فروش خانه ۶۰۰ میلیونی مقتول با استخدام یک بازیگر

اعضای یک باند بعد از قتل پیرمرد تنها، فردی را اجیر کردند تا نقش مقتول را بازی کند و از این طریق توانستند خانه وی را به مبلغ ۶۰۰میلیون تومان بفروشند.

این پرونده آذر‌ماه سال 90گشوده شد. درست زمانی که دختر دانشجویی نزد پلیس رفت و خبر از ناپدید شدن عموی 64ساله‌اش داد. وی گفت: من در شهرستان دانشجو هستم و گاهی به تهران می‌آیم و به عمویم که تنها زندگی می‌کند سرمی‌زنم. از وقتی که پدرم فوت کرد، عمویم به‌دلیل اینکه فرزندی نداشت و همسرش فوت کرده بود، مرا مثل فرزند خودش می‌دانست و برای همین مرتب به او سر می‌زدم.

حتی کارهای اداری او را هم من انجام می‌دادم. وی ادامه داد: چند وقت پیش بعد از مدتی به تهران آمدم و یک راست به خانه عمویم رفتم اما در کمال تعجب افراد دیگری را در خانه‌اش دیدم. وقتی سراغ عمویم را گرفتم آنها مدعی شدند که چند وقت قبل خانه را از عمویم خریده‌اند. من خیلی تعجب کردم چون اصلا قرار نبود عمویم خانه را بفروشد. از طرفی یک و نیم دانگ خانه به نام پدرم بود و او نمی‌توانست خانه را به راحتی بفروشد. آنجا بود که متوجه شدم کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه است.

دختر جوان افزود: وقتی مرد خریدار مشخصات فروشنده خانه را به من گفت همانجا فهمیدم که او عمویم نیست و این در حالی بود که از عمویم خبری نبود و نمی‌دانستم وی کجاست. به همین دلیل تصمیم گرفتم ماجرا را به پلیس اطلاع دهم.

سند جعلی

بعد از اظهارات دختر دانشجو، تیمی از مأموران آگاهی زیرنظر قاضی موسوی، دادیار شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران رسیدگی به این پرونده را آغاز کردند. آنها در نخستین اقدام راهی دفترخانه‌ای که معامله در آنجا صورت گرفته بود، شدند و در بررسی اسناد متوجه شدند که سند خانه پیرمرد به طرز ماهرانه‌ای از روی اصل آن جعل شده و فروشنده با استفاده از این سند جعلی خانه مورد نظر را به قیمت 600میلیون تومان به خریدار فروخته است.

کارآگاهان در قدم بعدی به بررسی چکی که خریدار در اختیار فروشنده قرار داده بود پرداختند و دریافتند مدتی بعد مرد جوانی آن را در بانک نقد کرده است. این مرد تحت تعقیب قرار گرفت اما با گذشت ماه‌ها، ردی از او به‌دست نیامد.

سرقت مرگبار

ناپدید شدن پیرمرد صاحبخانه و فروخته شدن خانه او با مدارک جعلی این فرضیه را که او از سوی جاعلان به قتل رسیده باشد قوت می‌بخشید. درحالی‌که تلاش پلیس برای حل این معما ادامه داشت، سرانجام بعد از 2سال مأموران توانستند مرد جوانی که چک 600میلیونی را در بانک نقد کرده بود شناسایی کنند. این مرد بعد از دستگیری خود را بی‌گناه دانست و مدعی شد که یکی از آشنایانش از او خواسته تا چک را نقد کند و اطلاعی از جعل و کلاهبرداری ندارد اما در ادامه لب به بیان حقیقت گشود و گفت: چند وقت پیش نزد یکی از دوستانم به نام جعفر رفتم.

او مرد تحصیل‌کرده‌ای بود اما کار مناسبی نداشت. هر بار که او را می‌دیدم از پیرمرد همسایه‌شان تعریف می‌کرد و می‌گفت که او در یک خانه بزرگ تنها زندگی می‌کند و وضع مالی‌اش خوب است.وی ادامه داد: بعد از شنیدن حرف‌های جعفر، موضوع را برای دوستانم تعریف کردم و آنها تصمیم گرفتند به خانه پیرمرد بروند و دست به سرقت بزنند. طبق نقشه‌ای که کشیده بودیم، قرار شد آنها سند خانه پیرمرد را هم سرقت کنند تا بتوانیم خانه‌اش را بفروشیم. چند روز بعد 3نفر از دوستانم به خانه پیرمرد رفتند و نقشه سرقت را اجرا کردند. من هم با جعل اسناد، ‌ملک او را به خریدار فروختم اما از سرنوشت پیرمرد بی‌اطلاع هستم.

