بازگشت داروهای بیماران خاص و صعب العلاج به قیمت سال 91

معاون وزیر و ورئیس سازمان غذا و دارو از کاهش قیمت داروهای بیماران خاص و صعب العلاج از اول مهر ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر رسول دیناروند افزود: این تصمیم بر اساس تفاهمنامه ای که روز گذشته به امضای وزرای بهداشت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسید، اتخاذ شده است .

وی در تشریح گفت: بر اساس این تفاهمنامه مقرر شد با توجه به اعتباری که وزارت بهداشت از محل مابه التفاوت نرخ ارز به بیمه ها می پردازد، هزینه پرداختی بیماران را کاهش دهد و در همین خصوص فهرستی از داروهای مورد استفاده بیماران خاص و صعب العلاج از جمله بیماران مبتلا به ام اس و سرطان را به بیمه ها اعلام کرده ایم.

دیناروند افزود: از اول مهرماه داروهای بیماران خاص در داروخانه ها براساس دستور العمل جدید توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه یادآور شد: در دولت جدید در حوزه دارو از همان ابتدا پی گیری دو موضوع اساسی در دستور کار قرار داشت که یکی تامین، تدارک و در دسترس بودن داروی بیماران صعب العلاج بود و دیگری کاهش قیمت دارو به تبع نرخ ارز بود که در سال جاری شاهد افزایش زیاد قیمت دارو بودیم.

وی گفت: با این تصمیم قیمت داروهای بیماران خاص و صعب العلاج به قیمت سال 91 برمی گردد

+60
رأی دهید
-4

marg bar doshman - لندن - انگلستان
ما شکست ناپذیریم چون رهبر داریم ,درود بر سید علی
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 00:20
omidvaran - نورکل - امریکا
لعنت خدا به احمدی و تیم پاچه خوارش که برای منافع گروهی خود مملکت را ویران کردند - الان زمان ان فرارسیده که احمدی بجرم اقدامات فراقانونی - مدیزیت تخریبی - فلج کردن اقتصاد - ازبین بردن ارزش پول ملی - بباد دادن منابع چند صد میلیاردی ارزی کشور دردادگاه با حضور هیئت منصفه محاکمه و به مجازات عادلانه محکوم شود - تیم باج خور وپاچه خور او هم برای همیشه از خدمات عمومی واجتماعی محرو شود
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 06:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.