روحانی پیش از عزیمت به آمریکا: برای معرفی چهره واقعی مردم ایران به جهان تلاش می‌کنیم

خبرگزاری مهر : رئیس جمهور با اشاره به اهداف سفرش به شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد در این سفر که به دعوت دبیرکل سازمان ملل متحد انجام می شود تلاش خواهیم کرد چهره واقعی مردم ایران را به جهان نشان بدهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام  حسن روحانی پیش از عزیمت به نیویورک در جمع خبرنگاران درباره اهداف این سفر اظهار کرد: اولین هدف سفر بنده به نیویورک این است که چهره ملت ایران که ملتی با فرهنگ و تمدن بزرگ است و در سال های گذشته به گونه ای دیگر معرفی شده بود به جهانیان نشان بدهیم.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز محور ثبات در منطقه و به دنبال صلح است افزود: متاسفانه دستهایی در سالهای اخیر چهره ملت ایران را به گونه ای دیگر معرفی کردند و هدف ما در این سفر معرفی ایران به  جهان به عنوان ملتی با فرهنگ و صلح دوست است و نمی خواهد لطمه ای به دیگر کشورها وارد آورد.

رئیس جمهور با اشاره به خلق حماسه بزرگ سیاسی از سوی ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مردم حماسه بزرگ در انتخابات آفریدند و اعلام کردند که با افراط موافقتی ندارند لذا در این سفر بنده تلاش خواهم کرد که صدا و پیام ملت ایران را به گوش جهانیان برسانم که ملت ایران با هرگونه خشونت و افراط مخالف است.

وی ادامه داد: این مخالفت ملت ایران با افراط و خشونت به خصوص در شرایط فعلی که منطقه و جهان و مردم آن از خشونت رنج می برند بسیار اهمیت دارد. می خواهیم بگوییم که ملت ایران خود قربانی سلاحهای کشتار جمعی است و به دنبال دستیابی به این سلاح ها نیست.

روحانی با تاکید بر اینکه ملت بزرگ ایران به ناروا تحت فشار اقتصادی و سیاسی قرار گرفته است گفت: در این سفر تلاش خواهم کرد که ندای مظلومیت ملت ایران را به گوش جهانیان برسانیم. قطعاً مسیر تحریم غیرقانونی است و تحریم کنندگان به اهداف خود نخواهند رساند. آنها باید مسیر گفتگو و تفاهم را در پیش بگیرند چرا که تنها این راه باعث دستیابی به منافع متقابل خواهد شد.

رئیس جمهور  در پایان خاطرنشان کرد: در سفر به نیویورک علاوه بر حضور و سخنرانی در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد با مقامات عالیرتبه، ایرانیان مقیم آمریکا، نخبگان، علمای دینی و برخی رسانه ها دیدار و گفتگو خواهیم کرد.

