تیمتون از دسته ۳ ایران اومده. با تبانی و مافیا بازی قهرمان لیگ شده دیگه انتظار نداشته باشید بره قهرمان آسیا شه. اون ۲تا عنوانتون هم واسه عهد بوق میرزا بوده که با التماس تیم جمع میکردن که یه تورنومنت آسیایی بذارن. شمارم مینداختن با بوق سازیه مالدیو که اونم با تیم دومش اومده بود مسابقات , تا برید کاپ بگیرید. خلاصه عرق ملی و . مال وقتیه که ۲تا تیم کمتر به هم بی احترامی کنن. ما الان دوستامون منتظرن آسیا یه کاری بکنه تا پدر و مادر مارو در بیارن. :D . که البته خدارو شکر این قضیه با باخت مفتضحانه و محرومیت آندو و جوادشون ۹۹ درصد منتفیه..
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 05:20
masterweb - تهران - ایران
فرق اساسی فوتبال عقب افتاده ی ما به کشورهای دیگه دیروز معلوم شد ، دیگه با اتکا به غیرت و شانس نمیشه یه بازی اینطوری رو برد
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 07:59
AЯMAN 2000 - آستارا - ایران
ظاهرا آندو هم بدور از دوربین ها کارت گرفته و چند ثانیه بعد از سوت پایان روی صفحه گیرنده ها درج کردند خسته نباشه کارگردان کره ای!! خدا کنه بازی برگشتو ببریم خیلی محروم داریم. از بخت بسیار بد نشد تو نیمه اول یک گل بزنیم با توجه به این همه موقعیتی که داشتیم و برتر از اونا بودیم.
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 14:36
Perspolisi - سیدنی - استرالیا
AЯMAN 2000 - آستارا - ایران. ارمان جان من بازی رو کامل ندیدم ولی اینجا (همین بالا) خوندم که اندو دو اخطاره شده. به هر حال امیدوارم اینجوری که شما میگی باشه و اندو بازی کنه، چون میانه استقلال بیشتر رو اندو میچرخه
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 15:51
بی غم - تهران - ایران
آندو و جواد هر دو از بازی بعد محرومن. خودم دیدم که توی صحنه ای که رو دژان خطا کرد داور دست به جیب رفت به سمتش اما کارگردان صحنه دادن کارت به آندو رو به تصویر نکشید. استقلال به تیم کمی نباخت. دژان بازیکن فیکس تیم ملی مونته نگرو که تیمش در آستانه صعود به جام جهانی هست اون هم در گروهی که انگلیس توی اون است. مولینا سابقه بازی در تیم ملی کلمبیا رو داره و اسکودرو هم که کیفیتش کاملا مشخص بود. تازه چادو ری دفاع راست تیم ملی کره هم سالها سابقه بازی در آنتراخت فرانکفورت رو داشت. انتظارات باید از استقلال کاملا معقول باشه. با این وضعیت لیگ و هزینه هایی که در فوتبال ایران می شه تا همین جا هم که استقلال اومده دست به کار بزرگی زده. به نظرم اگه استقلال بتونه در آزادی این تیم رو شکست بده چه صعود کنه و چه صعود نکنه هوادارها راضی به خونه برمی گردن.
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 21:58
poriyaye_vali - دوحه - قطر
یه هفته قبل از بازی رفتند سئول خوردن وخوابیدن اخرشم دو تا خوردن ..اگه یه روز قبل از بازی رفته بودند کره فکر کنم 6تا میخوردندً!!! ..ضمن اینکه امیر قلعه نوعی ثابت کرد مربی روزهای سخت نیست ...امیر خان تو که میگفتی برد ایران از کره شانسی بوده پس چرا تو نتونستی شانسی شانسی مساوی کنی ؟حالا برد پیشکش! بنظر من باید دفاعی مطلق بازی میکردند تا بتونند در خاک کره مساوی بگیرند
جمعه 5 مهر 1392 - 00:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.