علی‌اکبری: از پول آذربایجانی‌ها گذشتم تا پرچم ایران بالا برود

دارنده مدال طلای سنگین ‌وزن کشتی فرنگی جهان گفت: از پول آذربایجانی‌ها گذشتم تا برای ایران کشتی بگیریم و افتخارآفرینی کنم و پرچم ایران بالا برود.

امیر علی‌اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره کسب مدال طلای کشتی فرنگی قهرمانی جهان بعد از دو سال محرومیت گفت: خدا را شکر می‌کنم بعد از 2 سال سختی، روزهای خوب من هم فرا رسید. حضور در یک وزن بالاتر و هماهنگی با شرایط جدید خیلی سخت بود اما خوشحالم مقابل مردم کشورم روسفید شدم.

دارنده مدال طلای جهان درباره اینکه در این رقابـت‌ها تنها یک امتیاز به حریفان واگذار کرد گفت: در ماه‌های اخیر تمرین‌های سختی را در اردوها پشت‌سر گذاشته بودم. یک امتیازی که هم مقابل حریف ترک از دست دادم فنی نبود. در مسابقات دانشجویان جهان با کایالپ کشتی گرفتم و با وجود شکست با نحوه مبارزه او آشنا شدم اما چون در آن مسابقات بعد از دو سال روی تشک می‌رفتم زیاد آماده نبودم. خوشحالم گربه سیاه کشتی‌گیران ایرانی را شکست دادم و انتقام آنها را در این میدان حساس گرفتم.

علی‌اکبری درباره اینکه آیا حالا حسرت از دست دادن المپیک لندن را نمی‌خورد گفت: درست است اما گذشته را فراموش کرده‌ام و دوست دارم به آینده نگاه کنم. حسرت خوردن فایده‌ای ندارد و باید با برنامه‌ریزی خوب برای موفقیت در المپیک برزیل آماده شوم.

دارنده سه مدال کشتی فرنگی جهان در پاسخ به این سؤال که از اینکه پیشنهاد اغواکننده آذربایجانی‌ها را برای حضور در تیم ملی این کشور رد کرده است پشیمان نیست گفت: از پول گذشتم تا برای ایران کشتی بگیریم و افتخارآفرینی کنم تا پرچم ایران بالا برود. مسئولان هم نه تنها من بلکه تمام کشتی‌گیران را زیر نظر دارند و می‌دانند چقدر زحمت می‌کشند به خصوص امسال که خیلی سختی کشیدیم. خوشحالم کشتی‌گیران هم در آزاد و هم در فرنگی دل مردم را شاد کردند.