+175
رأی دهید
-18

perser68 - فلوریدا - امریکا
اول اون بدبختی که برای بهائی‌ها درست کردید, اعدام‌های سال۶۰ و ۶۷،قتل‌های زنجیری،کشتار سال های۷۷ و ۸۸، کشتار ایرانیان در خارج رو برای مردم ایران توضیح بده و علت رو روشن کن،باقی‌ پیشکشت(:مجاهدین به قولی‌ خیانت کردند که شما رو آوردند و سال شصت صد تا صد تا اعدام کردید و بعد به جرم همکاری با صدام یه لیوان آب هم روش قورت دادید،بقیه چی‌؟البته امروز به قول بعضی‌ از کاربران ایران بهشت شده و بهشت زیر پای ایرانیان.نوش جونشون،من حسود نیستم و مثل اینکه من و خیلی‌ از دوستان دیگه که تو غربت روزگار میگذرونند باختیم(:
دوشنبه 1 مهر 1392 - 19:36
raha1984 - هامبورگ - المان
بله ۳۴ ساله دارید برای چهره عربی تلاش میکنید نه ایرانی احمق جان !!
دوشنبه 1 مهر 1392 - 20:12
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
چهره واقعی ایران و ایرانی کشوری بدون اخوند هست . ایران بدون اخوند بهترین کشور جهان است
دوشنبه 1 مهر 1392 - 20:49
vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
چهره واقعی مردم ایران و ایرانی‌ را ۴۰ سال پیش شاه به جهان نشان داده بود و ثابت کرده بود! شما ادرار کردید تو همه چیز و الان مردم آرزو دارند به ۱۰% آبروی آن روزها برسند!
دوشنبه 1 مهر 1392 - 20:51
baharmazaheri - عجمان - دبي
آئین شاهنشاهی فقط ایران را نجات همه چی‌ مثل گذشته میشه ،،،،،،،، تمام
دوشنبه 1 مهر 1392 - 21:48
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
perser68 - فلوریدا - امریکا. دوست عزیز هر چه قدر که روزها و سالها میگذره فکر می کنم بیشتر درک می کنم که احتمالا وجود همچین حکومت مذهبی لازم بود تا مردم به درک لازم برسن که حکومت مذهبی نمیتونه خواسته های اونها رو برآورده کنه!هنوز هم بیشتر مردم ایران تفکر مذهبی صرف دارن و باور ندارن که این حکومت توانایی تامین خواسته هاشون رو نداره!ولی با گذر زمان قدرت این حکومت رو به افوله!چندین بار گفتم باز هم میگم زمان می بره تا ما به آزادی و دموکراسی برسیم و این یه فرایند تدریجی خواهد بود ولی اون زمان خیلی هم دور نیست!اما مسئله مهم اینه که اگه من و شما هم بخوایم بخاطر قدرت یا پول رنگ عوض کنیم یکی میشیم مثل کسایی که الان دارن میخورن و میبرن!اما پافشاری رو اصول آزادی و دموکراسی بهایی داره که باید پرداخته بشه بعضی ها عمرشون رو میدن بعضی ها جونشون و بعضی ها هم به قدرت و پول کثیف نه میگن!امیدوارم بتونیم با طی مسیر صحیح به آزادی برسیم چون خون های زیادی در این راه ریخته شده و رنج های زیادی کشیده شده...
دوشنبه 1 مهر 1392 - 22:29
shirdel - لندن - انگلیس
زمان شاه هم سی‌ درصد از جمعیت ایران حق هفتاد درصد مابقی را چپاول میکردن و زندگی‌ واسه اون سی‌ درصد ایده‌آل بود نه واسه هفتاد درصد باقی‌
دوشنبه 1 مهر 1392 - 22:35
Ali Mardan khan - تورنتو - کانادا
لازم نکرده زحمت بکشى !!! ما ملت کاملا راهمان از شما افراد فاسد حکومتى جداست!!شما لطفا نهایت سعى خودتو بکن تا چهره خودت و سران حکومتى و تروریستهاى اسلامى رو با این همه جنایتى که مرتکب شدن به دروغ هم که شده خوب جلوه بدى!! مردم ایران احتیاجى به نشون دادن چهره واقعیشان ندارند // احمدى نژادتو این ٨ سال با اون نطق هاى مسخره تو سازمان ملل گند زد به خودتون، بیا و ابروى ریخته شده رو یه جورى جمع کن ، اگه مى تونى البته!!
دوشنبه 1 مهر 1392 - 23:37
farahnoush - ساری - ایران
perser68 - فلوریدا - امریکا- نگران نباشید ایران بهشت نشده است !!! .هنوز اپارتاید جنسیتی و مذهبی و قومی در ایران وجود دارد !!! . هنوز زندان های ما دانشگاه هستند !!! . هنوز بهائیان و کلیمیان نجس هستند !!! . هنوز زن یعنی جنس دوم !!! . هنوز سنی یعنی وهابی و سلفی !!! . هنوز تدریس به زبان مادری یعنی تجزیه طلبی !!! . هنوز کورد هامون تفنگ به دوشند !!! . هنوز عرب هامون تحقیر میشوند !!! . هنوز بلوچ هامون جز منطقه فقرند !!! . هنوز به زرتشتی ها گبر پرست می گویند !!! . هنوز هنوز هنوز .. !!! . و هرگز این هنوز به اتمام نمیرسد !!! .
دوشنبه 1 مهر 1392 - 22:41
fardin42 - مونترال - کانادا
عمو حسنی،میبینم که زود دستمال گرفتی‌ دستت ولی‌ حواست باشه زیاد حرف نزنی‌ که اون ارباب چلاقت میگیره همون کیلیدتو باطل می‌کنه،از ما گفتن.
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 02:57
alavi2000ca - استکهلم - سوئد
آخه کسی‌ که خودش با لباس عربی‌ آخوندی میخواد اونجا سخنرانی‌ کنه چطور می‌تونه فرهنگ و تمدن ایرانی‌ رو معرفی‌ کنه؟! ۹۰ درصد مردم ایران از این لباس بیزارند!
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 09:40
perser68 - فلوریدا - امریکا
دانشجوی ایرانی‌ - ایران - تهران / farahnoush- ساری - ایران. دوستان عزیزی که خطاب به من نوشتید،اول بسیار متشکر از توجه شما،دوّم متاسفم که گاهی وقت‌ها یه مقدار با شدت و با زبان تند مینویسم،چون با همه آسایشی که تو خارج داریم و شما‌ها محروم،غم غربت ما و جزامی که داره ایران مارو میخوره دردناکه!اما به قول شما نیاز به زمان داریم!همینطور مسائلی‌ که اسم بردید تو قرن۲۱ در مملکت ما جولان میده و هر روز خانواده‌های بیشتری رو به روز سیاه مینشونه!البته به هیچ وجه انتظار روزهای امروز سوریه رو ندارم،اما با رژیمی‌ آدمخوار درگیریم که تنها چیزی که براش ارزش نداره،دموکراسی، آسایش و رفاه و امنیت و شخصیت و جان ایرانیه!و هنوز کسانی‌ هستند که به حکومت مذهبی‌ و کلاهبرداری این رژیم جواب مثبت میدن و به این رژیم آدم کش باور دارند!براتون روزهای بهتری آرزو می‌کنم و ایرانی‌ آباد و آزاد،بدرود
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 12:50
coco - تورنتو - کانادا
هر سال این اراذل و اوباش می‌رن نیویورک همین یه ذره ابروی هم که موند به ته چه توالت میندازن و میان، جون عمّه اعت واسه چهره واقعی‌ ملت ایران خودتو خراب نکن جوجه هایی تورو هم چار سال دیگه میشمرن- آخوند رو که تو طویله راش نمی‌دادن ببین رو چه صندلیِ نشسته.
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 16:00
perser68 - فلوریدا - امریکا
coco - تورنتو - کانادا. این جونوران حمام انقدر این جمهوری ننگ اسلامی رو کش میدن تا قدرتی‌ که ایجاد میشه که همون مردم باشند،اینا رو به ته چاه فاضلاب پرت میکنند!میگی‌ نه صبر کن.گر‌ صبر کنی‌ ز غوره حلوا سازی(:
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 20:05
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
تو اصلا چهره واقعی مردم ایران رانمیشناسی از چهره واقعی مردم ایران نفرت از آخوند و نظام اسلامی میباره اینو چطوری میخواهی به دنیا نشون بدی؟
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 21:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.