سرقت سنگ‌های قیمتی، انگیزه جنایت خاموش

پیدا شدن جسد مردی که دلال سنگ‌های قیمتی بود در کنار شریک دست و پا بسته‌اش و ربوده شدن سنگ‌های قیمتی همگی دلالت بر بی‌گناهی شریک داشت در صورتی که تحقیقات چیز دیگری را مشخص کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ساعت 07:00 سیزدهم تیرماه از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وقوع یک فقره قتل در خیابان وفایی برومند، به کلانتری 113 بازار اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد دو نفر ناشناس با بستن دست، پا و دهان مقتول اقدام به ارتکاب جنایت نموده و یکی از دوستان مقتول به نام محمدرضا.پ را نیز با دست و پای بسته شده در داخل یکی از اتاق‌ها حبس و نهایتا پس از سرقت خودرو پراید و مقداری جواهرات و سنگ‌های قیمتی، از محل متواری شده‌اند.

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور قاضی رسولی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات محمدرضا

دوست مقتول، محمدرضا در خصوص شب حادثه به کارآگاهان اداره دهم گفت: من در زمینه خرید و فروش سنگ‌های قیمتی با مقتول فعالیت داشتم؛ شب حادثه، دو نفر از دوستان متوفی به نام‌های جمال و فرهاد به منزل وی آمدند.

پس از صرف شام، برای خوابیدن به داخل اتاق خواب رفتم اما مقتول به همراه جمال و فرهاد همچنان بیدار ماند که پس از گذشت چند ساعت، متوجه شدم که جمال و فرهاد در حال خفه کردن مقتول هستند.

برای کمک کردن به مقتول، با جمال و فرهاد درگیر شدم اما آنها دست و پا و دهان مرا نیز بستند که بیهوش شدم؛ هنگامی که به هوش آمدم، سعی کردم تا جلوی دهانم را باز کرده و درخواست کمک کنم اما نتوانستم؛ به زحمت، خود را به اتاق پذیرایی رسانده و مشاهده کردم که مقتول روی زمین افتاده.

خودم را به در آپارتمان رسانده و از همسایه‌ها درخواست کمک کردم که جوانی آمد و دست و پای مرا باز کرد؛ سراغ مقتول رفتیم که متوجه شدیم او فوت کرده است.تحقیقات پلیسی و دستگیری عاملان جنایت

با توجه به سرقت خودرو پراید مقتول، دستور توقیف خودرو پراید به همراه دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شد که تنها پس از گذشت دو روز خودرو پراید به صورت رها شده و توسط گشت کلانتری 121 سلیمانیه کشف شد.

در ادامه، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که مقتول با محمدرضا.پ دارای اختلافات شدید مالی بوده اما او در تحقیقات منکر هرگونه اختلاف با مقتول گردید و مدعی شد که مقتول دوست صمیمی و شریک کاری وی بوده و هیچگونه اختلافی با مقتول نداشته است.

همزمان با بررسی صحت اظهارات محمدرضا، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه جمال در منطقه تهرانپارس شده و در روز بیست و ششم شهریور موفق به دستگیری وی و در بازرسی از مخفیگاه جمال نیز موفق به کشف قسمتی از اموال مسروقه شامل یک عدد سکه قدیمی و مقداری سنگ قیمتی شدند.

جمال در همان مراحل اولیه تحقیقات عنوان داشت که اموال مسروقه را به همراه یکی از دوستانش به نام فرهاد، از محمدرضا دریافت کرده که بلافاصله فرهاد نیز در همان تاریخ دستگیر و صحت اظهارات جمال را تأیید کرد.

اعتراف قاتلان و تغییر مسیر پرونده

با انتقال متهمان به اداره دهم، جمال در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: من نیز در کار خرید و فروش سنگ‌های قیمتی با متوفی و محمدرضا آشنا شدم و قرار بود تا یک دستگاه سنگ تراشی را از آنان خریداری کنم.

شب حادثه، زمانیکه به همراه فرهاد به منزل متوفی رفتیم، من با مقتول شروع به بازی شطرنج کرده و محمدرضا و فرهاد نیز مشغول تهیه آبمیوه شدند؛ پس از خوردن آبمیوه، ناگهان متوفی بیهوش شد و متوجه شدم که محمدرضا اقدام به دادن آبمیوه مسموم به متوفی کرده.

قصد خارج شدن از خانه را داشتم اما محمدرضا مانع شد؛ در اواخر شب، فرهاد از پشت سر گلوی مقتول را گرفت و ما دو نفر نیز دست و پای متوفی را بستیم؛ محمدرضا یک عدد سکه قدیمی به من داد و مدعی شد که 500 میلیون تومان ارزش دارد.

سپس سنگ‌های قیمتی مقتول و محمدرضا را برداشته و طبق نقشه و برای منحرف کردن مسیر تحقیقات پلیس، اقدام به بستن دست و پای محمدرضا کرده و او را مورد ضرب و شتم قرار دادیم.

فرهاد نیز ضمن تأیید اظهارات جمال، در ادامه تحقیقات به کاراگاهان گفت: به پیشنهاد محمدرضا و طبق نقشه از قبل طراحی شده، برای سرقت سنگ‌های قیمتی به منزل متوفی رفتیم؛ پس از تهیه آبمیوه، محمدرضا داروی خواب آور در داخل آبمیوه ریخت؛ پس از بیهوش شدن مقتول، من گلوی او را از پشت سر گرفته و فشار دادم و محمدرضا و جمال نیز دست و پای مقتول را بستند و پس از سرقت، از محل متواری شدیم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح دو متهم پرونده و همچنین وجود برخی تناقضات در اظهارات محمدرضا، وی نیز دستگیر شد و در اظهارات اولیه همچنان منکر هرگونه ارائه طرح و پیشنهاد جنایت به دیگر متهمان پرونده و یا مشارکت در آن شده است.

حاجی‌زاده، در پایان این خبر گفت: با صدور قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی، هر سه متهم پرونده جهت انجام تحقیقات و مشخص شدن نقش و مشارکت هر یک از متهمان در جنایت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند و تحقیقات تخصصی از متهمان در دستور کارآگاهان ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

+22
رأی دهید
-4

Shahin.Orel - تهران - ایران
طوری نیست بابا ، میرین استرالیا پناهنده میشین ، سیدنی با رفقا حال میکنین !
دوشنبه 1 مهر 1392 - 01:18
amirhassna - سیدنی - استرالیا
Shahin.Orel - تهران - ایران. دوست عزیز قانون عوض شده. از این به بعد باید این افراد باید با برادرانه جزیره گینه سرو کلّه بزنن که نگو و نپرس.
دوشنبه 1 مهر 1392 - 04:42
Shahin.Orel - تهران - ایران
amirhassna - سیدنی - استرالیا ای بابا ، یعنی آقای اسب آتش به دوستاش نمیرسه ؟
دوشنبه 1 مهر 1392 - 12:46
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.