نمایش عمومی زندگی گریس کلی به تعویق افتاد

نیکول کیدمن که پیشتر یک بار برنده جایزه اسکار شده است، امیدوار بود امسال نیز برای بازی در نقش گریس کلی بار دیگر نامزد این جایزه شود

شرکت فیلمسازی واینستاین گفته است که مشتاقان دیدن فیلمی درباره زندگی گریس کلی، پرنسس موناکو باید تا سال ۲۰۱۴ صبر کنند.
قرار بود فیلم "فخر موناکو" در نوامبر به نمایش عمومی در آید که به مراسم اسکار امسال برسد.

اما به گزارش هالیوود رپیورتر تهیه کنندگان گفته اند که اکران این فیلم به تعویق افتاده است.

نقش پرنسس گریس را در این فیلم نیکول کیدمن بازی می کند و داستان آن درباره روزهای بحرانی دوران زناشویی او با پرنس راینه سوم، حکمران موناکو است. داستان در اوایل دهه ۱۹۶۰ و درگیری میان موناکو و فرانسه تحت حکمرانی شارل دوگل می گذرد.

تیم راث، فرانک لانگلا و درک جاکوبی بازیگران دیگر "فخر (گریس) موناکو" هستند.

این فیلم در جشنواره فیلم کن امسال که نیکول کیدمن از اعضای هیئت داوران بخش مسابقه بود، به نمایش گذاشته شد.

اما نمایش عمومی با مقاومت پرنس آلبرت دوم، حکمران کنونی موناکو و فرزند پرنسس گریس رو به رو شد که معتقد است فیلم از واقعیت به دور است و اشتباهات تاریخی فراوانی دارد.گریس کلی ستاره سرشناس هالیوود بود که در فیلم هایی چون ماجرای نیمروز و پنجره عقبی بازی کرده بوددر بیانیه ای که خانواده سلطنتی موناکو در اوایل سال جاری منتشر کرد آمده است که بعضی از صحنه های آن "کاملا ساختگی" است و این فیلم "به هیچ وجه" بر اساس زندگی پرنسس موناکو ساخته نشده است.

با این حال کمپانی واینستاین هنوز درباره علت تعویق نمایش عمومی فیلم توضیحی نداده است.

الیویه دان، کارگردان فرانسوی این فیلم پیشتر زندگی ادیت پیاف، خواننده فرانسوی را در فیلم زندگی به رنگ گل سرخ به تصویر کشیده بود که ماریون کوتیار برای بازی در نقش پیاف اسکار بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

خبر تعویق نمایش "فخر موناکو" در حالی منتشر می شود که نمایش عمومیکلیک زندگی پرنسس دایانا، همسر سابق ولیعهد بریتانیا نیز آغاز شد و این فیلم نیز از سوی بسیاری از منتقدان و مورخان با واکنش منفی رو به رو شده است.

گریس کلی ستاره سرشناس هالیوود بود که در فیلم هایی چون ماجرای نیمروز و پنجره عقبی بازی کرده بود. او در سال ۱۹۵۵ در جنوب فرانسه با پرنس راینه آشنا شد که کمی بعد به ازدواج منجر شد. ازدواج با حکمران موناکو او را برای همیشه از سینما دور کرد و نامش برای همیشه به پرنسس کلی تغییر یافت.

در سپتامبر ۱۹۸۲ خودرو گریس کلی در راه موناکو روی جاده لغزید و به عمق دره‌ای ۴۰ متری سقوط کرد و پس از یک شبانه روز اغما، در ۵۲ سالگی در بیمارستانی درگذشت.

+14
رأی دهید
-2

denxik - لندن - انگلستان
محمد رضا شاه یه موقعی خیلی اسیرش شده بود . تا مرز ازدواج هم رفته بودن
‌چهارشنبه 3 مهر 1392 - 15:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.