تصویر 'ساختمان محل حبس مهدی کروبی' منتشر شد

سحام نیوز صحت تصویر ساختمان "محل حبس" خانگی مهدی کروبی را تایید کرده است

تصویر محل بازداشت مهدی کروبی منتشر شد.

وبسایت سحام نیوز، متعلق به حزب اعتماد ملی، با یادآوری اینکه در روزهای گذشته، عکسی در فضای مجازی منتشر و در آن به ساختمان محل حبس مهدی کروبی، دبیرکل حزب، اشاره شده بود، صحت این عکس را تایید کرده است.

این وبسایت نوشته است که "در پاسخ به پرسش مکرر مخاطبان و مردم نسبت به صحت این عکس، ضمن تایید آن، مجددا اشاره می‌کند که آقای کروبی مدت‌هاست به تنهایی در این ساختمان که یکی از ساختمان‌های امن وزارت اطلاعات محسوب می‌شود، حبس است" و افزوده که خانواده مهدی کروبی بارها خواسته‌اند که وی از این محل به منزل شخصی خودش در منطقه جماران منتقل شود.

وبسایت جرس نیز با منعکس کردن گزارش سحام نیوز، عکس ساختمان مورد اشاره را منتشر کرده که در آن، به نظر می‌رسد که یکی از پنجره ها که با فلش مشخص شده، دارای پوشش فلزی است.

سحام نیوز گزارش‌های قبلی در مورد محروم بودن مهدی کروبی از نور طبیعی و نگرانی در مورد سلامت او را یادآور شده و گفته است که کمتر از دو ماه قبل، آقای کروبی برای برخی آزمایش‌های پزشکی و انجام مراحل درمانی به بیمارستان منتقل شد.
میرحسین موسوی و همسرش هم ظاهرا در خانه مسکونی خود در تهران محبوس هستندسحام نیوز ضمن یادآوری این که ٩٥٠ روز از حبس و حصر آقایان کروبی و موسوی و خانم زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوی، گذشته، نوشته است که با روی کار آمدن حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری، امیدواری نسبت به آزادی این زندانیان بیشتر شده است.

سحام‌نیوز با انتشار عکس محل نگهداری مهدی کروبی، گفته است که این عکس از وبلاگ روح‌الله زم برداشته شده که نشانی محل ساختمان را نیز بزرگراه صدر، روبروی مسجد کربلا ذکر کرده است.

گزارش سحام نیوز در برخی دیگر از وبسایت‌های منتقد حکومت جمهوری اسلامی هم انتشار یافته اما هنوز منابع رسمی حکومت به این گزارش واکنشی نشان نداده‌اند.


بازداشت خانگی نامزدهای معترض

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو تن از نامزدان انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، نتیجه اعلام شده این انتخابات در مورد پیروزی محمود احمدی نژاد با اکثریت کم سابقه آرا را مردود و ناشی از تقلب دانستند.

اعتراض به آنچه که تقلب در این انتخابات خوانده می‌شد به برگزاری تظاهرات گسترده و موضعگیری تند آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و دیگر مقامات حکومتی و واکنش خشونت آمیز نیروهای امنیتی علیه معترضان منجر شد.
اعتراض به نتیجه بحث برانگیز انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری به بازداشت خانگی نامزدهای معترض منجر شددر اسفندماه سال ١٣٨٩ و پس از آنکه گروهی از مردم در پاسخ به خواست آقایان کروبی و موسوی در حمایت از حرکت اعتراضی در تونس و مصر، تظاهرات پراکنده‌ای را برگزار کردند، مقامات امنیتی این دو نامزد معترض را همراه با همسرانشان در حصر خانگی قرار دادند و تماس آنان را با جهان خارج قطع کردند. آقایان کروبی و موسوی خواستار کسب مجوز برگزاری این تظاهرات شده بودند اما وزارت کشور با این درخواست مخالفت کرده بود.

خانم کروبی بعدا آزاد شد، آقای کروبی در یک آپارتمان به تنهایی در بازداشت قرار گرفته و آقای موسوی و همسرش ظاهرا در خانه مسکونی خود در بازداشت به سر می‌برند. احتمالا مقامات حکومتی نگران آن بوده‌اند که اگر آقایان موسوی و کروبی از آزادی ارتباط با خارج برخوردار باشند، ممکن است از نفوذ خود برای تجهیز افکار عمومی و هدایت فعالیت‌های سیاسی، حتی دعوت به برگزاری تظاهرات اعتراضی بهره‌برداری کنند.

در مورد مبنای قانونی بازداشت خانگی آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد اطلاعاتی منتشر نشده و برخی مقامات حکومتی گفته‌اند که تصمیم‌گیری در این مورد بدون مراجعه به مراجع قضایی و توسط آیت‌الله خامنه‌ای صورت گرفته است. اخیرا به نقل از فرزند مهدی کروبی گزارش شد که قرار است موضوع بازداشت این سه نفر به شورای عالی امنیت ملی، که یک نهاد غیرقضایی است، ارجاع شود.

روز دوشنبه، سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد که به دستور آیت‌الله خامنه‌ای، "هشتاد نفر از محکومین امنیتی مورد عفو قرار گرفته‌اند که تعدادی از آنها از محکومین فتنه ۸۸ بوده‌اند." مقامات جمهوری اسلامی، حرکت اعتراضی نسبت به نتیجه انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری را "فتنه" خوانده‌اند.

+57
رأی دهید
-10

تاراز - لیدز - انگلستان
با رنگ بنفش اکبر دزد و علی گدا از یاد رفتن.
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 11:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.