+142
رأی دهید
-22

عشق من کتاب - حیدرآباد - هند
امیدوارم 10 سال دیگه هم همین حرفت باشه و پشیمون نشده باشی
دوشنبه 1 مهر 1392 - 14:36
God666 - تهران - ایران
به این میکن غیرت که تو وجود کمتر کسى هست افرین ولى ایکاش به این ارزش ها بها بدن تا الکویی بشه براى جوانان و اینده سازان فرداى ایران
دوشنبه 1 مهر 1392 - 15:11
آرمان شهر من - استهبان - ایران
امیدوارم که دولتمردان نیز قدر اینغیرت و مردانگی تو رو بدونن.
دوشنبه 1 مهر 1392 - 17:13
sia-2012 - تهران - ایران
عشق من کتاب - حیدرآباد - هند. در هر صورت کار درستی انجام داده !!!!!!
دوشنبه 1 مهر 1392 - 17:44
ekman - شیراز - ‫ایران
گربه سیاه کشتی‌گیران ایرانی دیگه کیست که این قهرمان او را شکست داده؟
دوشنبه 1 مهر 1392 - 20:05
vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
دمت گرم که گول کمونیست‌ها را نخوردی.. سگدونی کمونیست از کی‌ تاحالا از گدایی به پیشنهاد دادن و خرید ورزشکار رسیده اند؟
دوشنبه 1 مهر 1392 - 20:39
مراد درشوری - ویله - دانمارک
vahid.sharifi - ونکوور - کانادا, شعور تو اینقدر هست. علی‌ اکبری هم از ترک‌های آزربایجان هست
دوشنبه 1 مهر 1392 - 23:04
farzad power - لوس انجلس - امریکا
تشکر پهلوون
دوشنبه 1 مهر 1392 - 23:51
farahnoush - ساری - ایران
از کی تا به حال شهریار جز اذربایجان شده است ؟! . طرف خود را ایرانی نه اذربایجانی و تورک میداند اما یک عده راسیست بزور میخواهند هویت قلابی خود را به دیگران تطمیع بدهند !!! .
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 05:04
vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
مراد درشوری - ویله - دانمارک شعور و سود تو رو هم دیدیم! برو اول نوشتن یاد بگیر بعد کامنت ول کن! ، آذربایجان ایران کجا باکو کجا؟ شوتی ها!
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 07:13
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
مراد درشوری - ویله - دانمارک. خودش میگه من ایرانی‌ هستم، ....پرچم ایران... تو میگی‌ ترکه؟. زنده باد اکبری. آفرین به این غیرت. مبارزه‌ی توی تشک یک چیز است و ایستادگی سر هویت و ضمیر خود چیزی دیگر. به خاطره دوومیست که قابل تقدیر و تحسین است. اولی (مدال طلا) دیگه قشنگترش می‌کنه. آفرین اکبری و ممنون از اینکه ما را به دنیا معرفی میکنی‌. برقرار باد نفست!
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 12:05
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
منظورش از گربه سیاه کشتی‌ گیر ترک است. کشتی‌ گیر ترکیه! اکبری قبلاً در مسابقات دانشجوئی از او باخته بود اما این دفعه مسابقه را برد. گویا تنها امتیازی که در تمام مسابقات این قهرمانی به حریفان خود و گذر کرد به همین کشتی‌ گیر ترک (کایالپ) بود که در هر حال به اکبری در این مسابقات که خیلی‌ بزرگتر و مهم‌تر هستند باخت. باز هم خواهد باخت. آفرین به اکبری!
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 12:52
راهجو - فریدونکنار - ایران
خیلی دمش گرم که نه بزرگ به آران شمالی بی هویت گفت و حاله بعضیا رو تو این سایت خیلی باحال گرفت !درود به شرفت پهلوون
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 18:45
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
بین 20 تا 30 میلیون ترک در ایران تابعیت ایرانی دارند نمیدانم چرا بعضی خودشان را به کوچه علی چپ می زنند اینکه گفته میخواهد تابعیت ایرانی را کماکان داشته باشد از نظر شما آرپایی اصیل معنی میدهد؟ اگر نقشه جغرافیا دارید نگاه کنید از چین تا اروپا در عرض جغرافیایی کمی بیشتر از مرکز ایران همگی محل سکونت ترکان است این واقعیت تا این حد سوزناکه؟ غرب چین قرقیزستان ترکمنستان قزاقستان آذربایجان ترکیه و چندین جمهوری روسیه همگی به ردیف ترک هستند اما دارای کشورهای مستقل در ورزش ورزشکار ترک آذربایجان شمالی رقیب ورزشکار ترک ترکیه است و ورزشکار فارس شیرازی میتواند رقیب ورزشکار فارس افغانی شود اینها طبیعی است..
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 20:47
farahnoush - ساری - ایران
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران - از آدمی که بدون هیچ اطلاعات علمی و تاریخی اسکندری که لواط میکرد را ذوالقرنین قرآن میداند بیش از این انتظاری نیست !!! . آقای محترم ایشون اهل شهرستان شهریار توابع استان تهران هستند و هیچ کجا هم خود را تورک یا اذری صدا نزده است و مردم این شهرستان به زبان پارسی حرف میزنند نه تورکی اذربایجانی !!! . بر طبق آمار سازمان ملل هم جمعیت مردم تورک زبان (آذری - قشقایی - تورکمن ) حدود 18 درصد جامعه ایران است !!! . بر طبق آمار پیشنهادی شما .. پس جمعیت ایران 166 میلیون نفر است ؟! .
‌چهارشنبه 3 مهر 1392 - 03:57
farahnoush - ساری - ایران
البته از ادمهایی که با دروغ و سیاهنمایی قصد تورک نشان دادن قزوین و همدان را دارند .. بیش از این انتظار نیست !!! . شما که اردبیلی هستید باید بدانید تورکهای مهاجر این منطقه هم از ترس برادر های مهربان تورک پاشای عثمانی شما مهاجرت کردند ! . همانها که قرار در ارومیه به پیشنهاد تورکیه مراسم یادبود برای آنها بگیرند !!! . لطفا خصوصیت ترکان را به دیگران نسبت ندهید !!! . اگر به نقشه جغرافیا نگاه کنید تمام این مناطق ملت های دیگر زیر استثمار برادران تورک عزیز هستند ! . مانند تالشی ها در اذربایجان , کوردها و ارامنه در تورکیه , تاجیک ها در ازبکستان !!! . از ادمهایی که علی کریمی , مهدوی کیا و سلیمی تورک میدانند چه انتظاری است !!! .
‌چهارشنبه 3 مهر 1392 - 03:57
cyrus* - تهران - ایران
مراد درشوری - ویله - دانمارک, سکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران از کسانی‌ که تو نظر سنجی برنامه ۹۰ که میتونید تو یوو توب نگاه کنید.۸۰ هزار نفر رو ۱۰۰ درصد ایران میدونند بیش از این انتظار نیست.شما ۲ نفر هم از اونها هستید دیگه
‌چهارشنبه 3 مهر 1392 - 10:59
IranSalam - آمستردام - هلند
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران/ چاییدی! اونی‌ که نگاه کردی نقشه جغرافیا نبوده نقشه دستشویی مسجد ده‌‌‌ تون بوده!
‌چهارشنبه 3 مهر 1392 - 23:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.