ظریف و کری در نشست پنجشنبه ایران و ۵+۱ ملاقات می کنند

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا، در گفتگوهای بعدی وزرای امور خارجه گروه ۵+۱ با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران حضور خواهد داشت.

خبرگزاری رویترز امروز دوشنبه اول مهر (۲۳ سپتامبر) این خبر را به نقل از یک مقام دولت ایالات متحده بدون ذکر نام او نقل کرده و رسانه های دیگر نیز همین خبر را به طور گسترده پوشش داده اند.

این خبر پس از آن منتشر شد که محمد جواد ظریف، رئیس هیات مذاکره کننده هسته ای در دولت حسن روحانی، نخستین جلسه گفتگوی خود با کاترین اشتون مذاکره کننده اصلی گروه ۵+۱ را در نیویورک به پایان رساند.

به گزارش خبرگزاری ها، خانم اشتون گفتگوهای خود با آقای ظریف را "مفید و سازنده" دانسته و از "انرژی و عزم" وزیر امور خارجه ایران تقدیر کرده است.

وی افزود که مذاکره کنندگان گروه ۵+۱، در روزهای آینده نیز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفتگو می کنند. این گفتگو قرار است روز پنجشنبه و در نیویورک صورت بگیرد.

خانم اشتون همچنین خبر داده که در ماه اکتبر، دور بعدی مذاکرات هسته ای در ژنو برگزار خواهد شد ولی تاریخ دقیقی را برای این مذاکرات ذکر نکرده است.

خبرگزاری دولتی ایرنا، عباس عراقچی، مجید تخت روانچی و اسحاق آل حبیب را اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در جریان ملاقات امروز معرفی کرده است.

آقای ظریف در زمان دولت محمد خاتمی و ریاست حسن روحانی بر تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، جزو اعضای تیم مذاکره کننده ایران بود.

خبرگزاری ایرنا امروز از قول یک مقام مسئول که نام وی فاش نشده نوشته که "نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خرداد و دیگر تحولات مهم منطقه ای و بین المللی، فضای مذاکراتی بین ایران و گروه ۱+۵ را نسبت به گذشته به طور کامل دگرگون کرده است".

آقای روحانی امروز پیش از ترک تهران به مقصد نیویرک برای شرکت در اجلاس عمومی سازمان ملل، گفت که ایران و جامعه جهانی باید از طریق "تعامل، گفت و گو و مفاهمه" به "منافع مشترک" دست یابند.

+102
رأی دهید
-8

vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
فقط این وسط زندگی‌ بچه‌های دههٔ ۶۰ ایران خاکستر شد و نسل سوخته نامیده شدند!
دوشنبه 1 مهر 1392 - 20:52
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
vahid.sharifi - ونکوور - کانادا. دوست عزیز. نمیدونم شما هم بچه دهه 60 هستی یا نه اما کاملا حرفت رو درک میکنم چون خودم یکی از همون بچه هام!یه جایی کاریکاتوری از دهه 60 ها بود که حتی روحشون هم مجبور بود 30 یا 40 نفری ابر رو شریک بشن در حالی که دهه های دیگه هر کدوم یه ابر واسه خودشون داشتن!
دوشنبه 1 مهر 1392 - 22:32
yasi_tanha - دارمشتات - آلمان
vahid.sharifi - ونکوور - کانادا : پس دهه 50 چی ؟
دوشنبه 1 مهر 1392 - 22:42
omidvaran - نورکل - امریکا
گاهی ادم فکر میکنه که حرکت جدیدی که درایران اغاز شده ممکنه همش طراحی از قبل و بمنظور ارام کردن اوضاع داخلی وخارجی بمنظور حفظ حکومت و خریدن یک مدت زمان اضافی باشه - امیدوارم که اینطور نباشه ولی اگه باشه خیلی زود صداش درمیاد وغربی ها دیگه حاضر به ادامه این بازی نستن .....
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 06:54
siavash2a - تهران - ایران
نرمش قهرمانانه(نوشیدن جام زهر )جواب داد
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 11:53
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.