با اطلاعاتی که متهم در اختیار مأموران قرار داد، 2نفر از سارقان دستگیر شدند و در بازجویی‌ها پرده از راز قتل پیرمرد برداشتند. یکی از آنها گفت: شبی که برای سرقت راهی خانه پیرمرد شدیم، ابتدا زنگ خانه را زدیم و او در را باز کرد. پس از ورود به خانه به او حمله کردیم و دست و پاهایش را بستیم. بعد از آن به جست و جو در خانه پرداختیم و چند سکه طلا، ‌مقداری دلار و اسناد خانه را سرقت کردیم. چند روز پس از سرقت، جعفر که در همسایگی پیرمرد زندگی می‌کرد به ما گفت که مدتی است بوی تعفن از خانه پیرمرد می‌آید. ما هم دوباره به آنجا رفتیم و متوجه شدیم که پیرمرد جان باخته است. برای همین جسدش را از خانه بیرون آوردیم و در بیابان‌های جاده بهشت زهرا رهایش کردیم.

متهم افزود: من اتهام سرقت و جنایت بر میت را قبول دارم اما قتل را نه. ما دست به قتل پیرمرد نزدیم. احتمالا او بعد از اینکه دست و پایش را بستیم سکته کرده یا در اثر بیماری جان باخته است.با اعترافات این مرد و انجام تحقیقات بیشتر، مأموران موفق شدند اعضای دیگر این باند را که در زمینه جعل نقش داشتند دستگیر کنند. بررسی‌ها نشان می‌داد که متهمان بعد از سرقت سند خانه پیرمرد و جعل آن، پیرمردی را اجیر کرده بودند تا نقش صاحبخانه را در دفترخانه بازی کند. آنها حتی یک ویلچر تهیه کرده و صاحبخانه قلابی را روی آن نشانده بودند تا کسی به وی شک نکند. سپس همراه این فرد به دفترخانه رفته و خانه را با سند جعلی به فروش رسانده بودند. به گزارش همشهری، تاکنون 6نفر از اعضای این شبکه دستگیر شده‌اند و تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

+72
رأی دهید
-7

reza1212 - ارنم - هلند
حالا اگر این هارو اعدم کنن همه میگن تو ایران حقوق بشر نیست اینها جا نی‌‌ هستن باید اعدم بشن
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 15:15
datis - سن دیگو - امریکا
این کثافتا باید آعدام شند، این آشغالها زاده حکومت خمینی گور بگرند که فقط دزدی و جنایت رو گسترش دادا
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 19:07
Ali Mardan khan - تورنتو - کانادا
reza1212// به نظر شما احترام مى گذارم ولى اعدام رآه حل مشکلات نیست!!! این همه اعدام ها ایا تا بحال تاثیرى بر کم شدن ارتکاب جرائم داشته؟؟؟ببینید اکثر جنایات از این قبیل( نه از روى انتقام، خون خواهى و خصومت) از روى بیکارى فقر و ولگردى جوانان است.. اگر این مشکل بطور بنیادى حل نشود همیشه شاهد این جور قتلها و پشت بند ان اعدام ها خواهیم بود!!! ( و اگر به این مشکلات رسیدگى شود مطمئنم امار جنایت بسیار کمتر خواهد شد) کشتن افراد بیگناه همیشه احساسات را بر مى انگیزد و نا خوداگاه حس انتقام و خونخواهى شعله ور مى شود ولى إعدام فقط تسکین موقتى درد است و لذت بردن از قساس مجرم که رآه به جایى نمى برد// اگر عضوى از اعضا بدن دچار مشکل شود باید درمان شود نه اینکه از بیخ وبن قطع شود// بجاى کشتن و از بین بردن افراد باید مشکلات جامعه بیمار مارو علاج کرد!! شاید اعدام در جامعه ما تا حدودى لازم باشد ولى نه با این ارقام بالا که هر روز در هر کوچه خیابانى در حال اجراى حکم اعدام هستند// متاسفانه حکومت ما در بوجود اوردن این همه جرائم و قتلها خود گنا هکار است
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 23:22
مسعود آبادانی - تهران - ایران
عزیزان من مطمئن باشید قاتلان از وضیعت مادی نسبتا خوبی هم بر خور دار بودند ...... این جنایات حاصل. خونخوار شدن مردم است سی سال قتل توسط آخوندها آدم کشی را آسان کرده.
‌چهارشنبه 3 مهر 1392 - 07:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.