دیدار دبیر شواری عالی امنیت ملی با میر حسین موسوی

سرویس سیاسی خرداد/ اختصاصی: موضوع حوادث سال 88  یکی از پرونده های بازی است که در سپهر سیاسی ایران هر از گاهی اخبار و اطلاعاتی در خصوص آن رویدادها و افراد دخیل در ماجرا انتشار می یابد. در آخرین مورد آزادی شماری از زندانیان حوادث سال 88 به خبر داغ هفته تبدیل شد.

حصر دو نامزد انتخابات سال 88 نیز از موضوعاتی است که هر از گاه اخباری پیرامون انتشار می یابد. با پیروزی حسن روحانی و حلق حماسه سیاسی مد نظر مقام معظم رهبری فضای همدلی و تعامل ورزی در عرصه سیاسی ایران استیلا یافت و بسیاری خود را برای برون از چالش های چند ساله آماده کردند. انشقاق هایی که می توانست تهدیدی سترگ باشد و با درایت لایه های تاثیر گذار عرصه سیاسی به سمت و سوی فضای همدلی و هم افزایی سوق یافت.

انتخاب دریابان علی شمخانی به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی امیدها را برای گذری آرام و منطقی از موضوعات چالش افزا و آسیب زننده افزایش داد. مردی که همواره و در تمامی دوران انقلاب مشی اعتدال ورزی و میانه روی اتخاذ کرده و هیچ گاه در تلاطم دوران ها از جاده انصاف و اعتدال پا بیرون نگذاشته است.

 

چندی پیش در خبرها آماده بود که مسئولیت پرونده دو نامزد معترض انتخابات سال 88 به وی محول شده است. حال در خبری که از یک منبع موثق به دست خبرنگار خرداد رسیده است گویا دریابان شمخانی یکهفته پس از انتصاب به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی به دیدار مهندس میرحسین موسوی رفته و با وی سخن گفته است. جزئیات دیگری از این دیدار و کم و کیف سخنان رد و بدل شده، بیان نگشته است اما هر چه هست به نظر می رسد این دیدارها می تواند نقطه عزیمتی برای پایان دهی به این پرونده باشد. نکته ای که باید منتظر ماند و دید بالاخره چه فرجامی خواهد یافت.

+140
رأی دهید
-16

moosanarenj - تهران - ایران
آقای شمخانی از معدود انسانهای باشرفی است که بااین رژیم فاسد همکاری داشته ولی درعین حال دامان خود را از آلودگیها پاک نگاهداشته است .چندسال پیش در انجام ماموریتی اداری به یکی از نقاط عشایری خوزستان رفته بودم وقتی بابرادر آقای شمخانی وخانواده ش آشنا شدم نمیتوانستم باورکنم که مردی روستائی در کسوت یک کشاورز ساده وکلبه ای محقر ،برادر وزیر دفاع وفرمانده نیروی دریائی است،وقتی به اشاره همین را گفتم پاسخ شنیدم: نه علی ما اهل این حرفهاست نه ما زیر بار پارتی بازی میریم....وظیفه داشتم آنچه دیده ام بگویم....من مطمئنم این مرد آزاده وبی نیاز مشکل را حل خواهد کرد.
دوشنبه 1 مهر 1392 - 08:50
knrrdy92 - آغاجاری - آغاجاری
خدا کنه مشکلات کشور یکی پس از دیگری زودتر تموم بشه و روزی بیاد که هیچ زندانی سیاسی و معترضی نداشته باشیم
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 13:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.